Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Redneck #549 üzenetére

    Megkaptam a prividet, de ez a fórum igazából mindent kever mindennel és semmit nem beszéltek ki. A
    v-sync-et látom gyakorinak. Én nem használom. Azért nem, mert nem gyere be. Az ún. képtörés észrevételéhez (elfogadom hogy ez szubjektív) az kell, hogy a vonatkozó két FPS egy-egy fele egyszerre legyen a képernyőn x ideig, hogy az emberi szem kiszúrja relatíve tehát hosszan, következésképpen alacsony FPS kell. Magas FPS-nél ugye lehet a játékmotor konzoljában fixálni a maxFPS-t akár 60-ra is, tehát ott nyilván teljesen felesleges a v-sync bekapcsolása, mert sokkal egyszerűbb eleve 60-at számoltatni a VGA-val. Alacsony FPS esetén lehetne értelme, de a v-sync abból főz ami van. Ha 30FPS van fixen, akkor egyszerű a dolog, mert minden FPS-t kétszer jelenít meg, gondolom nem kell folytatnom mikor bonyolultabb ez szimpla matek. Ezért simult ki a 30FPS-re fixálással a srácnak és a fórumon azért javasoltak 30-at és nem 60-at, mert a legtöbb embernek nem tud a VGA-ja stabilan 60-at de 30-at viszont igen és az bekapcsolt v-sync-el relatíve király, ezért van benne a játékokban. Viszont amikor alacsony az FPS akkor az általában limit miatt van, valami kevés a rendszererőforrás elemei közül, így az FPS túl nagy intervallumban ugrál, hol megnő, hol nagyot esik és a v-sync itt kerül bajba, mert az ugrálásból nehéz kitalálni akármilyen matekkal, hogy melyik legyen az a 60db FPS abban a másodpercben amit megjelenít a VGA a kimenetén és az eredménye egy katyvasz.

    Mivel akkora király vagyok, hogy a VGA-m tud kemény 60FPS-t ezért nem haszálom. Ha nem tud és v-sync nélkül szar, akkor megpróbálom megkeresni mi az a max FPS amit tud a VGA-m stabilan és a matekot meg a számítógépre bízom, de úgy kapcsolom be a v-sync-et, hogy az FPS-em fixálva van, ha nem tudom fixálni akkor nem használom, szóval nagyon ritkán, szinte soha nem használom, inkább erős VGA-t próbálok tartani. Szerintem ez a cucc a belépő szintű VGA-t használó 30FPS-es emberkéknek megváltás és nem nekem való.

    A mikrolaggnak (amennyire beleolvastam a fórumba a végétől visszafelé) nem sok köze van az itteni hsz-ekhez. Inkább tuningos tapasztalatlanság és egyéb user error-okat láttam. Én ki**cott régen láttam utoljára képtörést például, szóval nem az én fórumom ez, de azért köszi a meghívást. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák