Hirdetés
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Gaming notebook topik
- Házimozi belépő szinten
- Milyen processzort vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Milyen videókártyát?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
4264adam
veterán
Sziasztok!
Adott egy Lenovo G505s amiben SSD / 4 magos proci / 8Gb ram tökéletes lenne szülőknek sima netezésre néha két másik kisméretű mellett. 2013-ban vettük a laptopot. A gyári akkuja 57%-ban használódott el és új nagyobb Patona vásárlást követően nehézkesen de töltésre tudtam bírni bizonyos feltételek mellett, hálózatról használva pedig tökéletes volt.
Régi akku és tölt:
Új akku nem tölt:"Akkumulátort kicserélve nem volt hajlandó tölteni, nem a töltő IC volt rossz, mert a régi 55%-ig elhasználódott jól működött.
1: Frissítettem Bios-t
2: Vártam hátha idővel indul a töltés, de még AC alatt is merült.
3: Gyanakodtam a gyári 65W töltő nem elegendő Áramerősséget ad le (3.25A), kerestem a 90W töltőt rendelni
4: Telepítettem a Lenovo saját Power Management programját.
Majd végül rányomtam a programon belül a "töltésszint jelző visszaállítására" ezzel végre használható a töltés! A probléma egyenlőre megoldódni látszik.Jelenlegi probléma: Nagyon sok alkalommal már a windows-ig sem jutok el és a visszajelző két db led állandó világítás helyett pulzálás fogad minden esetben (ez ismeretlen számomra). Windowsban Kirja, hogy hamarosan leáll és hálózatra csatlakoztatom pedig azon van.
Szeretnék még kísérletet tenni a laptop használhatóságával hiszen az akkumulátor is új hozzá. Arra gondoltam, hogy a 11 éves tápegység kondiai fáradtak el és a következő tápot néztem ki:
[Új tápegység]Gyári táp:
Vásárolhatok 65W tápegység helyett 90W-ot ahol csak az áramerősség tér el? Adaptívak ezek a tápok mint telefon esetén? Vagy ha fix 3.25A-t kér az alaplap akkor ne is próbáljam a szintén 20V de 4.5A-t?
6-7 ezer forint lenne a 65W / 90W táp megvétele, ennyit még rászánnék erre a régi de jó laptop életben tartására.Köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- World of Tanks - MMO
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Viccrovat
- Milyen NAS-t vegyek?
- Call of Duty: Vanguard
- Milyen routert?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Lenovo 100, 300, B50 egyes típusaihoz való utángyártott szűz akku eladó, csere!
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- Eladó gyári Dell laptop töltők
- Apple iPhone 15 /Gyárifüggetlen / 128GB / 12Hó Garancia / 90% akku
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest