Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73999 üzenetére

    Az a kisablak nálam is ugyanilyen, nem kellett semmit bepipálni benne. Illetve telepítened azért kéne, ahogy nézem, nálam ugye azt írja ki, hogy telepítve van:

    Ez a tűzfalas dolog viszont új, persze, hogy nem működik, ha nem engeded neki! Valamelyik leírás írja is, melyik portot kell neki engedni. Linuxon azért nem célszerű kezdőknek tűzfalat használni, mert vagy felesleges vagy nem olyan könnyű konfigolni és csak ezek a dolgok jönnek, hogy semmi nem fog működni.

    "szeretne-e váltani egy helyi tükörkiszolgálóra?"

    Ez csak akkor befolyásolja a dolgokat, ha valamelyik tükör lehal, de azt ki fogja írni a rendszer. Amiatt érdemes közeli gyors tükröt választani, mert alapból USA tükrök vannak beállítva.

    Ha ezt a gufw-ot használod, akkor egyszerű dolgod van:

    Vagy frissítsem mint 20-ra? Hogyan lehet? Meggondolom.

    Egyelőre ezt hanyagold, mivel még nem engedi a frissítést GUI-ból, de szerintem amúgy is a 19.3-ra kéne először frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • vadkörte

    addikt

    válasz meggymagos21 #73999 üzenetére

    Ha nincs nyitva a port, mégis miként kommunikáljon szerencsétlen??? :Y

    Egy kis olvasmány a hagymácskáról. Ne vedd személyes sértésnek, szép és jó dolog az információ- és adatbiztonságra való törekvés, de nem liheged egy kicsit túl?
    Szerintem a TORBrowser önmagában egy jó tűzfal - HW és nem SW - és egy erős robusztus VPN nélkül nem sokat ér.

    (#73981) meggymagos21:
    Én nem mondanám, hogy a Brave klón, még csak nem is "kibővített" Chrome. A Chromium-ra épül így nem csodálkozok rajt, hogy nagyban hasonlít a faterra. Egyes részeiben alapvetően más. Ennyi erővel az új MS csodás 2020 IE Explorer-ét az új EDGE-et is egy feltuningolt Chrome-nak lehetne nevezni. :)
    Egy verziófrissítés lehet, hogy nem ártana annak az OS.nek.

    Egyik kedves kollégám megkért, hogy megnézném-e az egyik otthoni gépüket, mert bennem megbíznak, az informatikusunknak nem merik odaadni, mert mindenért pofákat vág. (mondjuk ez spec igaz)
    A gép eg AMD Athlon64 két mag+HT, 2GB DDR2 800 RAM (1GB+2x512MB), AMD4560 VGA, 40GB-os IDE ATA HDD, WinXP, évekkel ezelőtt lejárt és frissítetlen AVG.
    Így neteztek vele napi rendszerességgel. :U
    Megnéztük, hogy néz ki a Xubuntu, tetszett nekik. Most már az van rajt, annyi volt a kérés, hogy az általuk legtöbbet használt programok parancsikonjait kitenném-e az asztalra. Nem egy kapkodó idegbeteg, jóval lassabban boot-ol, mint az XP, de működés közben fürgébb. Ja és ez még a 18.4-es, mert annál frissebb-ben már nincs 32bit-es.

    (#73977) growler:
    Hmmm... Mindegyik általam használt böngésző (Chrome, Brave, FF) hagy némi kívánnivalót. :F

    #74000) ubyegon2:
    Hehe... Zártam már ki magam vele. Nem értettem, hogy mi a fenéért nem megy a net, hisz "az előbb még ment". Sikerült letiltanom minden adatforgalmat. :DDD

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák