Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz ubyegon2 #68455 üzenetére

    Ha jól tudom, csak a live-ról indított telepítés kapott új programot, a hagyományos telepítők maradtak a bevált régi formában.

    NoX1
    Csak általánosságban: ha külön partíción van a home, egy újratelepítés esetén az összes beállításod adatod megmaradhat, ha az új rendszernek megmondod, hogy neked már van egy ilyen partíciód, ezt csatolja fel /home-nak.

    A /var ill. /tmp-ről anno olvastam hallottam, hogy olyan esetben ha pl. elszabadul valami a rendszerbe, és teleírja a naplófájl(oka)t hibaüzenettel, nem fogja eltömíteni a / partíciót, hanem csak a /var partícót (mappát) tudja eldugítani.Ha tele a /, bizonytalanná válhat a rendszer és rajta futó programok működése. Ilyenkor az újraindítás sem segít, előtte recovery módban, vagy live-ról indítva a gépet takarítani kell. Ez inkább csak szerver környezetben érdekes, ahol akár 24 óra alatt is rengeteg naplófájl keletkezhet. A /tmp-ről is meséltek valamit, de azt már elfelejtettem.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • NoX

    senior tag

    válasz ubyegon2 #68455 üzenetére

    Szerintem hétköznapi felhasználáshoz nem nagyon kell particionálgatni alap esetben. Ha tudod, használhatod a teljes lemezt. Értem, hogyha mellette meg kell tartani a Windows-t, akkor ott egy kicsit többet kell trükközni, de a telepítők is már egyre okosabbak, és tök sok mindent megoldanak helyetted, amit anno csak manuálisan lehetett.

    Nem írnak, legalábbis én nem olvastam olyat, hogy lecserélték volna a telepítő GUI-t:
    - Debian 10 buster released
    - What's new in Debian 10
    Látom más közben válaszolt: a live-ból való telepítés kinézete változott meg kicsit:
    The live image includes the Calamares independent installer as well as the standard Debian Installer.

    A netinst-et szedtem le (amd64). Általában ezt szoktam. Szedjen le minden mást a netről, azt jólvan.

    cigam
    Köszönöm szépen, így tök érthető!

    Ha mondjuk a rendszert újra is kell rakni valamiért, és végül felcsatolod a külön partíción lévő /home-ot, akkor ott nem lesznek mindenféle jogosultsági problémák? Illetve a felhasználókhoz a jelszavak nem vesznek el?
    Nem mélységében kérdezem, csak általánosságban.

Új hozzászólás Aktív témák