Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz kodmen #23358 üzenetére

    Mintnél nem ajánlott a frissítés. Vagy tedd fel a mostani LTS-t, ami 5 évig támogatott, vagy várd meg a tavasszal érkezőt, az megint 5 évig támogatott lesz.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Vladi

    nagyúr

    válasz kodmen #23358 üzenetére

    Most csak a mostanira írok:

    Szerintem az uhut ne erőltesd. Oké látom erőlködnek még egy kicsit, de már annyira döglődik... :( Van helyette sok más disztró.

    driverben, programokban minden nagyobb kiadás erős. Ami hardver régen működött, az valószínűleg most is fog. Ha mégsem, akkor dobd a kiadást és keress másikat. Az lts az a támogatás idejére vonatkozik. De ha lejár egy kiadás, akkor frissíted a következőre és kész. Ez minden disztrónál így van. Ami miatt az lts jó választás lehet, az az, hogy a stabilitásra törekszik. Tehát nem kapsz csilli új programokat, de amit kapsz az szentírás, hogy menni is fog.

    Ilyenek a debian meg a centos. Vannak még más disztrók, a distrowatch első 10 helyezettjét nyugodtan próbálhatod.

    Csomagkezelés az mindenütt rugalmas eszköz, ha nem tetszik a kde akkor felteszel mást és kész. :K Itt senki sem akadályoz, vagy titkol el előled semmit, inkább szívesen adják.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz kodmen #23358 üzenetére

    Az Ubuntu alapu rendszereknél, a debiannal ellentétben sajnos nincs garancia a frissítés utáni tökéletes működésre. (innét ki lehet találni, hogy a Steam miért a debianra épít) A Mintnél nemes egyszerűséggel kiszedték a frissítés grafikus lehetőségét, de azért parancssorból meg lehet csinálni. Az Ubuntunál meg félévente megy a szerencsejáték. A külön /home particionak éppen az a lényege, hogy újratelepítéskor megadod az eredeti /home könyvtárat, és még az ikonjaid is a helyükön maradnak -persze azonos felület esetén.
    Az Ununtu alapúaknál az előbb említett miatt ajánlatos elkerülni a köztes kiadásokat.
    A Mintnél az ablakkezelőkben térnek el(leszámítva az lxde-debian kiadást), de a kezelőfelülethez hozzátartozik még a cd-égető is, igy míg a a KDE alá K3B dukál a Matehoz csak Brasero jár.
    Egyszerre több kezelőfelület is lehet, de vigyázni kell velük, mert előfordulhat, hogy az egyik hangkezelőjén kussba vágtad a hangfalat, és a másikon meg sehogyse tudod életre keltemi!
    És persze törölni is tudod, de sajnos a kezelőfelület unstaljakotr elég sok szemetet otthagyhat, így végül lehet 3-4 féle lemezpörkölőd, terminálod meg egyébb apróságod.
    Mondjuk nem tudom, hogy az a videokártya mennyit tud, de mondjuk a Mate viszonylag mindenevő, a Cinnamon már finnyásabb.

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák