Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Pánik a memóriapiacon
- Őrületes specifikációkkal rendelkezik a Tachyum csodaprocesszora
- Milyen monitort vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
-
PROHARDVER!
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Adamo_sx
aktív tag
Van is egy kérdésem a qos-zel kapcsolatban:
Mangle-lel próbálom megjelölni a különböző típusú kapcsolatokat. Szeretném külön jelölni a feltöltést és a letöltést. Például a HTTP(S) kapcsolatra:
add action=mark-connection chain=prerouting comment=WEB dst-port=80 new-connection-mark=HTTP-UP-CONN protocol=tcp src-address=192.168.1.0/24
add action=mark-connection chain=prerouting dst-port=443 new-connection-mark=HTTPS-UP-CONN protocol=tcp src-address=192.168.1.0/24
add action=mark-connection chain=postrouting new-connection-mark=HTTP-DOWN-CONN protocol=tcp src-port=80
add action=mark-connection chain=postrouting new-connection-mark=HTTPS-DOWN-CONN protocol=tcp src-port=443
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=HTTP-UP-CONN new-packet-mark=HTTP-UP passthrough=no
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=HTTPS-UP-CONN new-packet-mark=HTTPS-UP passthrough=no
add action=mark-packet chain=postrouting connection-mark=HTTP-DOWN-CONN new-packet-mark=HTTP-DOWN passthrough=no
add action=mark-packet chain=postrouting connection-mark=HTTPS-DOWN-CONN new-packet-mark=HTTPS-DOWN passthrough=noAzaz, ahol a 80-as, vagy a 443-as port a cél port (és a saját hálómból indul), az a fel irány, ahol ezek a források az pedig a le irány. Legalábbis teoretikusan, mert ha megnézem a kapcsolatokat, lefelé irányt szinte soha nem látok. Úgy tűnik, hogy a válasz ugyanazon a kapcsolaton jön vissza, mint amin a kérés kiment, így nem mindig látszik letöltés iránynak. Ez leginkább a p2p kapcsolatoknál látszik. (mondjuk eleve azzal van a legtöbb gond
)A másik problémám a queue-kkal van: A sávszélesség hivatalosan 8/1 Mbit/s. Ha ezt állítom be a parent queue-knál, akkor addig megy is a dolog, amíg a szolgáltatói oldalon megvan ez a sávszélesség. Azonban, ha a szolgáltatónál van szűkület, akkor hiába az egész qos nálam, mivel a router nem fogja priorizálni a kapcsolatokat, mivel ott nem érik el a limitet. Erre van valami megoldás, hogy ezt lehessen kezelni?
Az ok, hogy nem a 8/1-et állítom be, hanem valamivel kevesebbet, de előfordul, hogy csak 3-5 Mbit/s letöltés van a szolgáltatótól, ennyire alacsonyra meg nyilván nincs értelme állítani, hiszen akkor állandóan korlátozom a sebességet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A26 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- Apple iPhone 14 Pro 512GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- P1 Gen5 27% 16" FHD+ IPS i7-12800H RTX A1000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 7800X3D 32GB DDR5 2TB SSD RTX 5070Ti 16GB Asus ROG Strix Helios GX601 750W
- 145 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090 (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó szép állapotban levő Samsung Galaxy A12 4/64GB kék / 12 hónap jótállás
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
)
ekkold

