Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
laci1128
tag
Vedd figyelembe, hogy egy több, mint 3 éves modellről van szó, tehát a mai viszonyokban a T60 szerintem nem egy "brutál erőgép" -- noha szerintem is megfelelő teljesítménnyel rendelkezik akár komolyabb feladatokhoz is (mondjuk virtuális gép futtatása).
Abban igazad van, hogy nem kevés memória szükséges a Windows 7 zökkenőmentes működéséhez. Pl. ha lenne megfelelő mennyiségű memória a még régebbi (több mint 5 éves) asztali gépemben, akkor véleményem szerint azon is tökéletesen futna a Windows 7 (a 2 GB RAM hiánya a merevlemez állandó használatából tisztán látszódott). A fenti tapasztalatom alapján én el tudom képzelni, hogy egy T4x-es gépen 2 GB-nyi memóriával valóban zökkenőmentesen, simán fut a Windows 7. Egyedül talán az illesztőprogramok árnyalhatják a képet (pl. mint nálam, a Mobility Radeon-é).
Megemlíteném ezek mellett azt is, hogy más operációs rendszerekről (pl. egy gnome-mal ellátott Linux vagy BSD, melyeknek a rendszerigénye vitathatatlanul alacsonyabb a Windows-okénál) sem hinném, hogy tényleg minden (teszem azt egy "pékettes"-sel vagy valami korai NetBurst-ös szégyentelenséggel rendelkező) konfigon elszaladnának problémamentesen.
Végül pedig az is megfigyelhető, hogy a Windows-ok memóriaéhsége sem új keletű. A sokat dicsért Windows XP-ről is ugyanez volt elmondható a megjelenése idején, csupán más memóriamennyiségről volt szó (256 MB RAM éppen csak elég volt hozzá 2001-ben, de még 512 MB-ról 1 GB-ra váltva is lehetett érezni különbséget).Bocsánat, végül észrevettem, hogy sikerült igencsak elkalandoznom a témától, de azért a túlzó kijelentésre mindenképpen szeretnék reagálni.

Új hozzászólás Aktív témák
- BestBuy topik
- OLED monitor topic
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Robotporszívók
- Spórolós topik
- Házimozi belépő szinten
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Dell Precision 7670 4K+ OLED Touch / i9-12950HX 16C / 32GB D5 / 1TB G4 / A2000 8GB / IR / HU tervező
- Üzletből, garanciával, DeLL Inspiron 16 5630 -i5-1340P-16 szál/16RAM/512SSD/16,1"FULLHD IPS
- Alcor Snugbook Q1411 fehér laptop
- Lenovo T430 / i5-3320M 8GB 240SSD, Win10, HUN laptop, kitűnő állapot, 95%-os akku
- Asus G14 GA402RK -2TB 990 PRO, 6800S,16GB
- 2025.10.29 - Frissített lista - Lenovo LOQ / LEGION Pro 7 (RTX 5070Ti / 5080 / 4080 / 4090)
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Újabb 20 db Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3944, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3677
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



