- SSD kibeszélő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA® driverek topikja
- Fellép a hamisított paszták ellen az Arctic
- Apple asztali gépek
- Házimozi belépő szinten
- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
- Megemeli a GPU-k árát az NVIDIA?
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Milyen notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
válasz
Frawly #55297 üzenetére
Köszi akkor a tippeket, e kettőből nézek.
samsungok milyenek? Nekem a legelső samsung 830-asból van egy, az strapabíró. A mostani van ilyen? Vagy inkább akkor wd blue?Azért van a rendszer green hdd-n, mert sas megdeglett. Meg még 2 ram döglött ki a gépből, de minden más jó.
-
Frawly
veterán
válasz
Sirandrish #55295 üzenetére
Az attól függ mire használod. Rendszer, átlagos felhasználói programok, játékok alá vehető. De ha nagy fájlokkal dolgozol, vagy sokat másolsz az SSD-re, akkor a QLC-s SSD-k (mint ez a 660p is) hajlamosak pár GB írás után jelentősen belassulni 100 MB/sec környékére, kb. erősebb pendrive szintjére, ezzel számolj, ha ilyeneket tervezel művelni, akkor egy Samsung 860 Evo-val jobban jársz nem sokkal drágábban.
-
Frawly
veterán
Nyugodtan maradj a SATA SSD-nél. Nálam egy sima, középkategóriás SATA3 SSD van a laptopban (régi Crucial MX300, ami nem is egy sebességbajnok), előtte egy közönséges 5400 (vagy 4200) rpm-es noti HDD volt benne. A 30 mp.-es Linux KDE és ~90 mp.-es Win10 bootidő lement kb. 5-6 másodpercre (minimalista linuxszal sikerült lemenni 4 mp. környékére). Programok azonnal vágódnak a képernyőre (kevés kivétel, LibreOffice, Thunderbird, és pár nagyobb bloat proginak azért kell pár másodperc, de azok is nagyságrendekkel gyorsabbak, mint HDD-ről).
Ez a gyorsaság akkor is megmarad, ha az MX300-nál és Samsung 860 Evo-nál gyengébb SSD-kről fut a rendszer, akkor is, ha SATA3 helyett csak SATA2-őn mennek, akkor sem lassabb sokkal semmi. Egy ilyen legszutyokabb Adata SU650-nél meg egy régi SATA2-es Samsung PM800-nál sem több a bootidő 6 mp-nél.
A WD Green HDD egy 5400 rpm-es, energiatakarékosság miatt visszafogott hulladék, nem rendszer alá való, hanem adattárnak archiválásra. Az a HDD-k között is szégyen.
Vegyél olcsón egy Samsung 860 Evo-t, minél nagyobb méretben, ha erre nem futja a keret, akkor WD Blue-t. A nagyobb méret azért kell, hogy legyen mozgástere a garbage collectionnek és wear levelingnek, meg jövőtállóbb lesz, később növöd ki. Az 500 gigások sem drágák, és az 1 terásak sem megfizethetetlenek.
NVMe-re akkor érdemes váltani, ha teljes platformot újítasz be. Addig még úgyis esik az ára is.
-
Vladi
nagyúr
válasz
Frawly #55293 üzenetére
Nincs most benne ssd! Csak egy green hdd-ről cammog a cucc, mióta a sas meghajtó meghalt. azt kaptam a géppel az uk ebayről.
A bioszt is néztem, sajna nincs olyan. Csak 1 frissítés van 2011-óta, de az is csak cpu mikrokódot tartalmaz.
Gépet nem fogok újítani, akkor lehet maradok sata ssd-knél.
-
Sirandrish
legenda
Őt érdemes lehet megvenni?
Tetszik a 60 hó gari, és gyorsabb is mint az MX500as Crucial, vagy a WD blue....bár egyik ellen sem vagyok!Totál általános felhasználásra lenne, és emellett jó lenne ha 5 évet kibírna...
-
Frawly
veterán
Az NVMe SSD-kkel sokszor 2-3. generációs Core i platformokon is gond szokott lenni, sőt, néha 4. genen is, pedig azok újabb platformok a te Nehalem-es gépednél.
Ha nyers I/O sebesség kell, várj vele pár napot, jön ki a Ryzen 3 / Zen 2, PCIe 4.0-val, mindjárt PCIe 4.0-ás lapok és PCIe 4.0 x4-es SSD-k is jelennek meg hozzá, abban tudod 5 GB/sec-kel csapatni a lemezműveleteket. Drága, de ha sebesség kell, akkor nincs más opció.
Vagy tömd tele ezt a xeonos munkaállomást olcsó ECC RAM-mal, kimaxolod (6×4 GB megy bele max. de csak akkor, ha 2 CPU van benne), onnan futtatod a sebességkritikus alkalmazásokat.
Pedig nem rossz még manapság egy dual Xeon-os rendszer, de még PCIe 3.0 x4 support mellett sem tudná szerintem kihajtani a mostani NVMe SSD-ket, mert valahol CPU erőtől is függ.
-
Frawly
veterán
Az M.2 SATA nem NVMe. Az M.2 SATA épp olyan SATA, mint egy HDD, csak a csatolófelülete más, hogy ne kelljenek hozzá kábelek. Sebességre ugyanazt a SATA2, SATA3 sebességet nyújtja gép függvényében.
Az nem rossz megoldás, ha SATA2-es SSD-re teszed a /boot-ot. Onnan úgyis csak egy-két bootloaderfile és kernelimage töltődik be, azok nem töltődnének be gyorsabban NVMe-ről sem, nem fogod érezni, hogy 0,2 mp vagy 0,15 mp alatt töltődnek be.
A másik ami miatt elég a SATA, mert a Linux kernel elég agresszíven cache-el, amíg bőven van szabad RAM. Nálam 16 gigánál a nagy része üresen áll, és amit lehet befog cache-nek. Ez főleg az írásokon gyorsít, meg azokon a nagyobb kaliberű olvasásokon, amikhez az adat már megvan a cache-ben.
Ezt a több perces betöltési időt SAS nélkül nem tudom értelmezni. Ha csak progik meg a linux fut az SSD-ről, jó eséllyel nem veszel észre nagy betöltési időbeli diffit a SATA2, SATA3, PCIe 2.0 x4 NVMe között. Nagy fájloknál igen, vagy erősen párhuzamosított apró írásoknál (pl. SQL szerver), ott az NVMe állva hagyja a SATA-sokat, de csak linux alatt, meg átlag felhasználói programoknál (böngésző, fájlkezelő, játékok, fejlesztői környezetek, stb.) nem érezni sebességbeli pluszt, mert ott bottleneck hatás lép fel már kb. SATA2 szinttől.
Egyébként nem azt mondom, hogy a BIOS sem fogja látni az NVMe-t, mert lehet van ahhoz a géphez valami moddolt BIOS, de fel kell rá készülni arra is, hogy nem fogja látni, ez ugyanis a valószínűbb. Mert az ugye egy dolog, hogy csatlakoztatod a PCIe-adapterkártyát, amire meg az M.2 SSD-t teszed, de attól még a BIOS nem fogja a NVMe protokollt beszélni, érteni. Azt látja, hogy csatlakoztattál egy PCIe eszközt, csak érdemben nem fog vele kommunikálni, nem tudja háttértárként, booteszközként használni.
-
Vladi
nagyúr
válasz
Frawly #55287 üzenetére
Magyarán 2 giga a plafon tempóban.
Arra nem is gondoltam, hogy a bios nem láthatja. Mindjárt megpróbálok túrni friss biost, hátha.
De az ha sata lesz, azok is NVMe típusúak, vagy ott nincs ilyen limit?Az ilyen hibrid rendszerekkel se akarok bonyolítani az életem, mint /boot a hdd-n, mert akkor megint csak tempót veszítek.
Nahát gépet beújítani nem fogok, szeirntem ismersz annyira. Ebben van annyi kraft ami kell, akár még 10 évig.
A méret nem lényeges, csak os és programok mennek majd róla. Linux alatt. Tehát 128 is elég lenne, vagy annyise. Viszont jó lenne, ha freecad meg a kicad nem 5 percig töltene, meg nem 10 percig bootolna. Mióta meghalt a gépben a sas azóta lassúság van.
-
Frawly
veterán
Az átalakító kártyát bármelyik PCIe foglalatba teheted. Akár az x16-osba is, akkor is csak max. x4 sávon fog menni, és az a gép csak PCIe 2.0-át tud, így nem tudja kihajtani a 3.0-ás SSD-ket. Tehát ilyen 3+ GB/sec szintjéről már most lemondhatsz, hacsak nem újítod be az egész gépet.
De még átalakítókártya sem kell, lehet kapni közvetlenül olyan PCIe HHHL SSD-ket, amik PCIe kártya formátumában érkeznek, és egyenesen mehetnek a PCIe csatlakozóba, pl. Plextor M8PeY, M9PeY, stb.. Alig drágábbak az M.2-eseknél, nem is vészes, ha 1 TB alatti méretben nézelődsz.
Az a gép viszont 10 éves, a BIOS nem fog tudni NVMe meghajtóról bootolni, de még csak látni sem fogja. Kerülőútként megoldhatod, hogy előbb GRUB-ot bootoltatsz, és az adja át a bootolást az NVMe-n lévő rendszernek, de még ez sem garantált, hogy működni fog.
Az két legfontosabbat meg végképp nem mondtad, milyen felhasználásra lesz, dolgozol-e nagy fájlokkal, sokat másolsz-e az SSD-re több gigákat, mekkora keretet szánsz rá, mekkora tárhellyel kéne.
-
tankraid
aktív tag
Sziasztok,
Régi jó OCZ 60Gb SSD Agility 3 -amat cserélném egy 120GB -re.
Már 2012 óta megvan és nagyon bevált illetve most is rendesen működik.
Minőségben valami hasonlót szeretnék. Rendszer lemez lenne.Seítségeteket előre is köszönöm!
-
Andasszf
újonc
Sziasztok!
Milyen SSD-t ajánlotok laptopba?
Laptop típusa: Acer Aspire E1-570G
26 ezer lenne rá a keret. -
Vladi
nagyúr
Sziasztok!
Keresek a gépembe ssd-t. Nyilván.
hp z600-as workstationom van, én a pci-e foglalatba szánnám, mert az gyorsabb és a mai ssd-k már kihazsnálják.
A terv az valamilyen m.2-es, csak kérdés mekkra tempójút érdemes még betenni.
x4-es átalakító ugye bemegy a 8-as meg a 16-os foglalatba is. A datlap szerint ilyen foglalatok állnak rendelkezésemre:2 PCI Express Gen2 x16 slots (full-length, full-height)
1 PCI Express Gen2 x8 slot - with x8 connectors (full-length, full-height)Mindkettőbe tehetem. Kérdés mennyit tud kihajtani ez a két foglalat. Elvileg a 16-os 8000 MB/s a 8-as ennek fele. De az átalakító kártyák csak fele ekkorák, 4-esek.
-
válasz
Zwiebi #55279 üzenetére
urak, köszönöm a tippeket, szerintem elsőre megcélzok egy nagyobb pm961-et, aztán ha nem jó, veszek helyette mást. sokkal gyorsabbnak úgyse lenne értelme, mert állítólag ebben a gépben az nvme valami takarékos módba van ragasztva, és semmiképp nem megy át rajta 1800 MB/s-nél több.
-
veber0937
tag
Hi
Erről vélemény: KINGSTON 240GB UV500 SATA 3 2.5" SUV500/240G?
-
oAcido
aktív tag
Sziasztok!
Op. rendszernek, játékok alá MX500 vagy WD Blue közül melyiket érdemes venni?
512GB-os lenne, M.2 foglalattal (helytakarékosság végett). Van itthon külön hűtő is rá ha melegedne, szóval az nem probléma.
Illetve egy áron van mindkettő, szóval ez se döntő tényező.
-
Frawly
veterán
válasz
Zwiebi #55277 üzenetére
Nem, a RAM szekvenciálisan is sokkal gyorsabb az NVMe SSD-knél, 5-15 GB/sec-et is simán áttol a DDR3-DDR4. Igazából az NVMe is többet bírna, de limitálja őket az PCIe 3.0 x4 sáv, bár most jönnek ki újak, PCIe 4.0-ások, de azokat is az x4 sáv fogja limitálni.
Egyébként egyetértek. Nekem nincs NVMe-m, de DDR3 szoftveres RAM drive-val próbáltam ki, és semmi nem futott róla gyorsabban, mint a SATA3-as SSD-mről. Fájlmásolások gyorsabbak lettek volna, de olyat meg ritkán csinálok, ha meg néha én is, akkor a kernel cache pótolja a RAM drive által nyújtott pluszt. Az én átlagos felhasználásomat egy SATA3-as is kiszolgálja, nem nyernék az NVMe-vel, csak beletennék felárat, ami nem térülne meg. Akkor inkább már azt a plusz pénzt elköltöm egy kétszer akkora tárterületű SATA3-as SSD-re, mert a tárhelyet viszont mindig tudom hasznosítani.
-
Zwiebi
tag
válasz
qnadam #55275 üzenetére
Nem mai a tablazat, de azert erdemes megnezni, mert a nagysagrendek azert stimmelnek: https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-007d78ff0756c8ee9be40eddbbad3458.
Az utolso sor a hagyomanyos memoria. Az NVMe es a SATA SSD kozotti kulonbseg eltorpul a DDR4-hez kepest, raadasul az irasi / olvasasi sebessegnel szekvencialis van a tablazatban, ami az SSD-nek sokkal jobb, mig a RAM-nak mindegy.
Nekem is sok adat van a pagefile-ban sima SATA-s SSD-n, es eleg gordulekenyen megy a rendszer.
-
Frawly
veterán
válasz
qnadam #55275 üzenetére
SM851 a 840 Pro-nak felel meg, a 840-es valóban nem volt egy jó széria. A 850, 860 esetén viszont nem ez a helyzet.
Az OEM SSD-kkel inkább az a baj, hogy sok gyártó nem Samsungot, meg Intelt, hanem valami teljesen noname ócskaságot épít be, na, azokkal tényleg rútul lehet járni. Nem is kicsit, ráadásul jó drágán is adják bele. Ezért nem éri meg gépet gyártói OEM SSD-vel venni, azért az árkülönbözetért mindig márkás nem OEM SSD-ket lehet kapni nagyobb méretben.
-
válasz
Zwiebi #55273 üzenetére
az nvme azért lenne jó, mert ha néha plafonig ér a memóriahasználat (32+ gb), akkor egy ilyen ssd-vel egész elfogadható tud lenni a világ, ez satán valószínűleg már nem jönne össze. de ez csak sejtés
Frawly: sm851 volt az egyik, amivel rútul jártamettől persze még lehet, hogy más jó, a pm961 pl biztosan bevált, tehát elzárkózni nem akarok. ja és állítólag a pm961 is so-so melegedős, de ebben nem vagyok biztos.
-
Frawly
veterán
válasz
qnadam #55272 üzenetére
A PM961 is OEM. A későbbi PM-ek, SM-ek is, ezek rendre a Samsung 960, 970 Evo/Pro OEM megfelelői. Azokkal mellé nem nyúlsz. Azt is garantálom, hogy a Plextorral sem lesz sebességgond, annál inkább a melegedéstől tartanék, főleg az M8-asnál, ha laptopban nincs helye szellőzni rendesen. Az Adatát csak említés szintjén írtam, azzal nem biztos, hogy meg leszel elégedve.
Ami még jó ár/érték arányú, az a WD Blue SN500 NVMe, de abból 500 gigás a legnagyobb, esetleg WD Black, abból van 1 TB-os is, de az meg a keretnek nincs megint közelében sem ekkora méretben. Esetleg Intel 760p, de az megint nem fér bele (magyar kínálatban sem látok belőle 1 terásat), az meg van olyan új, hogy használtan sem kapni.
