- Egérpad topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- RAM topik
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 3D nyomtatás
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Predator2 #14883 üzenetére
Ha korszerű gépet szeretne venni az ember, akkor nem sok választás van azzal kapcsolatban, hogy megvehető-e egy ilyen "U"-jelű integrált CPU-val szerelt gép, hiszen jó ideje már csak ilyen laptopokat adnak ki a gyártók.
Az utolsó, cserélhető processzoros széria a 4. generáció első fele volt, mára pedig elhagytuk a 10. gent. -
válasz
Predator2 #14883 üzenetére
Szia. Az még talán fontos lehet, hogy mire lenne használva. Ezek ugye U szériás cpu-k, ezért nagy teljesítményt ne várj. De imvel valószínűleg vékony a noti is, így terhelésnél 80°C körül is mozoghat ez még jó is.
Én egy Intel Core i5-10210U CPU @ 1.60GHz cpuval szerelt notival dolgozom, egésznap megy, 10-15 chrome ablak, meg irodai jellegű tevékenységek, Átlagban 48-55°C közt mozgok, ha pl online konferenciám van, akkor azért 65-70-80°C-ra is felkúszik. (Én cseréltem azonnal a gyári pasztát) -
válasz
Predator2 #14852 üzenetére
Inkább egy 8gigás modult vegyél hozzá.
Gyárilag is árulták 12gigás kiépítésben, de ettől függetlenül is jobban jársz a több rammal, még ha csak netezéshez is fogod használni. Chrome is nagy ram zabáló.Egyébként ugyanilyen az egyik notim, 6300U-val, 12giga rammal, M.2-es SSD-vel, de most nem tudom megnézni a ramok milyenek, mert barátnőmnél van az a gép.
-
ricsi99
addikt
válasz
Predator2 #14846 üzenetére
Az én tapasztalatom
Ha 1,35 ös ram van benne akkor ugyan olyat tegyél bele.
Lehet hogy 1,5 ös is elmenne de gyakorlatilag a 2 ram modul ugyan olyan feszültségen megy.
A.) Ha 1,35 akkor lehet ha teszel bele 1,5 ös-t akkor nem fog menni
B.) Ha 1,5 öst teszel bele akkor lehet 1,5 ön megy amit lehet nem fog szeretni az 1,35 ösProbook amúgy finom cucc... csak azt tudd ,hogy a biosa miatt elég válogatós a lelkem ...lehet jobban jársz ha úgy veszed meg boltban ,hogy ők rakják bele + teszteljék le... lehet kicsit többe fáj ,de ha kompatibilitási gond van akkor a bolt szívjon vele
(mint gyakorló szervizes írom... nem az ideálom tesztelgetni ,igy mindenféle vackokat ,de sokkal jobb ez mint aztán hibakeresés az alaplapon ,hogy miért nem megy a cucc) -
-
válasz
Predator2 #11110 üzenetére
Ha ez az, akkor processzor nem cserélhető.
Ram 1giga van benne, egy slot van, esetleg át lehet cseréni 2 gigás modulra.Merevlemezt ha SSD-re, esetleg SSHD-re cseréled, azzal gyorsítasz rajta, de mást nem nagyon lehet vele csinálni, ez egy gyengécske gép, az első netbookok egyike, az akkor kornak megfelelő erősségű processzorral; inkább csak netezgetni való, zenét hallgatni, filmecskéket nézni. HD-t se visz, ha jól emlékszem, max 720-at.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Dell 19.5V 9.23A 7.4x5.0mm 180W gyári adapter (HA180PM180)
- Lenovo Thinkpad Universal és Hybrid USB-C dokkoló, töltővel + USB-C kábellel!
- DELL Precision Dual USB-C Thunderbolt Dock - TB18DC
- Lenovo 100, 300, B50 egyes típusaihoz való utángyártott szűz akku eladó, csere!
- Satechi 200w USB-C 6-port PD GAN - UK / Számla / Garancia /
- HP EliteBook 830 G7 i5-10210U 16GB 256GB 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2980
- HP Omen 80G8E9 - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB Type-C
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 512GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3070
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad T540P - i7-4710MQ I 16GB I 500SSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest