Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HeZ_

    csendes újonc

    Megvártam az utolsó darabos leárazást MM-ben és 3 napja nézem a kalibrált 65CX3LA-t, mely 14 éves, 50"-os full HD-s plazmát váltott.
    A két kalibrált képüzemmód az ISF világos szoba és az ISF sötét szoba névre hallgat és az OLED fényerő a különbségük (meg sem néztem részletesebben). Az SDR adások (főleg HDR után) mintha vékony ködön, felhőn át, kissé homályosak, pont mint a plazmán - ami analógos, mozis kép, ilyen a plazma, ezt kedvelem a rajzfilmhatású LCD-hez képest. A mad'am szerint én fekete-fehérben nézem a filmeket, szerintem ő meg a rikítóan vöröslő, napégetett bőrszínt kedveli :U. A menü gyors, testre szabható, a távirányító 2,4 GHz-es, könnyen kezelhető.
    A HDR pazar, kisüti a szemet, ahogy írták itt: "áll-leejtős", mintha egy vakítóan napfényes napon felhúzod a napszemüveget mert sok a fény és borotvaélesen, kontrasztosan, élénk színekben csodálod a világot vagy a vakító napsütésben bámulod a millió színű korallzátonyt és lakóit 15 méter mélyen a Vörös tengerben... A hang sokkal jobb a plazmánál, Bluetooth fejhallgatóval (Sennheiser HD4.50 BTNC) meg minimum kétszer több hallatszik, mint a hangszórón.
    Sötétben nézem 2 méterről, ahonnan nem látszik hol a képernyő széle, hol kezdődik a háttér feketéje. A plazmán 21:9 képaránynál látszott az alsó-felső sötét csík, mert sötétszürke volt a fekete, OLED-en nem látszik.

    Hónapokig gondolkodtam, olvasgattam teszteket, fórumokat, kérdezgettem tulajokat, tapasztalatokat, melyiket válasszam: minőség vagy méret: OLED vagy 85Q60, 85Q70.
    A lényeget már leírták előttem: a méret igenis számít ÉS az OLED a legjobb kijelző ma.
    2 méterről sem nagy a 65"-os képernyő netezni, játszani. 4 méterről vagy nappali fényben meg úgysem látszanak a részletek, az SDR TV adásra jó - amit egyre kevesebbet nézek.

    Tinting, blur, nit, tükröződés, pixelhiba, menü sebesség, hang - ezekről a régi hajzselé reklámos vicc jut eszembe:
    Tökéletes haj: London, szitáló eső, de a hajam tökéletes. Párizs, szikrázó napsütés, de a hajam még mindig tökéletes.

    65"-os OLED TV-t 2 méterről nézve HDR-ben Netflixet, Youtube-t, Londont, Párizst, Dubai-t nézve szarok rá milyen a hajam :C

  • HeZ_

    csendes újonc

    válasz dgyuri0123 #60200 üzenetére

    #HeZ_ > #60201 Borisz76
    Van hajam, csak az idő, az ész (meg a mad'am :P) miatt lecsúszott az arcomra, a mellemre meg még lejjebb...

    #HeZ_ > #60200 dgyuri0123
    Ferrarival a traktorig kell menni, majd onnan szántani Lamborghini-vel :K :DD

    [ Szerkesztve ]

  • HeZ_

    csendes újonc

    Ennyi LG OLED TV fikázás és kákán csomókeresés mellett érdekel valakit 65CX3 Media Markt általi kalibrálás beállítások ("ISF sötét helyiség" és "ISF világos helyiség" nevű képbeállítás)?
    A TV-nek egy baját látom eddig: nem 77 inch-es :U.

  • HeZ_

    csendes újonc

    válasz Callisto #60717 üzenetére

    Ahogy írtad is (#60713 Callisto): "OLED-nél meg varázslat van ilyenkor."
    Szerintem és eddig még mindenkor!
    Fényes nappal HDR-t nézni? Napsütésben mobiltelefon kijelzőn, tableten filmezni? CSAK kényszerből csak a sürgős üzenetet olvasni! Nincs az az LCD és OLED és lézer és bármi fényerő - talán a plazmaív kivételével - ami elég lenne a Nap fényénél és akár egy napfényes, világos szobánál is. Olybá tűnik, csupán elfelejtetted levenni a napszemüveged :)).
    A te és a rengeteg kivételeddel mindenhol máshol, ahol OLED TV-t használnak, azért van ott a régi LCD (nálam a katódsugárcsöves), mert nem tudták elajándékozni, odaadták gyereknek, nagyinak, száműzték hálószobába, konyhába, WC-be. Maximum számítógép monitorként használják, mert nagyobb, mint a meglévő monitor, vagy alaptalanul félnek az OLED beégéstől vagy lusták a számítógépet OLEDre kötni... Továbbra sem egy súlycsoport, pontosan ahogy írod is: "még ha fájdalmas is egyeseknek".
    Pont ezért nem adom el áron alul a 14 éves full HD plazma tv-met, tökéletes lesz a hálóba az 50 cm-es (nem coll-os :DDD) katódsugárcsöves múzeumszökevény helyett. Én nappal a világos (bár nem süti a képernyőt a nap) nappaliban netezek az OLED-en, de filmet nézni... Kb a tartalomjegyzéke látszik és hallatszik a filmnek, mint a mobiltelefon 5-6 collján is = egérmozi, szenvedés.

  • HeZ_

    csendes újonc

    válasz Callisto #60784 üzenetére

    Kontra írtad (#60784): "A többség OLED-et már csak hálóban lefekvés előtti filmezésre használja."

    Pro írtam (#60733): "A te és a rengeteg kivételeddel mindenhol máshol, ahol OLED TV-t használnak, azért van ott a régi LCD (nálam a katódsugárcsöves), mert nem tudták elajándékozni, odaadták gyereknek, nagyinak, száműzték hálószobába, konyhába, WC-be. Maximum számítógép monitorként használják, mert nagyobb, mint a meglévő monitor, vagy alaptalanul félnek az OLED beégéstől vagy lusták a számítógépet OLEDre kötni..."

    Pro írtad (#60794): "Másrészről nagyon sokan néznek HDR-t fény mellett. Akár nappal is lehet játszani, filmezni vagy Te barlangban élsz?"

    Kontra írom: Pont úgy érdemes "HDR-t fény mellett. Akár nappal is lehet játszani, filmezni", mint jó hangminőséget élvezni a zajos, mozgó autóban, koncertet hallgatni tv hangszórón, napfénynél telefon kijelzőt silabizálni, 5 collos telefonon fimet nézni, projektor képet nézni nappal, Sokol rádión zenét hallgatni, fonnyadt paprikából lecsót készíteni, viharban úszni tóban, langyos sört inni, stb, stb, stb = neked érdemes, sokunknak meg nem érdemes.

    Érdekel - remélem többeket is - melyik vélemény és használati mód áll közelebb a valósághoz, kérlek írjátok meg.

Új hozzászólás Aktív témák