-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Archttila
veterán
válasz
Archttila #29053 üzenetére
Képzeljétek tegnap szétkaptam a gépet és tudjátok mi klattyogot? a 2.5" HDD
bizony, mivel nem volt rögzítve, mert mint azt korábban írtam rendelnem kellett egy új HDD BAY-t az SG13-ba, és gondoltam amíg megérkezik egyszerűen csak ráfektetem a radi-venti párosra, de valószínűleg időközben picit elmászhatott ezért adott ki hangokat.
Szóval marad a víz, mert lényegében hangtalanul teszi a dolgát és a 4.5GHz sem okoz neki gondot, viszonylag (még eben a kis házban is) hűvösen tartja a procit. (ezt még a kánikulában teszteltem)Viszont lenne egy kérdésem az alaplap alján található M.2 foglalattal kapcsolatban.
Tegyük fel teszek a gépembe egy M.2 foglalatos NVMe felületű SSD-t, a PCIe-be pedig egy GTX970-et, és itt jön e DE: milyen hatással lesz a PCIe sebességére az NVMe felületen kommunikáló SSD? Ugye ha jól tudom akkor az NVMe az AHCI-vel ellentétben már közvetlenül a CPU-val kommunikál, ebből kifolyolóag? osztoznak a PCIe sebességén, így logikusan következik, hogy lassítják egymást, de mivel ennyire részletesen nem ismerem a témát (főleg NVMe) így arra gondoltam ti tudtok segíteni.
ps.: SSD flash topikban nem válaszolnak, csak a szokásos alap kérdésekre reagálnak.
hátha itt esetleg van valakinek tapasztalata is a témával kapcsolatban...
-
#16939776
törölt tag
válasz
Archttila #29053 üzenetére
61mm magassággal, úgy hogy még a levegő is áramlani tudjon, magas TDP-t, halkan ??
Még ha a tápot lefordítod, és alá raksz egy 60mm-es üres bordát+ módosított tápventivel...akkor talán...
még mindig olcsóbban jönnél ki egy léghűtésre alkalmas házra cserélnéd, de majd rájössz magad is
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple Macbook Pro 13 2020 - M1 - 8GB/256GB SSD - Touch Bar - 102 Ciklus - 99% Akku - Ezüst - MAGYAR
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 512SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged