Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz BobChemistry #20752 üzenetére

    Én pont 70D-vel használom a 70-200 F4 IS-t. Elvileg ez az obi inkább FF gépen érzi jól magát (főleg a kezdő 70mm, ami néha szűk és az F4 miatt, ami néha kevés), de én teljesen jól elvagyok vele. Gyönyörűen rajzol még a crop szenzorra is, én azonban a színeit szeretem leginkább.
    Markolat nélkül is jól kiegyensúlyozza egymást az obi és a váz, a súlyközép az objektíven kialakított bemélyedésenél van, ahova az állványgyűrűt fel lehet fogatni (vagy egy picit talán a frontlencse felé). Állványra rakva nem húz se előre se hátra.
    Fókusza gyors, halk és pontos. A zoom és a fokuszgyűrűk mechanikája fenomenális! Élvezet tekergetni. :-) Amúgy ez egész összeszerelés elsőosztályú.
    Az IS elég hangos, de el lehet viselni...

    Azonban, ha most kellene vennem, akkor valószínűleg az 55-250 STM-et venném: kisebb, olcsóbb és meglepően szép rajzolatú, nem "világít" a kezedben :-)
    Illetve a Tamron 70-300 VC-ről is ódákat zengenek a tulajdonosok. Ezt azonban próba nélkül nem szabad megvenni!

    A 70-200-at egy nagyon jó akcióban tudtam megvenni: pénzvisszafizetés+3év garancia+0%THM. Ezek nélkül nagy eséllyel egy 55-250 STM lenne a gépen.

    Egyébként az 55-250 STM-re és a 70-200 F4 IS-re most is van pénzvisszatérítés a Canonnál!

    [ Szerkesztve ]

    Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

Új hozzászólás Aktív témák