Hi​rde​té​s​

2017. november 23., csütörtök

(#701) atesz19910 válasza Sonja (#700) üzenetére

atesz19910
(lelkes újonc)

én budapesti vagyok és hát én is fintorogtam kicsit, de hidd el megéri

Chuck Norris RED-BULL-al főzte le a kávét.. Azóta látja a hangokat... :D

(#702) shalafi66 válasza Sonja (#700) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Máshol is megcsinálják. Sok helyen az országban. Persze mindenütt más minőségben. Ugyanazon a weblapon:
[hangszórójavitás]

(#703) shalafi66 válasza atesz19910 (#701) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Pesten is van bőven hangszórójavitó. :)

(#704) Ebit válasza shalafi66 (#697) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Nézőpont kérdése, valamint kérdés, hogy az "új" milyen egyedi paraméterekkel bir.

(#705) atesz19910 válasza shalafi66 (#703) üzenetére

atesz19910
(lelkes újonc)

igen, de mivel a komplett hangszóró belsejét cserélni kellett volna,(lengőtekercs, membrán, habszél) pár ezer forint pluszért újakat kaptam és sztem megérte mert lesz olyan jó mint az eredetivel. elméletileg ma érkeznek meg hozzám, majd amint beépítettem őket leírom hogy mekkora a változás a hangzáskülömbség a régi s az új közt.

[ Szerkesztve ]

(#706) shalafi66 válasza Ebit (#704) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Ne haragudj, de ennek nincs értelme.

(#707) Ebit válasza shalafi66 (#706) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Tényleg nincs, mert te kategorikusan kijelentesz valamit, de azért lássuk be rajtad kivül, más is érthet hozzá, esetleg picivel több a tapasztalata, és végül, de nem utolsósorban, van szakirányú végzettsége /felsőfokú/.

(#708) shalafi66 válasza Ebit (#707) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Nem nem ezért nincs. Isten látja lelkem, nem akarlak megbántani, és már nem tudom hogy fogalmazzak finomabban, hogy kicsit se legyen sértő, de amit írsz egyszerűen nem létezik.

És ha ez így marad, hogy nem fér meg a véleményem, és folyton védekeznem kell, keresek egy moderátort, majd eldönti.

Mit írtam? Hogy a régi HA20 látszatra "komoly" öntvénykosarastól jobb az új HA20-569 hangszóró.

új 569:

új 599:

régi HA20/12K gumiszéllel.

Az új T-S-ben is jobb valamivel.

(#709) atesz19910

atesz19910
(lelkes újonc)

nos, hát elkészültek a hangfalak és azt kell hogy mondjam hogy szinte semmilyen külömbség nincsen a "régi és az új hangszórók közt hangzásban telyes mértékben megegyezniek. és szépen szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#710) Ebit válasza shalafi66 (#708) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Már többször leirtam, ezeket, mikori mérések?

Ezenkivül, léteznek, más paramérek is.

Viszont sokkal lényegesebb ennél, zenét hallgatsz,

(#711) szergej168 válasza Sonja (#698) üzenetére

szergej168
(újonc)

Szia! Meg van még az AKAI CS F21 ?

(#712) atesz19910

atesz19910
(lelkes újonc)

sziasztok! lehet hogy nem ide való a probléma, de azért leírom hátha valaki tud segíteni.

szert tettem egy PHILIPS SW8000SA/00 wOOx Aktív mélysugárzóra.
elméletileg ez a mélyláda csak akkor kapcsol be tudomásom szerint (utána olvastam) ha jelet kap egy erősítőről.
van egy pioneer VSX322-K 5.1 Házimozi erősítőm amin ez a bizonyos SW Pre-out kimenet meg is van rákötöttem a mélyládát, bedugtam a 220-ba is és nem akar megszólalni, de még csak a stand by lámpa se villan ki rajta. egy kapcsolási rajz és egy multiméter segítségével kimértem a mélyláda elektronikáját, és ott eljut az áram a tekercsekhez, mindenhova. de hang akkor se akar rajt kijönni.
Szerintetek mi lehet a gond?
A választ előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#713) Kernel válasza atesz19910 (#712) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

eljut az áram a tekercsekhez, mindenhova.

Mit jelent nálad a "mindenhová" fogalma? A tekercset sejtem, de az két trafó lesz. Kisebbik a készenléti, nagyobbik a főtrafó.

Egy relé kapcsolja a főtrafót, amit elvileg próbára át is lehetne hidalni, de ha ettől elindul a végfok, az még kevés, mert a készenléti tápról nem csak a relé működik, hanem az előtte lévő fokozatok is.

Lehet például szakadt a készenléti trafó primerje, ami néha előfordul (vékony huzal, sok menet, könnyen megszakad), ellenőrizni kell.

Gondolom, ezt nézted, ezzel minden adott a hiba megtalálásához:

http://elektrotanya.com/philips_sw8000sa_ver-1.0.pdf/download.html

---------- Szakmai kérdést ne írj privát üzenetbe, ez itt egy fórum. ---------- ---------------------------------- www.tutorial.hu/forum-etikett ----------------------------------

(#714) atesz19910 válasza Kernel (#713) üzenetére

atesz19910
(lelkes újonc)

igen megtaláltam a probléma forrás valóban a kapcsolórelé. egyszerűen kiiktattam a relét és a kistrafót is kompletten kivettem az egységet, az elektronikát átkötöttem a főpanelen és láss csodát megszólalt a mély is :D és ugynézki hogy mindent eltaláltam a kötéseknél de azért rámérek mindenre még1x ja és annyi hogy most annyival több a teendő hogy a mélyt ki kell húzni a 220 ból hogy ne menyjen, de ezt egy kapcsoló közbeiktatásával ki lehet küszöbölni. a "mindenhova,, alatt a trafókat értettem

[ Szerkesztve ]

(#715) Kernel válasza atesz19910 (#714) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

Azért azt nem mondanám, hogy a relé a forrás, azt egyébként is könnyű lenne cserélni, vagy az érintkezők polírozásával tökéletesen megjavítani.

Csak itt eleve nem volt készenléti feszültség szerintem. Mivel az egész áramkör egyszerű, a tényleges hiba könnyen megtalálható.

De láttam én is azt a bizonyos átkötést, amit szaggatott vonal jelez a rajzon, az lett volna a következő, amit én is említettem volna, ha másképp nem jön össze.

A főtáp 12V-ját átvezeti a segédáramkörre, így működik az egész, csak nem automatikusan.

---------- Szakmai kérdést ne írj privát üzenetbe, ez itt egy fórum. ---------- ---------------------------------- www.tutorial.hu/forum-etikett ----------------------------------

(#716) atesz19910 válasza Kernel (#715) üzenetére

atesz19910
(lelkes újonc)

igen gyakorlatilag ugyanígy csináltam meg és ugye annyi a külömbség hogy most folyamatosan kapja a feszt a trafó.

(#717) kopi72

kopi72
(újonc)

sziasztok van 1 par videoton solo b21 tokeletes karcmentes allapotban, en vettem, de nem hasznaltam.
Viszont amikor elővettem, leváltak a habszélek kb 20W terhelésnél..

Az a kérdésem, vegyem bele ezt : http://hangszoro.net/HA17-582

vagy csak habszeleztessem meg a regit..

koszonom!

(#718) fero02 válasza kopi72 (#717) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Csináltasd meg a régit. A gumiszél elöregedése, elválása természetes jelenség, de ettől a hangszórónak más baja nincs (elvileg).

(#719) shalafi66 válasza kopi72 (#717) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Jobb a régit javítani. Csak nem mindegy hogyan csinálják. Ha igényes munkát akarsz nem mindegy hová viszed. Itt a negatív habszél miatt a javítás is nehezebb.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.