Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degu82

    kezdő

    Sziasztok. Véleményt szeretnék kérni. Szerintetek ez a gép megér 80 ezret? Gyereknek lenne egy kezdő gamer gépnek. Vagy ilyen árban lehet jobbat is kapni?
    [kép]

  • Degu82

    kezdő

    válasz Degu82 #180752 üzenetére

    Nem tudom szerkeszteni az előzőt. Véletlen rossz képet raktam fel. Ez lenne a kérdezett gép:

  • wrongduke

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segítségetek szeretném kérni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játék (single) és általános felhasználás, win 11 kompatibilis HW.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    MBR: ASRock B85M Pro4
    CPU: Intel Core i7 4770 (Deepcool Gammaxx 300)
    RAM: Crucial Ballistix Sport XT 4x4GB DDR3
    PSU: Seasonic GC-550W Gold <- - - Megtartom (elég vagy cserélni kell?)
    VGA: MSI GTX 1060 Gaming X 6G <- - - Megtartom
    SSD: Samsung SSD 850 EVO 120GB
    HDD: WD EZEX 1TB <- - - Megtartom
    CAS: Cooler Master N300 <- - - Megtartom

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    MBR, CPU (hűtő?), RAM (16 GB vagy amennyi belefér), SSD (1 TB)

    4. Mennyi a kereted rá?
    180 000 Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    FHD, 75Hz, HDMI, FreeSync (Acer Nitro RG270bmiix)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem vagyok elkötelezett, de mindenből újat, boltit szeretnék. Lehetőség szerint ne világítson semmi, de ha világít, legalább ne szivárványozzon.

    [ Szerkesztve ]

    "A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

  • kiralygomba

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    AAA single és multiplayer játékok is, First Person Shooter játékok nem igazán. Nem alapvető elvárásom a hatalmasnagy fps.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    2022. augusztusi vásárlás nyomán:
    Lap: Asus Prime B660-Plus D4
    CPU: i5 12400(F)
    Hűtő: ID-Cooling SE-224-XT v2
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200 MHz Kingston Fury Beast
    Táp: CORSAIR TX650 80 PLUS Gold Félmoduláris Tápegység 650W
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Egy gyors, mondjuk 1TB-os M.2 SSD olyan 40-45k körül. Ehhez nem tudom, hogy kell-e hűtés. Ha RGB-s, örülünk, néhány ezer forintért pluszba is mehet, ha nem, az se nagy baj.
    - Egy esztétikus gépház. Szeretném, ha két oldala üveg lenne (jól látható a belső), jól szellőzzön. Fehér vagy fekete alapszín is jó, lehetőség szerint/nagy előny, ha a beépített ventik jók és állítható RGB-vel vannak szerelve. Ez 25-50k körül.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Összesen maximum 100 000 forint, irányadóan 40-50 000 forint körül az SSD, 25-50 000 a gépház.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Főmonitor (játékra...stb.): QHD, 144Hz, G-Sync, HDMI és DisplayPort (LG 27GN850-B)
    Monitor 2: Full HD, 60Hz, HDMI (S24F350FHU)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem vagyok elkötelezett. Megjelenés 3-as pontnál.

    +KÉRDÉS:
    Van-e esetleg olyan alkatrész, amit a meglévők közül erősen ajánlanátok, hogy cseréljem le, mert mondjuk bottleneck, vagy jó áron már lehet és érdemes upgrade-elni...stb.
    Köszönöm a segítséget!

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #180735 üzenetére

    Köszönöm, belőttem magam ezekből egy középárra. hétvégére fel is áll az új config :)

  • Revoltek

    aktív tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? - Netezés, Facebook, Youtube, Photoshop, Lightroom, Adattárolás
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB (Érdemes ezt egyáltalán megtartani?)
    Thermaltake Hamburg 530W
    Van több SSD-m. nvme és 2.5"-os is, ezeket be is építeném plusz 3,5" hdd
    MSI GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR6 192bit (GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? - Ház, CPU, RAM, Alaplap
    4. Mennyi a kereted rá? -150k lenne rá a max keret
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? PHILIPS MOMENTUM 326M6VJRMB 4k moncsi
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? Újonnan szeretném összerakni, ha lehet akkor intel vonalon. Sosem volt jó tapasztalatom az AMD-vel.
    Házból a minél kisebb és fehér szín jönne be.
    Jó lenne Wifi-s alaplap... :))
    Update: nézelődtem a pcx-en. Ez szerintetek milyen összeállítás?
    Kingston FURY Beast DIMM 2x16GB 3200MHz DDR4 memória (KF432C16BBK2/32) - 32799 Ft
    ASUS Prime B760M-A WIFI D4 alaplap (90MB1CX0-M0EAY0) - 50399 Ft
    Intel Core i5-12400F processzor (BX8071512400F) - 48798 Ft
    AeroCool Trinity mini Pink üveg ablakos számítógépház (ACCS-PV32013.P1) (192508) 12+12 hó gar. - 17699 Ft
    összesen 149695 Ft

    Köszönöm szépen! :R

    [ Szerkesztve ]

  • rasotamas

    veterán

    válasz kiralygomba #180755 üzenetére

    VGA-t nem írtad, de visszakerestem a régebbi ajánlást és 3060Ti-t látok.
    Ennyi pénzért én már 2TB SSD-t néznék, akár áldoznék a sebesség oltárán is miatta, ha nem tudsz hozzácsapni pár ezrest, de ha 100 a keret akkor tudsz.
    Nem látom be miért olyan fontos hogy egy SSD annyira gyors legyen, mindennapi használatban nem veszed észre, játékoknál lehet, hogy egy pálya 2 másodperccel hamarabb fog betölteni, professzionális használatnál lehet előnye.
    Ha a 16 giga ramból nem futottál ki, meg a vga-d megfelel az igényeidnek, akkor ez még a mai napig egy jó kis konfig.

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • Ewun

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #180612 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod! És palfitomnak is!

    Igen, a VGA marad egy kis időre még.

    Így nézne a ki a dolog:
    ASUS TUF GAMING B760M-E D4/ ASUS TUF GAMING B760M-PLUS D4
    Intel Core i5-12600KF
    DeepCool AK400 ZERO DARK
    Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz CMK32GX4M2D3600C16
    Corsair RM650
    Lian Li Lancool 205M Mesh/ Fractal Design Pop Mini Air

    Pár dolog még lenne.
    Megéri a plusz pár ezres felárat a B760M-PLUS D4? (Lehet, kerül idővel még egy M.2-es SSD gépbe, és nem tudom, mennyire kellhet rá a hűtés például.) A CPU hűtő elég lesz a procihoz OC nélkül? Nagy hűtőt nem szeretnék rá, se vízhűtést. A két ház közül melyik lehet jobb? A táp jó? A Lian Li házba milyen hűtő lenne ajánlott hátra? Valami észrevétel még esetleg?

    Köszönöm szépen előre is!

  • lethos

    tag

    Sziasztok!

    PC vásárlás előtt állok. Szeretném, ha jó pár évig ne kelljen fejleszteni, hozzányúlni.
    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Elsősorban munka 3d tervezés, illetve 3d nyomtatás.
    - Másodsorban játék (Diablo 4, hasonlók)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Monitor, billentyűzet és egér van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Komplett házra és belsőségre van szükségem

    4. Mennyi a kereted rá?
    - 800-950k (max. 1000k)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
    - 4K; 144Hz; HDMI, DisplayPort; Freesync és G-sync támogatás;

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - nem szeretnék világítást, fényeket.
    - fekete egységes szín preferencia
    - vízhűtés ha lehet nem (rossz tapasztalat, régről)

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • GEPESZ66

    veterán

    A jelenlegi gépem már 12 éves.
    Ősz elején szeretnék összeállítatni egy gépet, amire már telepíthető a WIN11.
    A következőre használnám:,word, excell, netezés, néha egy-egy film átkonvertálása más formátumba, játékra nem használom.
    Intel alapra gondoltam. Videokártyát külön nem raknék bele.
    Ezekre kellene javaslat.
    alaplap
    tápegység
    processzor
    memória
    SSD
    HDD

  • II.Démonlord

    tag

    válasz SyMbioTe #180744 üzenetére

    Szia,

    köszönöm, a processzort lecserélem a jobbra és a hütőt is az ajánlottakból választottam.
    Sajnos a vga már ott is drágább igy inkább egy helyről rendelem meg őket.
    A gépház amiatt maradt bent, ha valami miatt mégse lenne jó, akkor árban azért lehessen számolni egy újjal.

    Végül akkor ez lesz
    Az összeállított konfiguráció:

    AMD Ryzen 5 5600 processzor (100-100000927BOX) 1 db 48299 Ft
    ID-Cooling SE-224-XTS BLACK processzor hűtő 1 db 9898 Ft
    ASUS TUF Gaming A520M-Plus II alaplap (90MB17G0-M0EAY0) 1 db 31599 Ft
    XFX Speedster SWFT 210 RX 6600 Core Gaming 8GB GDDR6 videokártya (RX-66XL8LFDQ) 1 db 93599 Ft
    G.Skill Aegis DIMM 2x8GB 3200MHz DDR4 memória (F4-3200C16D-16GIS) 1 db 15999 Ft
    Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S1T0BW) 1 db 36800 Ft
    Be Quiet! Tápegység 550W - SYSTEM POWER 10 (80+ Bronze, fekete) BN327 1 db 23499 Ft
    Összesen: 259693 Ft

  • Sinu

    senior tag

    válasz GEPESZ66 #180761 üzenetére

    Szia,

    Mennyit szánsz rá? Milyen házba pakolnád?

    Összefoglalót olvasd el kérlek.

    No Future

  • cibus

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #180733 üzenetére

    szia. pont ezt írtam A opciónak, hogy eladnám a lapot procit vga-t és megtartanám a DDR4 ramot (3200/cl16), jöhetne egy új ddr4 ryzen meg mondjuk egy 7800xt

  • planteksz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyik barátnőmnek kellene egy új pc, a jelenlegi már nem bírja annyira a strapát.

    Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Grafikai programok (leginkább Photoshop), single és multiplayer egyaránt, de inkább multi. (Black Desert, FFXIV, Baldur’s Gate 3, Elden Ring, Assassin’s Creed-ek, etc.)

    Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?(esetleg) ház: Cooler Master N300

    Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden.

    Mennyi a kereted rá?
    500k

    Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    DELL P2419H - 1920 x 1080 képpont 60Hz jelenlegi, de nagyobb felbontásúra lenne szükség.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nincs. Minden boltból lesz.

    Köszönöm előre is! :)

  • shadow93

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Filmezésre és videóvágásra. A filmezés nem csak hobbi, filmkritikusként dolgozom, ezért szeretném minél jobb minőségben nézni őket. Videóvágásnál az lenne a fontos, hogy ne akadozzon a program és ne 2-3 óráig tartson egy exportálás, mint a jelenlegi laptopomon.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Teljesen nulláról indulok.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre szükségem lenne, monitorra is.
    4. Mennyi a kereted rá? Max. 200 ezer forint.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? Sajnos, ezekhez értek a legkevésbé. Esetleg a filmézéshez és a videóvágáshoz tudtok ajánlani?
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? Nincs speciális elképzelésem, azt teljesítse, amire használnám. Garanciálisan esetleg mehet használt.

    Tudom, hogy nem sok infót adtam meg, de egyáltalán nem értek az alkatrészekhez, ezért nem is tudom, hogy pontosan milyen típust vagy teljesítményűt akarok. Legfeljebb elküldtök a fenébe, de reménykedem, hogy lesz, aki megszán és ír egy remek összeállítást. :R

  • Gabe123

    aktív tag

    Sziasztok ismerősnek szeretnék gamer gépet összerakni .
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Multiplayer :CS2 , Call of Duty: Warzone
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    2 db Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980 illetve Asus Prime AP201 (matx lap kellene)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Alaplap, Táp, VGA ,Proci ,memória CPU hűtő
    4. Mennyi a kereted rá? 500k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont) 2k 165hz G-sync DVI , HDMI
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? Intel , Nvidia bár meggyőzhető vagyok, lehetőleg új és bolti. :R

    Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

  • wital

    tag

    Sziasztok!

    Én kicsit mást szeretnék kérdezni.

    Van egy kb. 10 éves gépem ami tökéletes a célnak, ez:
    - AMD athlon II X4 750K proc
    - Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplap
    - Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12 cm OEM táp
    - 8 GB DDR3 1600 Mhz ram
    - nvidia geforce 1050 ti videók.

    Kellene a gyereknek is vennem egy gépet, ami kb ilyen szinten van mint az enyém.

    Vegyek egy újat a pcx-ből kb 120.000-ért: pl:

    - MSI PRO H610M-E DDR4 alaplap (7D48-001R)
    - AeroCool CS-1103 számítógépház (ACCM-PC11014.11)
    - G.Skill Aegis DIMM 8GB 3200MHz DDR4 memória (F4-3200C16S-8GIS)
    - Intel Core i3-12100 processzor (BX8071512100)
    - Apacer 256GB M.2 2280 NVMe AS2280P AP256GAS2280P4-1
    - GIGABYTE P450B 450W ATX 2.31 tápegység (GP-P450B)

    Vagy vegyek itt a hardevraprón garanciával 89.000-ért pl.:

    -INTEL 6GEN INTEL CORE I7 6700 (XEON E3-1240V5) CPU 8X3.8Ghz 64Bit 8MB L2 cache, 64bit (alap órajel 4X3.6GHz)
    -32GB DDR4 Max 64GB RAM 4XDDR4 Slot
    -500GB SSD
    -INTEL C236 chipset
    -NVIDIA Geforce GTX 1050TI 4GB DDR DX12 Videókártya
    -Realtek ALC 260 HDA alaplapi hang vezérlő
    -Broadcom (100/1000Mb Gigabit) alaplapi hálózati vezérlő
    5 x USB3.1 port
    2X DP-PORT, 1X HDMI,
    Garancia: 1 év.
    Windows 11 Pro

    Lehet hülye kérdés, de nem értek hozzá:
    - Mindkettőn el fog futni az ami az én régi gépemen megy?
    - Melyik a jobb a kettő közül? Ha az enyém 10 pontot kapna egy értékelésen, a másik kettő mennyit?

  • rasotamas

    veterán

    válasz wital #180769 üzenetére

    Nos én azt mondanám egyik sem.
    Az első hibái:
    Gagyi alaplap, bár a 12100-hoz elég lehet
    1x8 giga ram, ehelyetg legalább 2x8 kéne
    Diszkrét videokártya nincs, ez az integrált közelében nem lesz a 1050Ti-nek
    256 gigás háttértár már nagyon pici, legalább 512 kéne
    A ház is a legolcsóbb gagyi a piacon
    A táp sem valószínű hogy túl jó lenne, bár nem ismerem.

    A másik, a 6700-as meg már túl régi.

    Én valami olyat néznék apróról, hogy:
    Am4 alaplap 20e
    Ryzen5 2600 12e
    2x8 ddr4 ram 12e
    512 ssd 10e (akár új 15 körül)
    Valami használt ház 8-10e de én ingyen is találtam már elfogadhatót
    Rx 470-480-570-580 20-25 körül és ez még erősebb is mint a 1050ti, esetleg 1650/1650S, netán gtx970
    Tápot nem tudom, azt ajánljon más

    Amúgy itt egy korábbi ajánlás, ebből az olcsóbbakat veszed, a videokártyát kihagyod és nézel apróról amiket írtam, és kicsit drágábban jó, tartós, bővíthető géped van: [link]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák