-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
prmcsk
addikt
válasz
huliganboy #20048 üzenetére
HD film, vagy net HD alatt 56 fok, de ez egy eléggé zárt és kicsi házikó. A ventilátor fordulatát holnap tudom megmondani.
-
prmcsk
addikt
válasz
huliganboy #20045 üzenetére
Ebből csak az tűnik biztosnak, hogy ekkora távolságból hűtve, nem a méret a lényeg.
Ezek szerint sokkal jobb egy 8cm-es ventit közvetlenül a bordára fektetve forgatni, mint ilyen távolságból egy 20 centiset.
-
prmcsk
addikt
válasz
huliganboy #20040 üzenetére
A túlmelegedés attól is lehet, hogy a CPU és GPU alatt a gyári trutyi már nem adja át igazán a hőt.
A bordák felfogató "stöcijeit" hátulról összenyomod, a bordákat, tekergetve leveszed, mindent eltakarítasz és újrapasztázod.
Ez már sokat segíthet. Tovább ragozhatod azzal, hogy csavarokkal helyettesíted a műanyag "bizbaszokat". Sokkal stabilabb lesz. Valószínűleg elírtad. Nem kisebb, hanem nagyobb ventit teszel fel és azt szabályzod.Egy, eredetileg nem erre készített Cisco 1030 házba "szögeltem" bele a brazost és igen, a sajátom.
-
prmcsk
addikt
válasz
huliganboy #20023 üzenetére
Szerintem meg "túlspilázod" a dolgot. Mondhatnám, hogy: verébre lősz, ágyúval, minek ? A vízen is van venti és a lap hőteljesítménye sem indokolja a vizet.
Rengeteg más alternatív megoldást találhatsz itt is, vagy a brazos topikban, a minike kiváltására.
Például: Ellenállással, vagy potival oda csendesíted (ha kell), ahova akarod.
-
Pista0001
addikt
válasz
huliganboy #12341 üzenetére
Szerintem próbáld ki az OpenELEC-et, ha ez sem megy rendesen akkor az "Építsünk HTPC-t" topikban talán tud segíteni valaki.
A DivX-et tudtommal le kéne jól játszania, és tudtommal van olyan formátum amit tud gyorsítani az S3 Chrome IGP, de ahhoz olyan lejátszó is kell ami ezt támogatja rendesen, meg talán a codec-től is függhet, hogy mennyire terheli a CPU-t/GPU-t. A másik probléma az, hogy rengeteg féle kódolással találkoztam az interneten megosztott videóknál (DivX, XviD, stb), és ezeknek is rengeteg variációja van, és mindegyik máshogy terheli a rendszert.
TESCO-Zsömle: Én a helyhiányra azt találtam ki hogy az összes nem HD filmemet újratömörítem AVC-vel. Egyrészt egységes lesz az egész ebből a szempontból, másrészt minimális minőségromlással jelentősen kisebb helyet foglal. Átlagosan fele-harmada lesz a végeredmény, de volt már ötöde is a forrásnak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Corsair VENGEANCE SODIMM 2x16GB DDR4 3200MHz CL22 - Új, bontatlan - Eladó!
- Eladó ASUS PRIME Z390-A ritka csúcsdeszka!
- KONKRÉTAN FÉLÁRON! Új GARANCIÁS ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1600MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Corsair VENGEANCE RGB PRO DDR4 16GB ( 2x8 kit ) 3200Mhz memória eladó.
- Microsoft Surface Go 10.5" 8GB 128GB Pentium Gold 4415Y 1 év garancia
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
- FELVÁSÁRLÁS A GYŐRÚJBARÁTI BOLTUNKBAN!
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával! Upd. 10.19
- Acer TravelMate P214 i3-1115G4 12GB 256GB 14" FHD 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest