Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shtml #7077 üzenetére

    Pontosan.

    Ha visszaolvasol, láthatod, hogy a vita egyetlen apróságon robbant ki: egy ág vs. több ág. Ez így azért nem jó, mert a legtöbb n ágú tápegységnél az ágazás az csak virtuális. Teljesen közös, tehát egyetlen egy darab szabályozó kör van, minden közös. Csak a védelmek nem virtuálisan többszörözöttek, minden más igen. Egy virtuális ágra van egy valós védelem, ami lekapcsol. Ha a védelmet (teszt körülmények közt) kiiktatnánk, az ilyen virtuálisan több ágú táp egy ágon is leadná vígan a teljes terhelésének megfelelő teljesítményt. (Ha a kisebb feszültségekre vonatkozó szükséges terheléstől most eltekintünk.) Természetesen nem a vékonyka vezetékeken. A több ág tkp. épp azért kell, hogy a nagy áramok egyenletes, és alacsony feszültségesést hozzanak létre. Kell továbbá a szabványnak való megfelelés miatt is.

    Ezen okokból kifolyólag teljesen helyénvaló amit fentebb írtam. Miszerint, kevésbé éles beavatkozású védelemmel rendelkező tápok egy virtuális ágakon az adott ágra megszabott terhelés felett terhelhetők, ha másik ág meg alul van. Anélkül, hogy túlterheléstől elpukkanna.

    Több, de kisebb főtrafóval rendelkező tápoknál már van értelme beszélni egy ágon jelentkező túlterhelésről. A PC piacon ilyet ritkán látni. Én még pl. sosem voltam hozzá elég szerencsés. Szervertápok pedig más tészta.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák