Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penty

    tag

    válasz IstvánLászló #40965 üzenetére

    Annak idején a pénzes oprendszeren belefutottam abba, hogy véletlen újraparticionáltam az egyik vinyómat. Nem írtam rá semmi, mert "időben" észrevettem, hogy mit csináltam, így nem volt probléma az adatok visszaállítása. Nem vagyok egy recovery-guru, de anno viszonylag simán visszaállítottam ezzel a GetDataBack for NTFS nevű cuccal a dolgaimat.
    Hasonló módon jártam pár éve Debianon is. Ott egy külső EXT4-es HDD-t sikerült újraparticionálnom, majd pár giga adattal (oprendszer telepítéssel) részben meg is töltenem... Itt a testdisk nevű programmal futottam egy pár kört, mire sikerül – ha jól emlékszem minden elveszett adatomat – visszaállítanom. Valószínűleg mikor telepítettem rá, akkor pont azokat a részeket hagyta érintetlenül, amiken az adataim voltak, így problémamentesen vissza tudtam nyerni a dolgaimat.
    Ahogy írtam, nem vagyok recovery-guru, de úgy tudom, hogy amíg nem írsz az elrontott lemezre semmi, addig egy normális recovery program ki tudja olvasni a fájljaidat a törölt lemezről, hiszen nem írta felül semmi az ott lévő adatokat. Lehet, hogy beletelik pár ősz hajszáladba, de ilyen esetekben vissza lehet állítani a dolgokat.

Új hozzászólás Aktív témák