Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Vladi #55290 üzenetére

    Az NVMe SSD-kkel sokszor 2-3. generációs Core i platformokon is gond szokott lenni, sőt, néha 4. genen is, pedig azok újabb platformok a te Nehalem-es gépednél.

    Ha nyers I/O sebesség kell, várj vele pár napot, jön ki a Ryzen 3 / Zen 2, PCIe 4.0-val, mindjárt PCIe 4.0-ás lapok és PCIe 4.0 x4-es SSD-k is jelennek meg hozzá, abban tudod 5 GB/sec-kel csapatni a lemezműveleteket. Drága, de ha sebesség kell, akkor nincs más opció.

    Vagy tömd tele ezt a xeonos munkaállomást olcsó ECC RAM-mal, kimaxolod (6×4 GB megy bele max. de csak akkor, ha 2 CPU van benne), onnan futtatod a sebességkritikus alkalmazásokat.

    Pedig nem rossz még manapság egy dual Xeon-os rendszer, de még PCIe 3.0 x4 support mellett sem tudná szerintem kihajtani a mostani NVMe SSD-ket, mert valahol CPU erőtől is függ.

Új hozzászólás Aktív témák