Hirdetés

2019. május 21., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

PROHARDVER!

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1601) bambano válasza itanczos (#1600) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

[link]: "There are two ways in which the SPA-3000 can be configured, depending on where it’s sited. At the PBX end, the FXO port is used to connect to a local switchboard extension, with the Sipura hardware then acting as a gateway with support for a range of telephony features such as calls on hold, call forwarding, conferencing and so on. At the remote office, a phone is attached to the FXS port and the FXO port connected to the dial-up line for failover and direct PSTN calls -- the latter are selected by dialling a special prefix."

[link]

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#1602) asdf_

asdf_
(PH! addikt)

Olyanra van valami okossag, hogy ha egy hivocsoportra megy egy bejovo hivas (tehat 4 fogado keszulek szimultan csorog, es aki epp raer felveszi), es ha az egyik felveszi, akkor a masik harom hivaslistajabol a nem fogadott hivas eltunjon?

[ Szerkesztve ]

(#1603) itanczos válasza asdf_ (#1602) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Gondolj bele, hogyan lenne?
Milyen hívó listára gondolsz?
A központira, vagy az adott eszköz, saját listájára?

Használd a keresőt! | Router: MikroTik RouterBOARD hAC - LEDE Reboot | iPhone X 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit

(#1604) asdf_ válasza itanczos (#1603) üzenetére

asdf_
(PH! addikt)

Az eszkoz sajatjara termeszetesen, igy ha egyeske felveszi, akkor ketteske es harmaska telefonjan ez nem jelentkezik nem fogadott hivaskent, igy a, nem kell korbekerdezni a kollegakat, hogy ezt visszahivtad-e, b, nem hivod fel masodikkent, esetleg harmadikkent az ugyfelet, hogy nem fogadott hivasod volt errol a szamrol, mikozben raadasul beszeltetek is vele.

(#1605) itanczos válasza asdf_ (#1604) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Ennek valamilyen szabványos SIP parancsnak kellene lennie, hogy a központ tudjon szólni bármilyen kliensnek, hogy törölje a bejegyzést. Tudtommal ilyen nincs!
Viszont elvileg jelzi a központ a kliensnek, hogy egy másik végpont felvette!
Csak ezt nem szokták a kliensek kezelni.
Egyébként nem törvényszerű, hogy törlődjön. Szerintem. Csak ebben a speciális esetben, amit te mondasz.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | Router: MikroTik RouterBOARD hAC - LEDE Reboot | iPhone X 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit

(#1606) bambano válasza asdf_ (#1602) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

a telefon saját api-ja erre nem ad megoldást?

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#1607) asdf_

asdf_
(PH! addikt)

Ahamm. En gondoltam, hogy olyan faek egyszerusegu a tortenet, hogy:

- kozpontba bejon a hivas az 12345678 telefonszamrol
- ivr-ben aszondja a telefonalo, hogy 2-es gomb, konyveles
- 21, 22, 23, 24-es mellek kicsorog
- 22-es felveszi
- kozpont beloginol a 21, 23, 24 telefonokra es az 12345678 telefonszamhoz tartozo utolso nem fogadott hivast (a hivasido ellenorzese mellett) torli a hivasnaplobol

Azt gondoltam, ez nem egyedi problema, es valaki mar reg lescriptelte ;)

@bambano: Cisco 7811-es keszulekek, nem tudom, az tud-e barmi ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1608) bambano válasza asdf_ (#1607) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

[link]

(#1609) itanczos válasza asdf_ (#1607) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Tudod, hány féle telefon van?!?

Ez a megoldás kizárt!!!

(#1610) hzcs

hzcs
(senior tag)

Üdv

A kérdésem a következő: adott egy telephely, ahol van analóg telefonvonal. Ezt szeretném egy 2 km-rel arrébb lévő telephelyre továbbítani egy Mikrotik wireless linken keresztül.
Milyen eszközökkel tudnám ezt megoldani? IP telefon adaptert már használtam (Linksys PAP2T), de az meglévő szerverhez csatlakozik. Esetleg van ennek egy "szerverként" üzemelő párja?

Köszi!

Üdv
Zoli

(#1611) bambano válasza hzcs (#1610) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

[link]
kell egy doboz, ami fxo, egy másik, ami fxs, a kettő között mikrotik wifi.
a linksyst nem ismerem, de vagy két ilyen, vagy egy ilyen meg a linksysed elég lehet.

szerk: valószínűleg kell hozzá egy voip szerver is, bár nem tartom kizártnak, hogy két gs egymással közvetlenül összekötve is működik.

[ Szerkesztve ]

(#1612) itanczos válasza bambano (#1611) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Igen, én Grandstream HT503-at használtam, amit egy fővonalra rá lehet tenni.
Elvileg lehet rá kapcsolódni egy PATA-val.

(#1613) hzcs válasza bambano (#1611) üzenetére

hzcs
(senior tag)

Köszönöm a választ!

Utánanéztem ennek a hardvernek, és találtam egy ILYEN leírást. Ezek szerint elég 2 ilyen cucc, és nem kell hozzá külön voip szerver.
Rendelek 1-et, és megnézem, hogy a linksyssel össze lehet-e hozni.

Üdv

(#1614) Tesztelo.hu

Tesztelo.hu
(senior tag)

Van egy Asus RT-N18U routerem Tomato fw-rel. Ha jól tudom, erre lehet valahogyan Asterisket telepíteni. Segítséget szeretnék kérni (akár magánban) a telepítés menetéről, illetve az e-phone-nal való beállítással. Van egy Fritzboxom is, jelenleg ez jelentkezik meg az e-phone-hoz. Szeretném kiváltani, főleg azért is, mert IVR menüt szeretnék (ephone is tudja, de egy kicsit máshogy kellene, mint amit ők tudnak), azaz az Asteriskre jelentezne be majd a Fritzbox. Egyáltalán, ez a router teljesítményileg elég egy IVR kezeléséhez (egyszerre legfeljebb 2-3 hívásról van szó)?
Ezekben tud valaki segíteni? Leírás is jó, de kétlem, hogy pont a fenti helyzetre lenne készen a neten ilyesmi. :)

(#1615) itanczos válasza Tesztelo.hu (#1614) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Ha jót akarsz, nem terheled a router-t ezzel! Nekem 1 évig ment a Mikrotik-en alap asterisk.
Ott nem volt IVR.
Szerintem egy RPi3-at tegyél alá, ha fontos a fogyasztás.
Arra sem tennék már egy FreePBX-et.

(#1616) Geri89

Geri89
(fanatikus tag)

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.. A cégben nálunk havonta kb. 1000 perc nemzetközi hívás indul vezetékes telefonról. Ezek 90%-ban Ausztria vezetékes, ill mobil irányba vannak. Jelenleg 2 ISDN előfizetés van (azt hiszem, hogy 4 vonallal), ami belemegy egy Bosch Integral 3 típusú alközpontba. Ebből jön ki 7db telefonkészülék plusz egy fax. Eddig egy úgynevezett alternatív szolgáltatón keresztül ment a telefonálás (azt hiszem a központba be van programozva, hogy automatikusan valami előhívót nyomott talán hívás előtt..), de ez a szolgáltatás most megszűnt. Eddig ezzel összesen a telekom+másik szolgáltatónak kb. 15e Ft volt a havi számla. Most megérkezett az első T-s, most 65 lett, ami azért nagy emelkedés..

Szóval a fentiek miatt gondolkozunk valami megoldáson, és itt jön képbe a voip.. A cégnél fontos lenne a megbízhatóság, hogy a jelenlegi telefonszámok megmaradjanak, illetve ha partnereket hívjuk, akkor továbbra is a jelenlegi számaink jelenlenek meg a készülékeken.. 3-4 kimenő "vonal" elég lenne, mert egyszerre úgysem indít hívást mindenki.
Az internetkapcsolatot korlátlan Telenoros mobilinternet biztosítja a cégben egy asztali Huawei modemmel.

Tudnátok erre valami megoldást ajánlani? Előre is nagyon köszönöm!

(#1617) bambano válasza Geri89 (#1616) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

én azért még feltennék egy-két kérdést:
- mennyi idős az a bosch központ?
- tudsz-e még alkatrészt szerezni hozzá?
- tudod-e még karbantartani?
- akarod-e esetleg a komplett telefonos infrastruktúrádat renoválni?

ilyen esetekben, amikor egy külső kényszerítő körülmény jelentős változtatásra kényszerít, érdemes lehet megfontolni, hogy az egész kócerájt kihajítod és megcsinálod nulláról korszerűre, időtállóra.

szóval tudunk megoldást, csak túl sok a lehetőség, ezért először szűkíteni kellene azokat.

(#1618) Geri89 válasza bambano (#1617) üzenetére

Geri89
(fanatikus tag)

- mennyi idős az a bosch központ?
Ezt pontosan nem tudom megmondani, mi kb. 4 éve vásároltuk, már használtan.

- tudsz-e még alkatrészt szerezni hozzá?
Pár hónapja lett benne táp cserélve, áramszünet után meghalt benne..Tápból a szerelő újat hozott, neten elég sok használt alkatrész/bővítőkártya is van hozzá.

- tudod-e még karbantartani?
Van itt helyben egy szerelő, ő "keni-vágja" ezt a központot, ha valami gond van, neki szoktunk szólni, eddig még mindig mindent megoldott.

- akarod-e esetleg a komplett telefonos infrastruktúrádat renoválni?
Ha nem muszáj, akkor nem fektetnénk ebbe most túlzottan nagy összeget, hiszen ez tökéletesen kiszolgál minket, abszolút üzembiztos, egyedül a nemzetközi percdíjainkat szeretnénk csökkenteni valahogy..

A mostani csomagunkkal az eddigihez képest kb. 50 000 Ft-al fizetünk többet havonta. Ha Telekomnál díjcsomagot váltunk, és aláírunk ismét 2 évet, akkor sz csökkenthető egy másik csomaggal úgy, hogy az eddigihez képest havonta kb. +20 000 Ft-os költség lesz. Akkor a hardver és minden más változatlan maradna, csak új csomag..
Szóval ezek figyelembevételével szeretnénk ezt esetleg megoldani olyan esetleges beruházással, ahogy még gazdaságos lehet a dolog.. :R :R

(#1619) n_atsi

n_atsi
(kvázi-tag)

Kedves mindenki!

Szeretnék megerősítést kérni a következőkkel kapcsolatban.

Van egy hálózat, csüng rajta 40 db, VOIP telefon, melyeket egy asterix (FreePBX) (PC) szolgál ki.

Adott egy analog (matáv) telefonvonal. Szeretném az analóg vonalat hozzáilleszteni az asterisk rendszerhez.
Az analóg vonal nem ugyanabban a helyiségben van, mint az a PC.
Ha minden igaz akkor egy Linksys PAP2 - vel az analóg vonalat át tudom fordítani VOIP-ra, melyet az asterisk-el kezelek?

A cél az lenne, hogy egy VOIP készülék felé kapcsolja az asterisk az analóg vonalat, majd a készülékkel lehessen tovább kapcsolni mellékek felé.

Erősítsetek meg, hogy erre a Linksys PAP2 megfelel és ez a megoldás működik.

Köszönöm

(és egyéb, olcsó megoldás is érdekel :) )

[ Szerkesztve ]

(#1620) bambano válasza n_atsi (#1619) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

gyengítelek, szerintem nem felel meg.

(#1621) n_atsi

n_atsi
(kvázi-tag)

Üdv mindenkinek!

GRANDSTREAM HandyTone 801 analóg telefon adapter

[link]

Ezzel az eszközzel megvalósítható, hogy az analog vonalat az Asterisk (FreePBX) szerver meghatározott VOIP telefon (Cisco SPA 303) irányába továbbítsa?

Vagy

Meglévő VOIP telefonra (Cisco SPA 303) bekonfigurálható, hogy második vonalként mellékre továbbítani lehessen az analog hívást?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1622) KTU válasza n_atsi (#1621) üzenetére

KTU
(PH! addikt)

Már (#28838) Stanlee-től kaptál választ hogy "FXS porttal rendelkező ATA-k nem jók"

Ennek a leírásában is szerepel hogy: "FXS Portok száma 1 db"

Ez az eszköz ugyanazt tudja mint a PAP2T, csak 1 darab telefont lehet rákötni.

MONESE_reg._ kapsz +10 £-t ___ CURVE_reg._ kapsz +5 €-t ___ kód nélkül nincs bonus, Win-Win helyzet___Írj privát üzenetet.__Esetleg Telegramon:_https://t.me/KTUKTU

(#1624) itanczos válasza n_atsi (#1621) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Nem jó! Ez is csak egy mellék vonalat csinál a VOIP-ból!

Neked pl egy Grandstream HT-503 kell!
Olyan eszközt keress, amin van FXO port!

(#1625) itanczos válasza n_atsi (#1621) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Egyébként én is használok egy analóg fővonalat, ahol van rá lehetőség, szerintem BACKUP-nak jól jön!
Volt már rá szükség párszor...
Amikor elmegy az internet, vagy a szolgáltató behal, mindkettőre van példa...

(#1626) bambano válasza KTU (#1623) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"Grandstream GS-HT812 2 FXS Port and 2 SIP Profiles ATA [link]" ezen sincs fxo port, nem ajánlanám.

(#1627) n_atsi válasza itanczos (#1625) üzenetére

n_atsi
(kvázi-tag)

Köszönöm válaszod, de pontosítok.

Van egy Asterisk (FreePBX) (PC) server. Csüng rajta 40 db. Cisco SPA 303 Voip telefon.

Van egy SIP Trunk (Ephone) szolgáltatás, ami meg fog szűnni, mert mobilra állunk át!
Mindenki mobilt kapott!

A Cisco Voip telefonok ugyanúgy üzemelnének tovább belső mellékként, az asterisk által kiszolgálva.

Most jön a csavar. Van egy évek óta nem használt analóg vonal egy emelettel feljebb, mint ahol jelenleg a szerver van.

Azt az egy analóg vonalat kellene egy meghatározott SPA 303 felé irányítani, úgy hogy onnan tovább lehessen kapcsolni másik spa 303 mellék(ek) felé.

Elméletileg nem kell kifelé irányba használni az analóg vonalat, csak arra kell, hogy a titkársági SPA 303-ra érkezzen az analóg hívás és a titkárnő tovább tudja kapcsolni a többi SPA 303 felé.

Na, ehhez keresem a legolcsóbb, legkönnyebb megoldást!

Remélem érthető voltam....:)

Köszönöm a segítséget!

(#1628) itanczos válasza n_atsi (#1627) üzenetére

itanczos
(senior tag)

A helyzet nem változik! Akár ki, akár be irányba akarod használni, VOIP-ot csak úgy tudsz csinálni az analóg vonalból, ha egy FXO port-tal rendelkező VOIP adapterbe dugod!

Szerintem már túl beszéltük a témát... :)

(#1629) zeon.hu

zeon.hu
(PH! nagyúr)

Tudom, nem mélyvíz kérdés, de nem kapok választ a másikban és nincs ötletem:

Android Zoiper hibára nincs ötlet?
Csak a régi 1.53- as verzió hibátlan. Minden frissebb pár óra elteltével néma lesz, nem hallani semmit egyik oldalon sem, még a kicsöngést sem.
(Mi Max 3, droid 8.1, root egyelőre nincs)

Ha annyi pénzem lenne, amennyit elmotoroztam, akkor... elmotoroznám!

(#1630) betyarr

betyarr
(PH! kedvence)

úgy látom nem nagyon pörög ez a topik,de azért megpróbálom,hátha tudnátok segíteni.
szerintetek ezek alapján mennyire lehet egy abszolút kezdőnek összedobni egy szervert itthonra,hogy működőképes legyen?elég szájbarágósnak tűnik...így első blikkre.
szerintetek?vagy van ettől alaposabb/jobb leírás is lámáknak?

[ Szerkesztve ]

CURVE meghívó privátban kérhető! 5 fontot kapunk mindketten!

(#1631) itanczos válasza betyarr (#1630) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Szia!

Mi a cél? Mert valóban jó a FreePBX, de 2-3 mellékre otthonra ágyúval verébre...
Egy openwrt-s router-re simán fel lehet tenni egy asterisk-et és pár konfig sorral már működik.

Volt a linux akadémia-nak asterisk képzése, abból indultam ki anno én is.

[ Szerkesztve ]

(#1632) betyarr válasza itanczos (#1631) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

köszi a választ!

itthonra gondolkodtam egy fritzboxban,hogy távolról vpn-ről használhassam a dellmont klónokat telefonálásra,illetve mellékeket állítanék be mobilokra a családban.azonban letettem róla,mert egyrészt drága lenne egy újabb fritz,másrészt pedig már jól megszoktam a synology routeremet.
ezért valamilyen kártya pc-re gondoltam tenni egy home szervert.úgy emlékszem,hogy megfelelő hardverrel egy otthoni szerveren stabilabb a vonal,mintha csak egy sip alkalmazással indítanám a hívásokat.vagy rosszul emlékszem?

van vpn alkalmazás a syno routeremhez,tehát az megoldott.már csak jó lenne valahogy beletanulni (ezek szerint a pbx helyett) az asterixbe.kérdés,hogy mennyire tudok ebbe belekupálódni,illetve,hogy mennyire tudom biztonságossá tenni,hogy ne járjak úgy,mint néhányan itt a fórumon,hogy feltörték a szervert és letelefonálták a dellmontos feltöltést.

ennek fényében tudsz nekem adni/ajánlani valami jóféle szájbarágós tutorialt asteriskhez?
vagy hagyjam a fenébe az egészet,mert nem lesz jobb a hívás minősége?
azért bíznék egy home megoldásban,mert a munkahelyemről is van mellékem amit mobilra is belőttem és azon keresztül MINDIG jó a beszélgetés minősége még a világ végéről is (itthon magyarországon belülről indítva is,de akár izlandról,vagy a feröer szigetekről indítva is totál hibátlan és tökéletes).

(#1633) itanczos válasza betyarr (#1632) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Syno-hoz lesz asterisk csomag!
A linuxakademia.hu-n van az asterisk képzés! Szájbarágósan elmagyarázza!
[link]

(#1634) betyarr válasza itanczos (#1633) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

fockyeah!honnan tudod? :Y mikor?hol?van linked róla?

(#1635) betyarr válasza itanczos (#1633) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

hmmm,szerintem te a syno nas-ra gondolhattál.routerre kétlem,hogy lesz :O

(#1636) itanczos válasza betyarr (#1635) üzenetére

itanczos
(senior tag)

Keress rá a router pontos típusához.

(#1637) betyarr válasza itanczos (#1636) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

nem találtam,csak valami mediafire-es linket,de az kétlem,hogy valami hivatalos dolog lenne :B
pedig igen boldog lennék,ha valóban jönne rá,ha egyszer a nasokra van.bár azok lehet nem hivatalos csomagok?fene se tudja...

(#1638) iday

iday
(senior tag)

Hol található valami egyszerű leírás, openwrt-n futó Asterisk beállításához?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1639) E.Kaufmann

E.Kaufmann
(őstag)

Az újjabb FreePBX-ekben található WebRTC használható Androidos telefonokhoz mobilnetről? Van valami értelmes kliens WebRTC-hez?

(#1640) Tesztelo.hu

Tesztelo.hu
(senior tag)

E-phone-nál vagyunk, a hívásokat egy Fritzbox 7390 fogadja. Valamilyen furcsa okból az e-phone irányból érkező hívásokat eldobja, azaz nem csengenek ki. Minden más irány, akár vezetékes, akár mobil tökéletesen működik. Az E-phone azt mondja, náluk minden rendben, minden más E-phone számot fel tudnak hívni a teszttelefonjukról, csak minket nem. A router újraindítása nem oldja meg a problémát.
Van valakinek erre ötlete?

(#1641) weiss válasza Tesztelo.hu (#1640) üzenetére

weiss
(őstag)

Fritzbox nem ír logokat? Nem lehet, hogy a SIP üzenet korrupt?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1642) Tesztelo.hu válasza weiss (#1641) üzenetére

Tesztelo.hu
(senior tag)

Logban nincs semmi sajnos.

(#1643) Palkova válasza Tesztelo.hu (#1640) üzenetére

Palkova
(kvázi-tag)

Nincs véletlen dupla NAT?
Nálam volt ilyen probléma és a BRDGE módra váltás oldotta meg.

(#1644) Tesztelo.hu válasza Palkova (#1643) üzenetére

Tesztelo.hu
(senior tag)

Van egy fő router, amin "bejön" a net, erre csatlakozik egy access point, ami wifin lövi át a netet a másikhoz, és ehhez csatlakozik a Fritzbox. A két access point "switch módban" működik, azaz a LAN portokhoz csatlakozom csak, nem a WAN-hoz.

(#1645) bambano válasza Tesztelo.hu (#1644) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

erre a helyzetre nem létezik szabványos megoldás.
ha a két wifi cucc ugyanattól a gyártótól van, akkor előfordulhat, hogy működik.

(#1646) Beni2360

Beni2360
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e, már elvesztem a rengetegben.
Felmondtam a vezetékes Hoppá díjcsomagomat és most sima alap van ami nevetséges 30 Ft/perc és 5 Ft kapcsolási díjjal számol. Ezt az alap csomagot be kelet vállalnom mivel még nem telt le a hoppáról az 1 év hűség idő. De ennek az éves díja kevesebb lesz mint a hátralevő hoppá csomag fizetése.
Na mosta lényeg keresek android mobilra olcsón hívható vezetések applikációt.
Volt egy előfizetésem évekkel ezelőtt maradt is rajta pénz de már nem tudom kinél és a telefonomat is ellopták amin ez volt, igaz azt mobil hívásra használtam.
Segítséget előre is köszönöm. :R

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG-50LB671V - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#1647) KTU válasza Beni2360 (#1646) üzenetére

KTU
(PH! addikt)

Ez a VOIP - mélyvíz (Asterisk és társai)

VOIP telefonálás topikban ez szinte "napi" téma.
:)

[ Szerkesztve ]

MONESE_reg._ kapsz +10 £-t ___ CURVE_reg._ kapsz +5 €-t ___ kód nélkül nincs bonus, Win-Win helyzet___Írj privát üzenetet.__Esetleg Telegramon:_https://t.me/KTUKTU

(#1648) Beni2360 válasza KTU (#1647) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

Köszi. :R

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG-50LB671V - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#1649) Palkova válasza Tesztelo.hu (#1644) üzenetére

Palkova
(kvázi-tag)

Üdv!
Ahogy elnézem a leírást, szinte biztos a dupla NAT.

(#1650) weiss

weiss
(őstag)

Sziasztok, tud valaki egy szögegyszerű SIP tesztelőprogramot/szkriptet, amivel lehetne csinálni pl. 100000 regisztrációt meg 10000 hívást? Semmi extra, statisztika is csak annyi kell, hogy mennyi és milyen válasz jött, és mennyi ideig tartott az egész.

(#1651) weiss válasza weiss (#1650) üzenetére

weiss
(őstag)

Nem aktuális. Rájöttem, hogy tudom unit tesztelni a progit, ha definiálok saját sendto és recvfrom függvényeket.

(#1652) Tothdav19

Tothdav19
(újonc)

Sziasztok!

Elnézést kérek ha rossz helyre írok. A múlt héten váltottam a Diginél a voip (nomadikus) szolgáltatásukra net sebesség bővítés miatt. Mivel a család szerette használni az egyszerű kis vezetéknélküli analóg telefont, gondoltam egy Grandstream HT801 eszközzel ezt meg tudjuk oldani továbbra is. Az eszköz egy router mögé került és néhány beállítás módosítás és port forward létrehozása után az eszköz szépen be is tudott regisztrálni az SIP szerverre és a kimenő-bejövő hívások is rendben mentek. Majd előjött egy hiba amivel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. A hívások közben véletlenszerűen néhány perc után a bejövő hang eltűnik. A hívott/hívó fél tökéletesen hall minket, mi viszont őt nem. Tovább várakozva körülbelül 1 perc után a hang ismét visszatér. A Grandstream eszközön beállítottam, hogy syslog szerverre logoljon és ott az látszik, hogy az RTCP csomagok nem érkeznek meg valamiért. Jelenleg a routeremre gyanakszom, mert nem egy profi darab és sajnos nem képes logolni, hogy milyen csomagokat dobott el, ezért szeretném megkérdezni, hogy találkozott-e már valaki ilyen hibával?

Eszközeim:
ATA: Grandstream HT801
- fix IP
Router: Tp-Link WR1043ND v2
- SIP ALG nem állítható ezért nem tudom, hogy mi a statusa
- DDOS védelem kikapcsolva

Port forward:
5000-6000 -> ATA
10000-33000 -> ATA

A port forward jelenleg azért ilyen sok portra van beállítva, mert már mindennel próbálkoztam, hogy kiderüljön mi a gond.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#1653) Tesztelo.hu válasza bambano (#1645) üzenetére

Tesztelo.hu
(senior tag)

Minden tökéletesen működik, kivéve az ephone-os beérkező hívásokat...

(#1654) itanczos

itanczos
(senior tag)

Srácok, használ még valaki TRUNK-nek dellmont-os account-ot? Pár napja nincs hívószám kijelzés stuntcalls-os híváskor. Több cégnél, több szerverrel is ez a helyzet...

(#1655) anglergab

anglergab
(senior tag)

Sziasztok,

van/volt/lesz lehetőség Telekomos vagy UPC-s VoIP-os vezetékes telefon esetén saját VoIP kliens használatára (pl. softphone, Ekiga, androidos VoIP app, Cisco VoIP telefon, Linksys PAP2T adapter analóg telefonnal)?

(#1656) bambano válasza anglergab (#1655) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

szerintem jogszabály tiltja.
nem fognak neked voip-es hozzáférést adni, mert nem garantálható, hogy helyhez kötött lesz a telefon.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.