- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Gaming notebook topik
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Forrmell.enn
- OLED TV topic
- 3D nyomtatás
- Canon EOS DSLR topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tvamos #24636 üzenetére
Tulajdonképpen van benne AMD, mert a 64 bitet AMD64-nek hívják, az az ő találmányuk.
Az az AppArmor dolog érdekes, idegilenesen megpróbálhatsz nélküle bootolni, itt írják hogyan kell. http://wiki.apparmor.net/index.php/AppArmor_Failures
Igazából nem ismerem az apparmort, szóval ezt a logot lehet érdemes lenne belinkelned a nagy linuxos topicba is. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem tudom a szolgáltatónak mire kell ez a vacakolás, egyszerű DHCP kliens. Nincs most neted azon a gépen?
Am. pendrivera nem tudom, de pl. egy teljes formázást megnéznék. Ha az sem, akkor vennék egy újat, 16G-s pendrive nem kerül 3000Ft-ba sem.
tvamos: igen van rá esély, hogy legalább a vga környékén az okoz gondot. Nem nagyon ismerem az nVidia cuccait ezen a téren.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tvamos #24612 üzenetére
Van egy kernel log valamerre. Ha nem a /var/log/kern.log az útvonal, akkor locate kern.log parancs megkeresi, bár lehet nem pont kern.log a neve, de azt hiszem az szokott lenni.
Max keress rá, hogy ubuntu kernel log, ez egy szöveges fájl amiben találhatsz valami infót a halál okáról.mzx: igen, 2.6-os kerneled van. Igaz már az se egy mai kernel, de ha a progid csak 2.4-es kernelig támogatott, akkor valszeg abbahagyták a fejlesztését.
De a dhclient véletlen nem a dhcp-client? Mert az elvileg alapból fent lesz a rendszereden.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Linuxot nem így telepítünk. Az Unetbootin arra való, hogy adott disztrók cd képfájlát kitegye pendrivera. Mikor bebootolsz a penről, akkor a disztró telepítőjével rakhatod oda, ahová szeretnéd.
Viszont erősen javaslom, hogy mielőtt élesben próbálkozol, fogj egy virtualboxot és próbáld ki alatta a telepítés menetét, továbbá kezdésnek ha a telepítés mellett döntesz, ne öld meg a Wint, hagyd meg tartalék rendszernek.
Egyebek pedig a téma összefoglalóban, azt is javaslom végigolvasni.
tvamos: sajnos nincs több tippem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tvamos #24588 üzenetére
Még mindig érdekes kérdés, hogy miért vannak program fagyásaid.
Tuning gondolom nincs, mert ez laptop. Memtest86+ -t érdemes lenne futtatni kicsit a gépen, hátha van némi ram hibád.
No meg kérdés, hogy volt-e már bios frissítés. Haver hónapokig kínlódott a Win7-tel, telepítés után hamar instabil lett, kék halálozott stb, erre csak annyi volt a megoldás, hogy frissíteni kellett a biost, mert bugosan jött ki a gyárból az amúgy nem is olcsó alaplap... -
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Olvastátok a CryEngine-es hírt? http://prohardver.hu/hir/linux_tamogatast_kapott_uj_cryengine.html
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #24512 üzenetére
Azért hathatott másnak, mert alapból be van kapcsolva Linuxon a "menüsor" a látható elemek között, míg Windows alatt már egy ideje nem.
Esetleg még az lehet, hogy nem GTK-s disztrón indítottad el és pl. QT-s lett a megjelenése, vagy valami utánzat gtk-s megjelenése volt.
Itt részletezik miért nem FF néven van az FF Debian alatt: [link]Ha jól értem a leírtakat, a nevet és logót kivéve csak a user agent tér el, ettől eltekintve fizikailag az Iceweasel = Firefox.
sirdond: az alap FF is stabil. Egy csomó helyen használom, plusz céges szinten is azzal böngésznek nálunk.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #24508 üzenetére
Debian by default comes with Iceweasel web browser instead of firefox.
Ezt a mondatot nehéz így értelmezni, mivel az Iceweasel is Firefox, csak a név és a logo tér el, a program maga ugyanaz. Valami idióta oka van csak a logóval kapcsolatban, ami miatt nem lehet nevén nevezni a Firefoxot Debian alatt.Egyébként akár még működhet is ami linkeltél, mivel kb. a xulruner csomag csak ami kell a rókának, meg egy flash.
Tomi0703: az FF egy jó tulajdonsága, hogy kevés ramot eszik ha kevés van a gépben. Régebben 384MB SD ramos gépen is simán használtam FF-et, nem zabálta fel a ramot.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tvamos #24472 üzenetére
Már évekkel ezelőtt le kellett volna lőni az XP-t, vagy más jellegű fejlesztési módban gondolkodniuk és akkor most nem lenne a világ nyakán egy batár nagy security risk. De itt jön képbe a Linux, meg esetleg rajta a Wine ha nem akarsz költeni a gépre de mégsem szeretnél teljesen lemaradni az IT világában.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Tomi0703 #24469 üzenetére
Ennyi ramos P3-ra raktam Debiant Lxde-vel, tök jól megy rajta. Ha fontos a stabilitás, akkor ajánlom ezt. link: [link] - tartalmazza a live módot is az image, így ki is tudod próbálni telepítés előtt.
Az meg jó volt hogy lebeszéltek az xp-ről, áprilisban hála az égnek lejár az életciklusa.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ha már mindeki LXDE-t emlegeti... Más disztrón is pain in the ass kategória benne pl. a pendrive kezelés? Debian LXDE alatt ha bedugom a pendriveot, arról tudok másolni fájlokat a gépre, de a gépről a pendrivera nincs jogosultságom másolni, ablak sem ugrik fel hogy kérne jelszót legalább. Még csak nem is ext vagy valami egzotikus fájlrendszer van rajta.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
eXorcisto #24407 üzenetére
Az lxde-n ha a hálózatkezelőre kattintasz, akkor látni fogod az aktív wifiket, pont úgy mint Windowsok alatt. A csatlakozás is úgy megy, nem kell kézzel kapcsolatot szerkeszteni, csak rá kell bökni a listában meg beírni a jelszót.
Eastman: ilyesmit ott kézzel kell betallózni? Hmm. Hát csomagold be úgy, ahogy kéri.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24377 üzenetére
Azt hiszem a kellő microcode még nincs bent az initramfs-ben.
Először próbáld ki az update-initramfs parancsot, bár nem tudom miként kell használni. Aztán meg a dpkg-reconfigure linux-image-3.... ahol a pontok helyén a te kernel verziód lesz, ha használod a tabot. Ez a parancs azt hiszem megcsinálja az initramfs frissítést is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24372 üzenetére
Tedd fel még ezt a két csomagot: libgl1-mesa-dri xserver-xorg-video-ati aztán restart.
Az ati howto szerint ők is kellenek. https://wiki.debian.org/AtiHowTo
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24370 üzenetére
Először is egy apt-get update, majd apt-get upgrade -et csinálj.
A hiba meg nagyjából azt írja, amit a lentebbi hiba, hogy a kernel modesetting nélkül csak vesa módban megy a vga. Tedd fel azt a csomagot amit írtam, indítsd újra a gépet és próbáld meg úgy a xorg generálást.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24367 üzenetére
A logban nincs error. Mi volt a hiba?
Amit ír a bootnál az meg az, hogy fel kell telepítened a firmware-linux-nonfree csomagot, amit akkor tudsz, ha az /etc/apt/sources.list fájlban a sorok végén nem csak a main szó áll, hanem ez: main contrib non-free.
Ha nem egyértelmű, ez segít a sources.list fálj generálásában: http://debgen.simplylinux.ch/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24351 üzenetére
Szerintem az a parancs ott nem teljesen jó, mert csak Gnome3-as rendszeren nem is fog találni gdm-et, meg kdm-et, csak gdm3-at.
Szóval próbáld meg csak így: /etc/init.d/gdm3 stop, ez elvileg átrak terminálba. Ott meg ha nem vagy root, akkor su -, aztán mehet a Xorg -configure parancs.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
MasterMark #24348 üzenetére
Lehet keresni a tárolókban neten keresztül és lehet az apt cacheben, meg pl. ott van a dselect is, vagy a rendes gui-s csomagkezelők. Mindig első a csomagkezelő, mert valszeg már ott van minden készen.
Bertiee: igen, az a proci még a 360p-hez is kevés. 3.2GHz-es Celeron is eléggé szenved Yt alatt, 480p felett nem igen tud folyamatosan lejátszani.
Esetleg segíthet kicsit, ha bekapcsolod a html5 lejátszót yt-n, úgy tapasztaltam egy hangyányit kevesebbet eszik, mint a flash. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24345 üzenetére
Tök üres, vagy nem is létezik? Mert ha nanoval csinálod, akkor az üres fájlt nyit, mikor nincs is ott fájl. Mindenesetre ha nincs ott xorg.conf, az probléma.
Itt írják mit kell tenned, ha nincs meg a xorg.conf fájl: https://wiki.debian.org/XorgBertiee: sok sikert, remélem nem jön elő valami buntu hiba.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #24321 üzenetére
Nem igazán értem a kérdést. Pont úgy választunk le egy vinyót is, mint egy pendriveot. Tálcán, fájlkezelőkben stb. ott a leválasztás gomb.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #24318 üzenetére
Az élet túl rövid a biztonságos eltávolításhoz...
Amúgy semmi érdekes nincs ebben, katt az ikonra, és kész.
mzx: amit linkeltek neked, az miért nem jó? Nem értem miért szedted le kézzel a deb fájlt. Ilyet akkor szoktunk max, ha nincs tárolóban az adott csomag, aztán mehet a dpkg, de a te esetedben szerintem ott van a csomag a tárolókban.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #24297 üzenetére
Oh! Ezért volt furcsa a csomag neve, csak tegnap nem jöttem rá már.
Decepticon: nézz körül a logouton, sok Linux disztrós cikk van ott. Meg a téma összefoglalót is megnézheted itt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24295 üzenetére
Kicsit ittas vagyok most ehhez, de mindenklppen kellene egy Debian szaki ide, mert szerinem jól csinálod, viszont a backports meg ezt írja: Warning: This package is intended for the use in building debian-installer images only. Do not install it on a normal Debian system..
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
MasterMark #24258 üzenetére
Disztró / DE függő. KDE-s disztrón ezt a GUI-ról nagyon könnyű beállítani:
lionhearted: aha, legalább van valami. Inkább a gnome tweak tool kellett sokszor, a a gconf / dconf cucc mélyebb dolgokhoz kellett, pl. a felső sor ikonjainak buzerálása.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #24224 üzenetére
A classiccal igen, én is használom. Igaz a beállítások lehetősége igen csak hiányzik a Gnome2-höz képest.
Mit csinál a tab kezelés?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Claude Leon #24198 üzenetére
Igen, technikailag így van, egy KDE-s cucc is ennyit eszik. Viszont akkor 1.5GB ram és mehet.
Hmm bezzeg a régi szép idők mikor a Gnome2-es Uborka 384MB SD ram mellett FF-el böngészés közben se nyúlt a swaphoz...
Aryan: a disztrók többsége tud két ablakos "intézőt" fájlkezelőt, szóval a TC majdnem felesleges. Bár mintha az Uborka és a Gnome3-as cuccok már nem tudnák ezt a Nautilus fájlkezelővel, mert tavaly megszűnt a splitscreen funkció, nem tudom visszatették-e.
Vladi: mire gondolsz? A böngésző úgy volt beállítva, hogy nem írt a vinyóra mert az lassú volt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem olvastad a leírásukat az oldalon? [link] Azért ennyire nagy a telepítő iso, mert benne van mindkét nagy DE, a telepítés közben választhatsz köztük. Mondjuk elnézve a képeket, mindkét DE megvalósítása eléggé nem szép, régebben még dizájnos volt az opensuse.
Amúgy ha van 1 giga ram vagy több a gépben meg egy 7200-as fordulatú normális vinyó, meg nem egymagos Intel Atom proci van a gépben, akkor bármelyik disztró bármelyik DE-vel jól fog futni. Na jó, talán az Uborka nem, de az nem számít.
guftabi96: látod mennyire egyszerűbb az élet fészbúk nélkül? Nem telefonra meg minden vacakra fészbúk appot rakni a totál érdektelen posztok és likeok nézegetésért.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
guftabi96 #24182 üzenetére
Az egy KDE-s widget volt, most meg egy nem KDE-s disztrót használsz. Nem hiszem, hogy át lehetne vinni a KDE-s widgeteket oda, de lehet hogy van alternatívája, már ha egyáltalán vannak widgetek ott.
Viszont sok KDE-s disztró van, ha az ottani KDE-s cuccok bejöttek, akkor keress egy olyan disztrót.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
guftabi96 #24176 üzenetére
Valami ms fonts, vagy ms core fonts, vagy valami ilyen néven van azokon a disztrókon a Windowsokon használt betűtípus, fel tudod telepíteni a csomagkezelőből. Azért látod másnak a mostanit, mert nem azt használják amit megszoktál.
aelod: hát meg tudom érteni az asszonyt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
sudo update-grub a terminálban valszeg megoldja. Érdekes hogy nem történt ez meg magától.
Geli.: angol tudás nélkül nehéz lesz a terminálos cuccokat használni. Mindkettő fut, azt mondták neked, hogy nem adtál meg fájlt a munkához. Meg kapcsolókat sem a paraméterezéshez.
Pl. ffmpeg wiki: [link] -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24156 üzenetére
Handbrake van Linuxra is. Terminálban meg ott az ffmpeg, Mancoder. Egyébként az mkv az csak egy konténer, a benne leggyakrabban használt x264-et meg tudja minden mai konverter.
ubyegon2: petra, saucy, mintha két külön kiadás csomagjai lennének, de nem ismerem a mai Mintet ezen a téren, majd valaki megmondja.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
lionhearted:
A mai Mintről már nem szoktam nyilatkozni, régebbiek a tapasztalataim vele kapcsolatban. Ellenben mikor ilyet olvasok róla:
Sajnálatos módon a Mint LTS-ek között sem lehet upgrade-elni, tehát ha most a 13-ast használod és be akarod vetni a 17-est, akkor majd a 13-as helyére kell telepítened lemezről, vagy USB-ről, mintha tiszta telepítést csinálnál.Ha kísérletezőbb kedvű vagy, nem prioritás a stabilan működő programok megléte, vagy éppen csak a legújabb kiadás támogatja valamelyik hardvered, akkor a 16-os lesz a barátod - de csak 9 hónapig, ugyanis a köztes kiadások addig támogatottak. [link]
Akkor felmerülnek bennem kételyek azzal kapcsolatban, hogy most akkor ebben mi a jó és miért kellene gyak. szopóroller elé ültetni egy kezdőt. Ez nem kifejezetten Mint kritika, inkább az ilyen jellegű kiadási modell kritikája, hogy miért nem tudják megoldani a frissítés normális menetét.
sh4d0w: azért sem használok "tiszta" Archot, mert nem akarom szopatni magam.
Nekem az kell, hogyha kiadom a frissítés parancsot miután elolvastam a disztró pár soros aktuális híreit azzal kapcsolatban hogy kell-e valamit csinálni a frissítés előtt, akkor az menjen le magától és az nélkül, hogy bármi elromlana. Ezt megkaptam a Chakrával, elég gyakran cserélődik a teljes rendszermag 1-2GB méretben, mégsem hal meg. Nekem bőven megfelel az, hogy a core csomagokkal konzervatívabban bánnak, de a user appok meg frissülnek szépen. Szerintem ez a half-rolling dolog az arany középút.
Penty: ezért is érdemes inkább HHD-t venni a HDD helyett, mint pici és drága SSD-t.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #24080 üzenetére
KDE-s disztrót néztél már mást is? Mert ezt a részt a kde saját hálózatkezelője csinálja, valszeg beállítási gondod volt csak.
sh4d0w: mert számomra olyan, mint a Windowsok között a 8. Pont olyan pálfordulatot csináltak, mint 7 után a 8. Fasza Gnome2 -> szörnyű színvilágos Unity, kezdetben ráadásul oltári hibákkal.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
MasterMark #24076 üzenetére
Kíváncsiságból tegyél ki live rendszernek egy Chakrát egy pendrivera, és nézd meg benne a ktorrentet, hogy mit alkot.
szerk: "Nemár, nektek mindenre az a megoldás, hogy akkor használjak másik disztrót." - csak ha Ubuntut használsz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #24060 üzenetére
Törlöd a partíciós táblát, létrehozol egy újat, csinálsz partíciókat rá, meg formázod őket.
Szűz vinyón nincs partíciós tábla, nem kell vele semmit csinálni, létrehozol egyet, particionálsz, aztán mehet a telepítés.
Win7 telepítőben nem láttam ilyen full format opciót, utoljára XP-ben volt ilyen szerintem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
locate grub.conf
A locate parancs a terminálban megmondja, hogy hol van a grub.conf. Aztán már csak meg kell nyitni egy szövegszerkesztővel. Ha nem egyértelmű a fájl tartalma, mentsd ki pastebinre és linkeld be.
A fájl módosítása után egy sudo update-grub parancs kell hogy be is kapcsoljanak a módosítások.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24043 üzenetére
Akkor azon a ponton nincs interneted. Dhcp-s neted van? Lehet csak el kell indítani az interface-t.
Elvileg ennyi:
sudo ifup eth0
sudo /etc/init.d/network restartMég esetleg kellhet a dhcp klines az ip kéréshez:
sudo dhclient -v eth0Feltéve, hogy eth0 a vezetékes hálózatod, de valszeg az lesz.
Az ifconfig paranccsal tudod ellenőrizni, hogy mi történt, hogy állnak az interfacek. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
MasterMark #24028 üzenetére
Esetleg a kliensben kell az UPnP-t bekapcsolni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24031 üzenetére
Akkor röviden:
Az /etc/apt/sources.list fájlh végére hozzá kell adni ezt a sort:
deb http://YOURMIRROR.debian.org/debian wheezy-backports main
a yourmirror helyére azt írva, amit a felette lévő sorokban látsz. A fájl szerkesztésére gyak. a nano megteszi, vagy kicsit talán egyszerűbb ha telepíted az mc csomagot és használod annak a belső szerkesztőjét az F4 gombbal. sudo apt-get install mc, majd terminálba beírod hogy mc és jön is a midnight commander.
Aztán ha a módosítás kész, akkor sudo apt-get update, majd sudo apt-get -t wheezy-backports install "package", a package helyére írva a neked megfelelőt:
kernel-image-3.12-0.bpo.1-686-pae-di
kernel-image-3.12-0.bpo.1-amd64-di, ez utóbbit ha 64 bites a rendszered.Ez után még lehet hogy kell egy sudo update-grub futtatása, hogy bekerüljön a választó menübe az új kernel. Ha azzal megy a boot, akkor majd törölhetjük a régit. Sok reményt fűzök ehhez a kernelhez, mert tartalmaz egy csomó új dolgot a nyílt radeon driver az AMD-től.
Hát röviden ennyi.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
MasterMark #24025 üzenetére
Be van kapcsolva valami tűzfal? Routert használsz? Ha igen, port forward be van állítva és a kliens is ott akar kimenni?
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24018 üzenetére
Gondolom netinstall módban be volt kapcsolva a grafikus felület telepítése.
Azt hiszem a terminálos módban a startx parancs indítaná a grafikus felületet, nézd meg hogy mit ír ki, ha kiadod a parancsot, miután bejelentkeztél oda. Egyébként Debian alapból a közösségi Radeon drivert használja az APU-hoz, nem az AMD Catalystját.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #24014 üzenetére
Valószínűleg arra a vinyóra települt a grub rendszertöltő, ahová a Debiant is raktad. Vagyis a biosban azt a vinyót add meg boot eszköznek.
Miután elindult a rendszer és nem volt meg minden telepítésed, akkor futtasd le terminálban a sudo update-grub prarancsot, az megkeres és berak minden más oprendszert is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
gery2123 #23968 üzenetére
Ez azért működhet így, mert Win alatt ha formázod a pendriveot, akkor rögtön aktív partíciót hoz létre, ami azt jelenti, hogy a boot flag be van kapcsolva.
A boot flag is a 1-byte value in a non-extended partition record, within a master boot record. Its primary function is to indicate to a MS-DOS/MS Windows-type boot loader which partition to boot. In some cases it is used by Windows XP/2000 to assign the active partition the letter "C:".[1] The active partition is the partition where the boot flag is set. [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A KDE-s Manjaro nem tartozott a Manjaro "fő" vonalába, találkoztam is benne hibával a fejlesztők figyelmetlensége miatt. Most éppen nem tudom hogy állnak vele, mert a főoldalon is kint van a KDE-s letöltés, meg a Community editionok között is. Egyébként talán egy kicsit sok ennyi alternatív verziót tartani egy disztróból. Oké szabad választás, de egyben a figyelem megoszlását is jelentheti.
A Chakrának egyébként van saját Wiki oldala is, azt csak kiegészíti az ArchWiki.
ubyegon2: passz. Kezdő koromban pl. tetszett az akkori OpenSuse is, meg Mintet is használtam, volt itthon Ubuntu is. Hogy ma mivel kezdeném, az egy jó kérdés. Mondjuk elég valószínű hogy a Debian testing / unstabil vonalról lenne valami, mert azok a disztrók jönnek be az első helyeken, ha rákeresel a Linuxra a googleben, meg azokat látod a Distrowatch elején.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #23924 üzenetére
Manjarot sem feltétlen javaslom kezdőknek. Nem csak azért mert rolling disztró, hanem személyes véleményem az, hogy kezdőknek nem a lightweigt asztali környezetes disztrókal kellene kezdeni, ahol alig valamit lehet beállítani a gui-n.
Nkboy: persze, magamnak se tenném fel. Én Chakrás vagyok ami hála az égnek nem rolling csak half, az viszont kezdőnek is eléggé ajánlható és kb. minden jó hozzá az archwikiről.
bobalazs: igen, és még telepíteni se kell semmit, én Audigy1-et használok a mai napig. Viszont itt van a Daniel_K féle driver friss verziója, ezzel Win alatt se lesz gondod, ezzel használom az enyémet Win7 alatt a butított winupdates only sztereó driver helyett: [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #23868 üzenetére
Nem hiszem hogy erre szükséged lenne, biztosan nem raktál fel annyira sok csomagot a Mintre. Amúgy nyilván azokkal a csomagokkal működik, ami mindkettőn megvan és azonos a nevük. Meg ha nem a nonfree isoval telepíted a Debiant, akkor a nonfree repók alapból nem is érhetőek el, először be kell kapcsolni őket.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Villanyszerelés
- Autós topik
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Gaming notebook topik
- E-roller topik
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- The Crew sorozat
- RC modell földön, vízen, levegőben
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- További aktív témák...
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Apple iPad (9th Generáció) Wi-fi + Cellular, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude E7450 - i5-5GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest