Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz sh4d0w #88817 üzenetére

    Köszi a jelzést, de félreérthetted a problémámat. Az ssh tunnel nem támogat udp-t, és nekem udp kommunikáció kell. A linkelt blogon ott egy példa, hogy ssh tunnelezett tcp csatornába beleforwardolnak udp kommunikációt az egyik oldalon, és a másikon kibontogatják (ssh csatorna tcp kimenetéből udp csomagot gyártani, és elküldeni a cél címre). Szóval fából vaskarika, vagy fordítva, vagy a roseb tudja.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • tordaitibi

    veterán

    válasz sh4d0w #88817 üzenetére

    Pici segírséget megköszönnék a témába.
    Most kezdtem beleásni magam eddig sejtésem volt csak, mi az a vpn.
    Ha én otthon csinálok egy vpn szervert.
    Arra rá tudok másik eszközzel csatlakozni? Szerintem igen. Akkor meglesz a privát alagút.
    De. A hitelesítés hogyan, ezt még nem értem. A kapcsolat felépülésekor a jelszó ha nem titkosítva megy el akkor nem sok értelme. Ha jelszavas a belépés, az akkor megbízható? mert ha nem akkor semmi értelme egy titkosított alagútnak ha a jelszót kilophatják.
    Olvastam valami certekről meg publikus meg nyilvános kulcsaokról meg ehhez valami külön gépről, szerverről ahol tárolódik de ezt még nem tudom értelmezni, magyarul kukán állok előtte.
    Vagy megadható hogy csak pl. 3 konkrét gépet engedjen be, minden más tiltva?
    Valamint, az megoldható hogy a kliens a vpm-en keresztül a szerver helyi mappáit, smb megosztásait lássa és hálózati meghajtóként kezelje?
    Deviszont a kliens csak ezt a forgalmat bonyolítsa le a vpn-en, a normál webes böngészős forgalom az eredeti csatornán menjen, ne terheljem vele az otthoni szervergépemet?

    Bocs a láma kérdés hegyekért, balső hálózatokba otthonosan mozgok de ezek a külső hálózatok szerverek nekem perpill teljesen új, még nem volt rá szükségem sose ezért vagyok ilyen tudatlan.

Új hozzászólás Aktív témák