Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stopperos

    senior tag

    válasz ncc1701 #21606 üzenetére

    Alapvetően RouterOS-t frissítünk, a firmware általában keveset változik. Azt 5-10 verziónként frissítem. Előbb ROS, majd ha az visszajött, akkor firmware is egy második lépésben. Minden esetben WinBox-ból a 'System > Packages > Check for Update'.

    A 7-es ROS 7.7 óta elég stabil, most volt nagyobb váltás 7.13-nál amikor a wireless csomagot külön vették. (Például hAP ac^2 és cAP ac esetén a qcom-wifi-ac csomaggal másfélszeresére gyorsult az 5 GHz-es sebesség, csak meg kell szokni az új beállításokat.) Az éles rendszereket sorban visszük fel 6-ról 7-re, de eddig ami probléma volt, arról kiderült hogy a tápegység már döglődött és csere után rendben lett.

    A jelszavas problémára három megoldás van:
    * netinstall - ból feltéve törli az eszközön lévő jelszót, ez minden esetben működik. Csak a számítógépen kell minden tűzfalat kikapcsolni hozzá.
    * webfig - ből el szokta akkor is fogadni a jelszót, ha winbox-ból nem.
    * a 0 - O és I - l karaktereket nem tudják normálisan jelölni.

    [ Szerkesztve ]

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

  • user12

    őstag

    válasz ncc1701 #21606 üzenetére

    Miért ne? Van valami konkrét oka?
    Én úgy csinálom, ha új verzió van, lefrissítem a fw-t is - hátha van benne valami fejlesztés, aminek az új verzióhoz van köze. Nem tudom hülyeség-e vagy nem.
    Bár a ROS update-ket se követem napi szinten. Napi szinten nem csekkolom a routert, általában hetente egyszer, akkor rányomok, hogy van-e új verzió. Ha van, átnézem, hogy mi az update benne, ha valami kritikust javítottak, akkor felrakom, ha az enyémmel kapcsolatban nem releváns, akkor megvárom a következőt vagy azutánit és akkor telepítem.

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Új hozzászólás Aktív témák