Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KrAt

    veterán

    Sziasztok! Segítsen vmi nagyonszaki kéééérlleeekkk!!!!

    Ma be akartam dugni a gépem hátuljába egy csatit, megfogtam a radit (támaszkodtam) majd a gépem tetejéhez ért az állam, és úgy megbaszott a gép (akkorát nem, csak úgy megijedtem :B ) hogy csak ugrottam :)
    Azt jó, mérjük le.. Itt az eredmény: [link]

    Akkor nézzük, táp lehúz, ugyanaz.. Mondom wtf??
    Ok, akkor szépen lehúzok minden kábelt, nem ráz.. Hmm.. Monitort visszadugom, ráz.. Mondom monitor a szar, grat..
    Kiszedem, lemérem csak a moncsit, nem ráz.. Akkor már csak nézek magam elé wft arccal.. Jó, akkor mi a szar? Táp nem, moncsi nem..
    Fogok egy konnektor földjét, azzal megnézem a radiátort, 110V különbség.. Akkor már tényleg nem értem..
    Megnézem a fázis-nulla: 228V.. Megnézem az egyik ''lyukat'' (mivel nem tudom, h nulla vagy föld) és az egyik luk kb 110V a földhöz képest, a másik kb 80-90.. Szóval a földömön fesz van.. Aminek nem szabadna lenni.

    Az összes szobában jó, most tesómtól hoztam rázást egy hosszabbítón, azon üzemel a szobám :D
    De ez így nemjó. Van 2 dugóm, mindkettő rossz.

    Mi a rák lehet? Hogy csináljam meg? Amit azért nem is értek, mert az egyik dugómban kimértem ugyanúgy, h nem jó a fázis-föld és fázis-nulla különbség, erre nem is földelt a dugalj :D De amelyiken a gépem volt, mikor rázott, az földelt.. ÉS kb ugyanazok az értékek..
    De ha nincs földem, akkor miért ráz a radiátor? Mert most hoztam egy tuti jó földelt áramot, és akkor nemráz, nincs is fesz különbség..

    Nemértem :O

    Ha tud, vki segítsen plz! Nagyon megköszönném!

    Üdv: Atesz

Új hozzászólás Aktív témák