Hirdetés
- Rakétaként lőhetnek ki a NAND flash árak az NVIDIA terveitől
- 8 GB VRAM-mal dominálhat idén a GeForce RTX 50 sorozat
- Az AMD szerint Radeonokból nem lesz hiány
- CES 2026: igazi mindenes a Lenovo legújabb, 4K-s QD-OLED monitora
- A Micron szerint nem dobbantott a végfelhasználói piacról a Crucial eltűnésével
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 8 GB VRAM-mal dominálhat idén a GeForce RTX 50 sorozat
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Egér probléma
- RAM topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Viszlát
#54297
üzenetére
Az értő kötözködő szövegértésed, az.

"Az első bekezdést 4x olvastam el, de nem tudok rájönni, hogy ezzel mit akartál mondani. Mert remélem nem azt, hogy nem számít, ha ott jó az út, mert tavalyelőtt még rossz volt."Nem csak tavalyelőtt volt rossz, hanem éveken át hagyták annyira lerohadni, hogy nem lehetett szabályosan, a jobb oldali sávban balesetmentesen / vagy az autónak okozott károsodás nélkül autózni, mert annyi kátyú volt. Az, hogy megcsinálták, az nem érdem, hanem normalitás, bravó, ezt kellett volna, 5 évvel ezelőtt.
"Ez szimplán nem igaz, csak divat fikázni, illetve úgy tűnik, hogy vannak akik szeretik a negatívumokat felnagyítani, a pozitívumokat meg szinte észre sem venni."
Igen, ilyenek vagyunk. De ttől függetlenül nekem - és nagyon sok barátomnak is, akik itt élünk - az a benyomásunk így általánosságban, hogy sosem voltak még ilyen rosszak a magyar utak az elmúlt évtizedekben. Ez a benyomás azon alapszik, hogy itt élünk, az év 12 hónapjában, és közlekedünk.
"közben a racionalitás az, hogy az autópályák 95%-a kifogástalan vagy nagyon jó állapotú,"
Menj végig rajtuk, oda-vissza, rendszeresen, ahogy én is szoktam, havonta többször, és nyugodtan vedd észre, hogy már az autópályáink is toldozottak-foltozottak. Kátyúznak rajtuk pár négyzetméteres részeket, és úgy hagyják. Nem marják fel, és csinálják újra kilométer hosszan, mint régen, hanem úgy hagyják. Ilyen az M5-ös, és az M3-as is, és mint mondtam, az M7-esen is van olyan, nagyjából 20 km hosszú szakasz, ami szinte nem alkalmas a közlekedésre. És ezek fizetős utak, azon a pár millió Ft-on, amit évente becsengetek az államkasszába, fizetek még 43 ezer Ft-ot a matricáért, hogy közlekedjek rajtuk.
És az van, hogyha netán véletlenül letérsz az autópályáról, mondjuk a régi 5-ös útra, azt fogod látni, hogy az még rosszabb, kátyús, nyomvájús, stb, és nem is fogják felújítani.
Szóval, az állításom, amit nem olvastál el / értettél meg, az az, hogy sok-sok éve nem tartják karban az utakat normálisan, oké válság volt, tényleg, de közben eltelt 8 év! SZóval először a főúthálózat romlott le, de most már ott tartunk, hogy az autópályáink IS kezdenek lerohadni.
amúgy még a kormány saját statisztikája szerint is az utak negyede szinte járhatatlan.

[link]"Az OKA adatai szerint ugyanis 2014 végén az állami úthálózat 51,7 százalékán, nagyjából 16 ezer kilométernyi közúton „rossz”, azaz a bukással egyenértékű osztályzatot érdemelt a burkolatok állapota. A „nem megfelelő” minősítést 3687 kilométer, a teljes hálózat 11,9 százaléka kapta meg. A „tűrhető” osztályzatot 6376 kilométer, azaz az állami hálózat ötöde érdemelte ki. A „megfelelő” osztályzatú útburkolatból 1991 kilométert, alig 6,4 százaléknyit jegyeztek fel, vitán felül „jó” jegy pedig 2859 kilométernek, a nemzeti hálózat 9,2 százalékának járt."
[link]persze most előírányoztak rá 400 milliárd ft-ot, hurrá. szerintem 6 év alatt összesen nem költötték ennek a töredékét se, de majd egyszer kiguglizom azt is.
-------------------------------------
Új hozzászólás Aktív témák
- Tokgyártó leplezi le újból a Galaxy S26 Ultra formáját
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- BestBuy topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Gumi és felni topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Yézi: Videokártyáim [2015/08-2026/01]
- 8 GB VRAM-mal dominálhat idén a GeForce RTX 50 sorozat
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Latitude 7330 i7-1255U 16GB 1TB 400nites legjobb kijelző! 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- TomTom Go 5200 with Wi-Fi navigáció / 12 hó jótállás
- Eladó XFX Radeon 7700 2GB videokártya
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest




