Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #29546 üzenetére

    Igen , lehet valóban, csak nem egy totál kezdőnek... :U
    Neki, azért nem árt, ha ott van mankónak a Windowst, aztán, majd idővel eldönti mit szeretne.
    Mert, ha épp nem fogja vmelyik hardverét rendesen felismerni, kezelni, v épp mókolnia kell vele, akkor meg itt fog szitkozódni...
    illetve azért a gép mellé adott jogtiszta rendszert elhamarkodottan kukázni se épp okos dolog szerintem, ha FreeDOS--al vette volna, az más.

    [ Szerkesztve ]

  • N0zer0

    senior tag

    válasz #19617792 #29546 üzenetére

    Nem értek egyet, egy kezdőnek ez nem ajánlható. Lehet, hogy nem fogja vinni a hardvereit, vagy el sem indul a gépén, és egy kezdő nem fog nekiállni terminálból drivereket mókolni.

    Az általad említett módszer egyébként jó, csak nem kezdőknek, hanem azoknak, akik már ismerkedtek Linuxszal, már használgatják egy kis ideje, normálisan tudják használni a gépükön, csak nem akarnak Windowszal a továbbiakban kísértésbe esni, ilyenkor jó a Wint legyalulni, és végleg elszakítani a köldökzsinórt. Én nem is tekintek senkit addig igazi, teljes értékű linuxernek, akinek dual bootban ott van a Win is, kivéve, ha tényleg olyan professzionális munkaprogramot használ (nem, a Nero, Total Commander, COD, Pasziánsz, a CCleaner, Outlook, meg az MS Office nem professzionális program, utóbbi alatt én olyanra gondolok, hogy CAD, QuarXpress, InDesign, Photoshop, Visual Studio és hasonló kaliberű szoftverek), amit nem tud Linux alatt tolni (bár ezek felszenvedhetők Wine-re, ha nem a legújabb verziót akarja használni az ember belőlük). Sajnos sokan nem tudnak a Wintől elszakadni, használgatják, de csak alkalmilag, passzióból, néha átbootolnak Winből, de nem linuxoznak komolyan, és emiatt nem is fejlődnek linuxügyileg, mert nincsenek rászorítva, hogy minden felmerülő problémát és feladatot Linux alatt oldjanak meg.

Új hozzászólás Aktív témák