- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen egeret válasszak?
- ASUS ROG Ally
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen monitort vegyek?
- Egérpad topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
Új hozzászólás Aktív témák
-
Grabovsky2
tag
Szai!
Nem is olyan régen ugyan ezt a témát boncolgattam..
Mondjuk én nem egy procit akartam lehűteni, hanem egy akváriumból akartam elvezetni legalább 10'C ot.
Nos, elég sokat kisérleteztem és építettem hőcserélőket( kétkörös vízhűtés), kipróbáltam a multi staget is....
Két peltier modullal próbálkoztam, egy 400W és egy 100W -ost foktam be erre a célra.
Részben sikertelenűl....
Kellett építenem egy szabályozható tápegységet aminek a lelke egy 600!!! W os trafó volt.
Ugyanis a nagyobbik peltier modul fesz felvétele 17V 30A (V*A=W=17*30= 510W!!!!)
Nos, ebből adódott a kudarc forrása! Szakik véleményére adva építetem egy olyan tápot, ami ezt a feszt le tudja adni... A próbálkozás összege csak a táp esetében 17600Ft. Trafó, a kapcsolás alkatrészei, miegymás... Két különbözö szivatyú.
Ehhez hozzá jött a modul, modulok ára, ami két modul esetében összesen 19450FT volt..
Mindezek után jőttek a vörösrézcsövek... vörösréztömbök a hőcserélők kialakítására és egy olyan, ha jól emlékszem, talán kamaz vízhütője..
A rendszert össze állítva és több féle képpen kipróbálva, sem értem el átütő sikert, még a szabályozás esetén sem.......!!
A nagyobbik modul esetén a legkissebb hőmérséklet, amit terhelés nélkül sikerűlt elérnem az -12,6'C volt mindezt kb olyan 560W fogyasztás mellett... De terhelés mellett ez felment 612W -ra és ekkor elkezdett visszamelegedni a rendszer. és csak 1 óra latt tudta elvezetni a kívánt hőt. Ez egy kicsit betette a kaput...
A tápegységet átalakítva a kissebbik modulal elértem a -29'C terhelés nélkül. mindezt, ha számításom nem csalt akkor 354W fogyasztás mellett..
A rendszer jól vízsgázott ezesetben, de a hőmérsékletet ez se tudta tartani....
Ugyhogy kb 1,5 hónap kisérletezés után feladtam...
Rengeteg a brfolyásoló tényező. _a táp az egyenirányitás, menyire stabil a tápod.... Aztán a környezeti befolyásoló tényezők, pl pára lecsapódás , a felhazsnált szigetelő anyagok... a hűtőrendszer alkatrészeinek az anyagi minősége..stb.Utána olvastam más rendszerknek és rátaláltam, egy ugyan veszélsesebb, de talán alkalmasabb lehetőségre. A gázkompresszoros hűtésre.. (Fagyasztógépek alapján)
Most ezzel próbálkozom..
Talán megéri, de egyebet még nem mondhatok, mert még csak a kompresszor van meg , meg a hőcserélők.. Egy kicsit félek PBgázzal feltőlteni a rendszert, kitudja, ha szivárog elég nagyot szólhat, esetleg egy letépett ujj, netán egy kar nem hiányzik.
De olvass utána. Sok sikert és szerintem, ha ekkora hőt akarsz elvezetni, felejtsd el a multi elrendezést, sőt talán a peltier modulokat is!!!
Sok sikert!
Új hozzászólás Aktív témák
- GoodSpeed: Ugrás 32 GB RAM-ról 64 GB RAM-ra: Corsair Vengeance CMK64GX5M2B6000Z30
- Tőzsde és gazdaság
- Autós topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB DeepCool Tesseract Chieftec500W
- Bomba ár! MacBook AIR 13" 2018 - i5-8210Y I 16GB I 512SSD I OS X Sonoma I Cam I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- Update 06.02 Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest