Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Dumber_

    őstag

    válasz tvamos #27464 üzenetére

    Az előző kb 20 hozzászólásra egy kis szösszenet (mindenki válogassa ki magának.. nem idézek :) )

    Az ugye lejött mindenkinek, hogy a különböző disztrók " cseszegetésével" csak húzatjuk egymást :)
    Nincs jó és rossz a gyakran használtak közül. Lényeg, hogy legyen jó támogatottsága, és utána lehessen nézni dolgoknak.
    Itt gyakorlatilag mindegy hogy Arch, Chakra, Mint, vagy Kubuntu. Kinek mi jön be.
    Chakra előnye a singleplatform (x64) és az egy DE (KDE). Nincs megosztva a fejlesztői csapat.
    Arch-ot meg kva sokan fejlesztenek, így az is jó.
    Kubuntu - like Chakra csak ubuntu alapokon..
    Nekem még Sabayon is volt fent, mert kíváncsi voltam rá..
    Olyat is ismerek aki direkt Ubuntut rakott a szüleinek, mert szinte el sem lehet álltani :) - (Én messze elkerülöm).

    Hogy én hogyan fejlődtem?
    Éles használatra: Win - Kubuntu - Manjaro (KDE) - Manjaro -Openbox
    A jövő az Arch -Openbox (tesztelés alatt)

    Volt fent tesztnek (több mint 1 napig)
    Ubuntu,Debian, Mint, Xubuntu, Chakra, Sabayon, Mageia, OpenSuse, Salix.. még BSD is !

    ezen kívül a Distrowatch első kb 30 kimaradt distroi közül szinte mind Vmware-en.

    Ezekután vásztottam arch alapot és Openboxot... Hozzám ez áll a legközelebb

    ----

    Next - Next : A kezdőknek nagyon is jó. Aki meg marad a Linux vonalon, az előbb utóbb úgyis előszedi a terminalt :)

    Winről:
    Nem olyan rossz rendszer az, csak kérdés kinek mi kell. Egy könyvelőcégnek pl. fel sem raknék, csak wint-t mivel az összes valamirevaló könyvelőprogramot arra írják. Egy grafikusnak meg csak Mac-t ednék..
    Kövezzetek meg, de nekem a csempe is tetszik. Bár magamnak nem raknék, de egy otthoni gépre kísérletező kedvű nagypapinak (apósom) simán megfelel. Irodába csak win7, (bár win8.1 után már lehet hogy az is jó) - gondom a winnel (a sok egyéb mellett) az, hogy egyre jobban elrejtik a beállításokat, de ez az egyszerű usernek elég. Azt meg ne is mondjuk, hogy a különböző vírusok hogy rászáltak a win8-ra... :(

    Win és a fordítás:
    Próbáltatok már a win help-ben segtséget kérni? Magyar ugyan, de nem túl informatív. gyakorlatilag az első kérése, hogy indítsam újra :)
    Úgy egyébként egyik nagy különbség a win és a linux között, hogy a linux közli veled, hogy mi vaja.. esetleg még megoldást is ad.. A win csak közli hogy hiba a FFFF77665AD55 címen és elküldje e a fejlesztőknek.. Hát köszi :)

    Szóval minden rendszer használható a maga módján, és a megfelelő emberrel.. kinek-mi kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák