Hirdetés
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Itt a Microsoft szörnyprocesszora, ami 132 maggal tarolhatja le a felhőt
- Az Inteltől – nem csak az Intelnek
- Alice Recoque-kal mutatná meg Európa hogyan kell szuperszámítógépet építeni
- Pokolian jól elrejtette egyik leghasznosabb hardverét az Intel
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Samsung LCD és LED TV-k
- Eltűnt a fél internet!
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Vezetékes FEJhallgatók
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Számos VGA kihalhat a memóriapánik miatt
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- LCD, plazma és projektoros TV-k hibái
- Milyen TV-t vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
vnorbi
aktív tag
Nem esküszöm rá meg, de szerintem egyszer voltam fordított helyzetben. A tőzsde, ahova a megbízást küldtem, már/még nyitva volt, de nem teljesült a megbízásom, mert idő szerint RTH-n kívül voltunk. Módosítani kellett, hogy RTH-n kívül is teljesülhessen a megbízás, és így sikerült.
Nem állítom, hogy biztosan ez a megoldás a problémádra, de ha nem találsz jobb ötletet, próbáld legközelebb úgy, hogy olyan tőzsdét választasz, amin még folyik a kereskedés. A SMART routing is jó lehet direkt tőzsde megadás helyett, de akkor nem tudod előre, hogy hol fog teljesülni, mennyi lesz a kötési díj.
-
fuser123
csendes tag
Kevés az infó, de arra tudok tippelni, hogy mivel RTH-n kívüli időszakban érzékelhetően nagyobb a spread, így valószínűleg a piaci ár valóban elérte az általad beállított árszintet, de a legjobb ellenoldali ajánlaté még nem (az adott árszinten nem volt eladó/vevő az ajánlati könyvben), ezért nem teljesült.
-
Ha elég az usd fedezet, abból fizeti. Ha nem elég, akkor az usd - n felül vált még át más devizabol. Pont két napja vettem x euróért terméket, nem volt annyi eurom, de a számlán lévő forintból váltott a rendszer a megbízás teljesitesehez. Default nem fogja a többi devizat bevonni, ha van a dollárbol elég a számlán
-
kovaax
őstag
Megnéztem pár forrást, össze-vissza vannak az eszközeim utolsó árai, gondolom attól függően, hogy melyik tőzsdéről veszik az árakat (dec 24-dec 30-as dátummal vegyesen), szóval a franc tudja, hogy milyen árfolyammal számolnak ők. A TBSZ-ek lezárásáról kell kapjunk valami kimutatást, az azon szereplő értékek lesznek a mérvadók. Majd meglátjuk, hogy azon mi lesz.
-
nort_on
senior tag
BF link (vagy weboldal), itt meg regisztráció után 3 kiválasztott ticker-re látsz asszem 10 vagy 15 mélységű könyvet.
#894 pont ezért jó az BF oldal, látod, hogy kik milyen mennyiséggel vannak alattad/feletted. Igen, ahogy írod, több száz k-nál már nagyon nem mindegy, hogy mennyi a spread. Mondjuk én ilyen mennyiséget több adagban szoktam, mert (pillanatnyi időre) tényleg el tudja vinni az árfolyamot.
Sok manuális order van, de van egy csomó bot is, ami kb 0.1 mp alatt alád rakja az árat
, de általában nem nagy mennyiséggel. 
-
Blaymoira
tag
IBKR-en desktop vagy mobil app kell és ott a tőzsde specifikus tickert kiválasztani (legegyszerűbb ISIN-re keresni és akkor megkapod az összes tőzsdét). De alapból csak top of the bookot látod. Level 2 (többi árszinthez) fizetni kell vagy market data snapshotot kell kérni. Bár szerintem ETF-eknél ez annyira nem érdekes.
-
-
Blaymoira
tag
Mert a total cost általában tartalmazza a vásárlási jutalékot is. Egyébként pontatlan lesz a PnL számítás.
Adózás esetén a költségeket le lehet írni. Ha nincs benne a total costban a jutalék, akkor a jutalék mértékével több lesz az adód, ha pozitívban vagy legalább akkora értékkel.
-
Uyuarasy
tag
A koltsegvonzatat nem teljesen ertem, par honapja bevezettek hogy bizonyos accountoknal elerheto az auto-conversion (a hivatalos leirast sem talalom most, kicsit bovebben errol: The Poor Swiss, Singa Polah blog).
Eddig en sem valtottam, jo volt minden, csak zavartak a margin violation popupok, meg statementben is ez volt a valtas mellett: Ordered by IB (Margin Violation)
Egyebkent akkor lehet ez hasznos, hogyha tobb devizaban is van penz a szamladon es explicit meg szeretned mondani hogy melyikbol szeretnel kolteni. -
Új hozzászólás Aktív témák
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Nintendo Switch 2
- Samsung LCD és LED TV-k
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Eltűnt a fél internet!
- SnowRunner
- Stargate
- További aktív témák...
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB RAMPAGE Shiva Cooler Master 750W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L490 - i5-G8 I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- iKing - Apple iPhone 15 Pro Natural Titanium ProMotion 120 Hz, A17 Pro, USB-C 128 GB
- Hutt C6 ablaktisztító robot / 12 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
, de általában nem nagy mennyiséggel. 