A QLC NVMe-k meg garantáltam belassulnak, Intel 660p, Crucial P1, stb..
Amit még esetleg tudnál csinálni, ha a gép kezeli, akkor M.2 SATA kivitelben jobbfajta SSD, pl. Samsung 850 vagy 860 Pro-ból (esetleg Evo-ból) 1 terásat. Nem NVMe sebesség, csak SATA3, de nem lassulnak be, nem melegednek, megbízhatók. Bár az 1 TB-os Pro újonnan megint nem fér bele a keretbe.
-
Frawly
veterán
válasz
qnadam #55270 üzenetére
50k-ba nem fér bele az 1 TB gyors NVMe újonnan, az 500 gigásoknak még értelmesebb az ára, de az 1+ TB méretnél nagyon elszállnak még az árakkal (70-80k). Használtan vedd akkor az PM961-et, de árulnak nem sokkal drágábban használt PM971, PM981-et is, azok sem rossz vételek.
Az Adata SX8200 1 terás férne még bele kicsivel 50k fölött újonnan, de azt nem tudom mekkora mennyiség után hogy lassul be.
De amit inkább néznék az Adata helyett: Plextor M8PeG vagy M9PeG, inkább az előbbi. 54k körül van az is újonnan. Arra sebességügyileg nem lesz panasz, bár laptopban nem tudom mennyire fog melegedni.
-
sziasztok,
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 50e, de ez rugalmas. az se baj ha kevesebb, de ha kell, lehet több.
2. Mekkora SSD-re van szükség? 1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? m2 nvme
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? dell xps 9360
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? használt is simán lehet
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? kifejtem lejjebb.adott egy dell xps 9360 gép, többnyire tök átlag használattal, de néha vágok vele videót (ez egyébként egyáltalán nem igényel durva teljesítményt), meg néha kártyák tartalmát zúdítanám rá, emiatt nem örülnék, ha 5 gb írás után leesne a sebessége 50 MB/s-re.
a gépben alapból egy 256-os samsung pm961 van, amivel meg vagyok elégedve. aprón árulnak is keveset használt ugyanilyet 40-ért, azzal ki is lennék békülve, csak érdekel, hogy van-e jobb megoldás
köszi! -
kisÁdi
aktív tag
Sziasztok!
PS4 Pro 1TB-os HDD-jét szeretném kicserélni egy 500GB-1Tb-os SSD-re. Konkrét árról még nem döntöttem, egyelőre az érdekelne milyen lehetőségek vannak.
Köszönöm!
-
Egon
nagyúr
Szerintem ez vagy valami bios beállítási gond lesz, vagy sajnos nem compatible a két hardver egymással (szerintem az ilyen egzotikusabb gépekbe általában érdemes Samsung ssd-t venni, azok szoktak a leginkább problémamentesen működni).
A legkevésbé valószínűbb szkenárió, hogy szimplán rossz az m2 csati. -
Fastfact
csendes tag
Sziasztok! Könyvelő irodai gépekbe szeretnék SSD-t. A cél hogy minél megbízhatóbb legyen. Mi az ajánlott jelenleg?
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? Amennyi szükséges
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-256 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[egyik]
[másik]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Min. 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Netezés, könyvelő programok. Minél megbízhatóbb legyen. -
biker
nagyúr
-
Frawly
veterán
Nem, nem lehetséges. Az a gép hivatalosan is támogatja az NVMe-t. Ha csak PCIe 2.0-án, de akkor is mennie kéne, épp úgy visszafelé kompatibilis, mint a SATA szabványok. PCIe 2.0-án hajtva nem futja ki magát teljes sávszélességgel.
BIOS-t frissíts és nézz szét a beállításai között, hátha találsz opciót az M.2 foglalatra vonatkozóan.
-
biker
nagyúr
hi, m.2ssd kérdés.
Egy Gen2x2 csatolós alaplapban lehetséges hogy egyáltalán nem megy egy gen3x2 ssd? NVME persze
Nem kellene ugyanúgy visszafelé kompatibilisnek lennie mint a sata 1-2-3 vala?Shuttle DL10j gépbe tettem volna ASX6000NP-128GT-C Adata SSd-t, fel sem ismeri. Külső házban megy a modul.
-
Tamarel
senior tag
Friss tapasztalat:
- Steam 60Gb-os telepítés előtti allokálása ugyanúgy leterheli WD Black SN750-et hosszabb időre, mint bármi mást
- az sebességelőny inkább a több párhuzamos tevékenységnél érződikA minimum szerintem is a DRAM cache és egy normálisabb vezérlő.
-
Frawly
veterán
válasz
poci76 #55254 üzenetére
Nem akarlak lebeszélni a WD Greenről, mert alap felhasználásra vehető akár az is, a sebessége nem vállalhatatlan, de nem egy sebességbajnok, nálánál a Crucial BX500, Kingston UV500 is lehet jobb vétel, pedig azok sem nagy ászok. Esetleg egy WD Blue vagy Crucial MX500 sem valami drága, 860 EVO-nál még az is jócskán olcsóbb, de egy kategóriával felette van a Green-nek.
De sok mindentől függ, mire használod, mekkora keretet szánsz rá, mekkora méretben gondolkodsz. Pl. nagyobb méreteknél csökkenek az árkülönbségek a jobb SSD-k javára.
(#55239) Gzu73: Belépő kategóriásnak elmegy a Green, alap felhasználásra vagy esetleg régebbi gépbe vagy olcsó pendrive-nak. De a WD Blue már egy középkategóriás SSD, TLC helyett 3D TLC, magasabb az írásterhelhetősége, jobb a sebessége, nagy fájlmásolásoknál sem lassul be, van rajta DRAM cache, 5 év garival is lehet kapni (amit nem minden bolt ad meg sajnos). Tehát nem alaptalanul drágább.
-
Frawly
veterán
válasz
belassos #55251 üzenetére
Ne hallgass rá, az a WD Blue SATA teljesen jó Win alá, böngészésre, játékokra, amit először néztél. Az NVMe valóban gyorsabb, de csak spéci felhasználásnál, nem olyan általános jellegűnél, mint amit te említesz.
NVMe-t max. csak kíváncsiságból vegyél, a WD Blue-nak van SN500-as NVMe-s változata is, esetleg WD Black, vagy Adata SX8200 (vagy Gammix S11 hűtőbordával), de gyorsítani nem fog a felhasználásodon.
-
Paxker315
addikt
válasz
belassos #55251 üzenetére
Akár ugyanaz az SSD NVME változatban?
Samsung 970 Evo?
Adata XPG SX8200? -
tomgabor
senior tag
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20k
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-256GB(Win10 és pár program)
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? NVMe
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) Asus Prime X370-ProAdata SX8200 Pro, Samsung PM981/PM961 és Corsair MP510-et nézegetem.
-
belassos
csendes tag
Üdv. Összerakok egy gépet netezésre, játékra. Vagyis én csak megvettem az alkatrészeket hozzá.
Ryzen5 2600
Asrock b450m pro4
G.skill aegis 2x8gb
Rx580 8gb
Wd blue 500gb. Az informatikus srác ,aki megépíti azt tanácsolta, hogy cseréljem ki az ssd-t nvme ssd-re, mert az sokkal gyorsabb. Én nem ismerem ezt a fajtát. Van értelme kicserélni ? Esetleg ajánlanátok valamilyet, ami közel van árban a wd blue-hoz?Előre is köszönöm a válaszokat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Milyen SSD-t vegyek?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Robot fűnyírók
- SSD kibeszélő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Filmvilág
- sziku69: Szólánc.
- Háztartási gépek
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD Touch I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- Bomba ár! HP ProBook 430 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" HD I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA! Beszámítás, 27% áfa, összesen 5db RTX 5060 Ti 16GB 3 ventilátoros készletről BOMBA ÁRON!
- Apple Macbook Pro 13 2020 - M1 - 8GB/256GB SSD - Touch Bar - 102 Ciklus - 99% Akku - Ezüst - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest