Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz #21078528 #56134 üzenetére

    Igen, syslogd futtása esetén. Nagyobb rendszernél. Ezek egyike sem igaz egy átlagos otthoni vagy irodai felhasználónál. Vagy ha néha igaz is, akkor sem futtat mindenki minden nap syslogd-t, akkor is néha egyszer-egyszer, ilyenkor meg 4 GB írás elenyésző.

    A termékek között mindig is volt szórás. Még villanykörténél is. Nyilván kifeküdhet egy SSD 5 perc alatt is vezérlőhiba miatt, míg az ugyanazon gyártósoron, ugyanazon a napon gyártott másik modell meg lehet hogy bírja 8-10 évet. A vezérlőhiba bármikor megjelenhet, HDD-nél is, kíméléssel nem tudod kitolni. Sőt, pont emiatt én egyenesen azt ajánlom, hogy mindenki igenis írja rojtosra az SSD-it. Ha beadja a kulcsot, akkor legalább kihasználtuk, nem hagytunk benne potyára írási lehetőséget, kaptunk valamit a pénzünkért. El kell fogadni, hogy fogyóeszköz, mint korábban a floppy, meg az írható optikai lemez, meg a SD-kártya és a pendrive, azt sem örökéletre vesszük. Ennek ellenére egy konzumer SSD semmivel nem kevébé tartósabb, mint egy konzumer HDD társa.

    A Sandiskeket én sem tartom rossznak, de mivel a belépőkategóriában indulnak általában a termékeik, így le szokták nézni az emberek, hogy csak TLC, meg benchmarkokban nem bajnok, pedig teljesen jó SSD-ket csinálnak, néha az árat lövik fölé, ami miatt nem mindig éri meg. Azért írtam példának ezt, mivel a Sandisk SSD-kből nem sokat néznek ki az emberek, a Kingfasttal szokták egy kalap alá venni, mint noname márkát, szemben a nagyokkal (Samsung, Crucial, Adata, HyperX, stb.). Még a Kingfast sem olyan rossz, mai játszós, teljesítményre kihegyezett gépbe nem tenném, de régi gépekbe (775-ös, 478-as vagy még annál is régebbi gépebe) teljesen jó az is, nagyon megdobja a sebességet, szárnyra kap tőle egy retrogép.

Új hozzászólás Aktív témák