Hirdetés
- Androidos tablet topic
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Kompakt vízhűtés
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Melyik tápegységet vegyem?
- Apple MacBook
- OLED monitor topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
arnyekxxx
veterán
-
emelhu
aktív tag
-
ben2
aktív tag
Metrót építeni és üzemeltetni nagyságrendileg drágább, így csak akkor éri meg, ha az utasforgalom idővel behozza a beruházás árát.
A Boring Company ötlete pont onnan jött, hogy ha csak egy sávos alagutakat építenek villanyautóknak, akkor ötvözni lehet a taxi és a metró előnyeit:
- nem kell idegenekkel osztozni a járművön
- ugyanúgy ki tudja kerülni a közlekedési dugókat
- a járművek és az alagutak számát alacsonyabb utasforgalomhoz lehet igazítani
- lényegesen alacsonyabb költségek mellett -
zooly
aktív tag
Szerintem volt annyi eszuk, hogy LFP akksis verziok mennek az alagugatkban, azok nem tudnak elolthatatlanul kigyulladni, mivel nem termelnek oxigent eges kozben.
-
arnyekxxx
veterán
-
emelhu
aktív tag
Egy kötött (alagút) pályán robottaxi?
Ügyes csel, de vezető nélküli metróvonalakat már korábban is produkáltak, és nem kellett hozzá nagyzó világcég
-
Reggie0
titán
-
peet05
senior tag
Megértem az aggodalmadat, de ha a TSA "rábólintott", az alagút gold minősítést kapott, azért csak nem lehet akkora gebasz az építménnyel (ami nem két hete üzemel).
Gondolom a tervezési folyamat része volt, hogy azokat a vészhelyzeti protokollokat, amiket Te is említesz+egyéb, szimulálták, és így kaptak engedélyt.
Én innen el szeretném hinni, hogy igen, biztonságos. -
arnyekxxx
veterán
Még egy észérv hogy miért rossz ötlet az egész. Csodálom hogy magyarázatra szorul. Az igazán tragikus nagy katasztrófák mindig ezeknek az ötvözetéből adódott; a nagy profitéhes cég gátlástalansága a spórolásban, és az önteltség hogy ez az eszköz nem süllyed el/gyullad ki/zuhan le/téved el/rozsdásodik/ stb. Csak az nem veszi észre aki nem akarja.
Tényleg nem érted hol a hiba a hozzászólásaidban.
-
xtremist
őstag
Még egy észérv hogy miért rossz ötlet az egész. Csodálom hogy magyarázatra szorul. Az igazán tragikus nagy katasztrófák mindig ezeknek az ötvözetéből adódott; a nagy profitéhes cég gátlástalansága a spórolásban, és az önteltség hogy ez az eszköz nem süllyed el/gyullad ki/zuhan le/téved el/rozsdásodik/ stb. Csak az nem veszi észre aki nem akarja.
-
arnyekxxx
veterán
-
xtremist
őstag
-
xtremist
őstag
A sofőrről feltételezhető hogy egy beszámítható állapotú felnőtt ember, főleg egy taxi esetében, az utas lehet bárki, és ha nincs sofőr akkor egyedül ott van a vészhelyzetben egy ittas, mozgássérült, kiskorú, stb ember.
-
peet05
senior tag
Nem nagyon akarod megérteni a lényeget, de azért megpróbálom még egyszer.
Teljesen mindegy, hogy milyen valószínűség van megadva erre, nem lehet üzemeltetni egy közúti alagutat úgy, hogy nincs biztosítva a menekülési, mentési, szellőztetési, tűzoltási útvonal, hozzáférhetőség, lehetőség. Ezt a város fire marshall-ja világosan elmondta, ha a józan ész nem lenne elég hogy ezt diktálja. És egy magáncég profitéhsége miatt sem akarják ezeket a tényezőket felülírni. -
arnyekxxx
veterán
Nem nagyon akarod megérteni a lényeget, de azért megpróbálom még egyszer.
Teljesen mindegy, hogy milyen valószínűség van megadva erre, nem lehet üzemeltetni egy közúti alagutat úgy, hogy nincs biztosítva a menekülési, mentési, szellőztetési, tűzoltási útvonal, hozzáférhetőség, lehetőség. Ezt a város fire marshall-ja világosan elmondta, ha a józan ész nem lenne elég hogy ezt diktálja. És egy magáncég profitéhsége miatt sem akarják ezeket a tényezőket felülírni.Te meg nem érted, hogy sofőrrel évek óta mennek benne ezek a villanyautók,tehát a "de mi lesz ha kigyullad benne az aksi" érv eltűnik ha ember ül Tesla a kormányánál.
-
xtremist
őstag
Nem nagyon akarod megérteni a lényeget, de azért megpróbálom még egyszer.
Teljesen mindegy, hogy milyen valószínűség van megadva erre, nem lehet üzemeltetni egy közúti alagutat úgy, hogy nincs biztosítva a menekülési, mentési, szellőztetési, tűzoltási útvonal, hozzáférhetőség, lehetőség. Ezt a város fire marshall-ja világosan elmondta, ha a józan ész nem lenne elég hogy ezt diktálja. És egy magáncég profitéhsége miatt sem akarják ezeket a tényezőket felülírni. -
arnyekxxx
veterán
a metro nagyságrendekkel nagyobb tömeg szállítására szolgál
-
arnyekxxx
veterán
1. Egyáltalán nem volt szó arról hogy menet közben gyullad ki, 1000 okból megállhat a forgalom egy alagútban.
2. A biztonsági szabályok és intézkedések esetében nem ilyen alapon dől el hogy valamit engedélyeznek e vagy nem. "Nem annyira valószínű hogy kínok között elevenen égnek el családok, ezért ne követeljük meg hogy legyen esély egy vészhelyzetben kimenekülni az embereknek, spórolunk így egy csomó pénzt." Ez hogy hangzik neked?1, 100.000-ből hány tesla gyullad ki forgalmi okból megállva?
2, Ha ül benne egy sofőr akkor drasztikusan csökken a kigyulladás valószínűsége és akkor nem ég olthatatlanul a li-ion aksi? -
clon
senior tag
Szerintem sem, mert gyakorlatilag a Tesla át akarja venni a metró funkcióját így nem sok értelme van - csináljanak megfelelő tömegközlekedést és nem kell sem alagút sem Tesla (sem más autó). Legfőképpen a Vegas esetén ahol tele van "ereszd el a hajam" mentalitású turistával...
-
Watchdog
aktív tag
Akkor sofőrrel se lenne szabad beengedni.
-
clon
senior tag
Értem várjuk meg míg az alagútba sikerül 1 teslának kigyulladni +3 vagy 4 mögötte beszorul ás megfullad a füsttől és majd ráérünk akkor szabályozni hiszen addig "minden rendben".
Persze ha majd beüt az első akkor mindenki a szabályozás hiányára fog mutogatni meg arra a cég "megvette kilóra" a hatóságokat... -
xtremist
őstag
1. Egyáltalán nem volt szó arról hogy menet közben gyullad ki, 1000 okból megállhat a forgalom egy alagútban.
2. A biztonsági szabályok és intézkedések esetében nem ilyen alapon dől el hogy valamit engedélyeznek e vagy nem. "Nem annyira valószínű hogy kínok között elevenen égnek el családok, ezért ne követeljük meg hogy legyen esély egy vészhelyzetben kimenekülni az embereknek, spórolunk így egy csomó pénzt." Ez hogy hangzik neked? -
arnyekxxx
veterán
-
Cassi
őstag
Megér néhány emberéletet, hogy a részvényár emelkedjen.
"A hazárdírozást hosszú ó-val kell írni?"
Nyilván nem. -
clon
senior tag
Boring Company's Vegas Loop opens newest station at Westgate Resort
A Loop olyan mint a metróalagút peron nélkül csak míg a metró lekapcsolhat addig egy autó akkuja sajnos hiba esetén addig ég amíg van ami táplálja - gyakorlatilag nem tudja ma eloltani - és egy ilyen szűk helyen ha több autót is beengednek a hátsó nem tudja miért álltak meg és mire figyelmeztetik tolasson addigra akár több autót is elönt csak a füst.
A zárt cső előnye a hátránya is HA valamilyen esemény bekövetkezik. -
xtremist
őstag
Láttál már égni lítium akksit? Képzeld el ugyanezt egy zárt alagútban. Nem a baleset valószínűsége miatt nagyobb a kockázat, hanem hogy ha mégis megtörténik akkor nem lehet menekülni, oltani, menteni.
-
arnyekxxx
veterán
hogy ezek bemerészkednek a vegasi Loop szűk alagútrendszerébe, ahol jóval nagyobb a baleseti kockázat, mint a Strip széles utcáin
Egy zárt csőben ahol bármiféle váratlan akadály esélye 0% körül van miért lenne nagyobb, főleg jóval nagyobb, mint a nyílt utcán, forgalomban?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- World of Warships
- Androidos tablet topic
- Crimson Desert
- AliExpress tapasztalatok
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Kompakt vízhűtés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- További aktív témák...
- ThinkPad.15,6",FullHD IPS,8.gen.core i5 (8X4,0Ghz)8-32GB RAM,256-512SSD,Vil.bill, Új akku Új töltő,
- Fehér Gamer PC: i7-4790K / 32GB DDR3 / Dual RX 570 / Alpenföhn AIO / CM Elite 690 / 750W GLS mehet!
- Lenovo Ideapad Pro 5 16", AMD Ryzen 7 8845HS, 32GB RAM, 1TB SSD, 1 ev Lenovo Premium Care garancia
- Dell Vostro 3590 i5-10210U/16GB DDR4/ 2x240gb SSD /magyar bill/kiválló akku
- 65" LG OLED65C41 4K UHD 120Hz HDR10 OLED TV eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Silver - 2 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4916, 100% AKKSI
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B550 R7 5700 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 GDDR6 Be QUIET! Pure Base 500DX 650W
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, egyszerűen, OLCSÓN! Immáron 8 éve!
- ÚJ/BONTATLAN Surface Pro 7+ i5-1135G7 16G 256GB 1 év garancia
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TB (210-ARJD), WD19TBS (210-AZBV)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest





