Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xcbiker

    addikt

    válasz Retro66 #8770 üzenetére

    Érdekes, én biztos nem szaroznék egy párezer ft-os tápon. Elég gáz hogy így állnak hozzá! :W
    Duree mi a véleményed? :F

    [ Szerkesztve ]

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • Nick906

    csendes tag

    válasz Retro66 #8770 üzenetére

    Ez az ami a Piac u.-n van? Mármint a bolt.

    [ Szerkesztve ]

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Retro66 #8772 üzenetére

    Ezért jó a külföldi szerviz, én oda járok (nagyon ritkán, mert jók a gépek), és se táp, se akksi nem kell. Ha gond van, szó nélkül cserélik pl. az alaplapot. Vagy pl. egy pixelhiba miatt (ami szintén nagyon ritka) a komplett kijelzőt. Ez itthon ugye nem egészen így működik... :(

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Retro66 #8779 üzenetére

    El akarja adni a felszámoló a cég megmaradt készletét, és a befolyt összegből sorban kártalanítja a cég korábbi hitelezőit, azaz akiknek tartozik.
    Benne van a pályázatban, hogy hiányos és sérült dolgok is vannak benne. Valszeg a te tápod is ott van, mint cserére váró darab. Ha holnap valaki megnyeri a páylázatot, akkor az ő tulajdona lesz minden, ami eddig a notebook.hu kft-é volt. Ez gáz, mert nehezebb lesz bármit is visszaszerezni tőlük. Elvileg nem nyúlhatják le a Te tulajdonodat, de el tudják húzni az időt... privátban megy egy tanács. :((

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • xcbiker

    addikt

    válasz Retro66 #8784 üzenetére

    Magyaroszág...csodaország... Én már rühellek itt élni, az emberek mentalitása és az életszinvonal egy rakás kaki.

    Szégyellem hogy magyar vagyok, mikor ilyet hallok pl, hogy szórakozóhelyen direkt lehúzzák a külföldieket.

    [ Szerkesztve ]

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Retro66 #8784 üzenetére

    Örülök, ha segítettem. A pályázat eredményére nem kérdeztél rá véletlenül? ;]

    Ami itthon megy a szervizekben az tényleg nevetséges és szomorú is egyben. Ez igaz szinte mindenre, én autóval szívtam meg úgy, de úgy, hogy majdnem ütésváltás volt a szervizben. De jól esett volna a p*r*sztot combon rúgni, hogy ne tudjon 2 hétig a lábára állni... ezt már biztos érezte más is...

    Én egyébként a helyedben nem hagynám annyiban az ügyet, mert nem életszerű, hogy egy szervizben nincs egy töltő, amikor minden géphez ugyanilyen töltő való. Ez nonszensz. Semmi nem indokolta, hogy ne cseréljék ki a bevizsgálás után azonnal. A törvényben (vagy a betartásának az ajánlásában) az is benne van, hogy a szerviz köteles a fogyasztó legkisebb kellemetlenségét okozó módon elhárítani a hibát. Ahhoz nem kell 2 hét, hogy megnézzék, tölt-e vagy sem. Csak sajnos itt jön be az emberi tényező, hogy nem fogsz polgári pert indítani és hónapokon vagy éveken keresztül bíróságra járni 25 ezer forint miatt, pedig tutira megnyernéd. Egyszerűen nem ér annyit.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • amol

    addikt

    válasz Retro66 #8770 üzenetére

    Szia!

    Bár már látom megoldódott, pár gondolat:
    A debreceni Notebook.hu üzlet sohasem volt a Notebook.hu Kft tulajdonában, ugyanis csak franchise partner.
    A Notebook.hu azóta értékesíti ezeket a Pavilionokat amióta mer rájuk gyári garanciát adni a HP Magyarország. Minden márkára gyári garancia van, nem bolti, nem renew meg hasonló. Következésképpen balhézás és majrézás előtt érdemes lett volna rápillantani a kapott jótállási jegyre, ugyanis a 3 napos cseregarancián túl nem a Notebook.hu a garanciaviselő. Természetesen át kell vennie ha a tulajdonos nem az ésszerű utat választja (értsd: HP szerviz) és el kell küldenie a szerviznek ill. le kell rendelnie az alkatrészt a garanciális készülékhez, de ez természetesen plusz idővel jár. Az, hogy a kedves márkaszerviz mikor kegyeskedik reagálni rajta áll.

    "Ha ezek bezárnak és oda a garanciapapírom és a töltőm én ...."
    Nem zárnak be (olvass tovább), a garanciapapírt pedig az előbb leírtam. A töltőd meg úgyis rossz és cserére jogosult tehát nem fogod visszakapni.

    "Sajnos ismerősnek volt hasonló, akinek tönkrement a vinyója és arra fogták, hogy autóban autós töltővel használta."
    Menet közben használta? Mert akkor nem kellett volna hirdetnie. A magyar utakon csak a normális üzleti gépek alkalmasak erre, amelyek rendelkeznek hdd-védelemmel. Illetve az SSD-s gépek. Ha az autó mozgásban van az autós töltő töltésre való, kikapcsolt állapotban.

    SeniorTilla!

    "Egy töltőt szerintem azonnal ki kellene cserélni."
    Szerintem is. A garanciaviselőnek. Kiskereskedőtől nem várható el hogy minden létező géphez beszerezzen töltőt, hogy hátha jön majd valaki akinek elromlik és akkor ki lehessen cserélni és valahogy leverni az árát a gyártón. Máshogy látod? Próbálj meg bemenni a Tescoba és verni az asztalt hogy a két évvel ezelőtt vásárolt kávéfőződhöz adjanak azonnal fűtőszálat. A márkaszervizzel nyilván jobban jársz.

    "A notebook.hu-val az a baj, hogy jelenleg már elég régóta felszámolás alatt áll a cég!"
    Igen, látom jól megy a copy-paste. Csupán azt felejtetted el közölni, hogy 2008. novembere óta a Notebook.hu Kft-nek egyetlen üzlete sincs (ugye a debreceni nem is volt az), tehát Retro66 sem ettől a cégtől vásárolta a gépét 5 hónappal ezelőtt. Ha megnézi a szálmát maga is láthatja. A Notebook.hu budapesti üzleteit azóta egy másik cég üzemelteti, amely a további félreértések elkerülése végett NINCS FELSZÁMOLÁS ALATT, a vidékiek mint különálló egységek pedig sosem voltak.
    Félretájékozottságodnak köszönhetően a cég már vesztett egy vásárlót userZ személyében.

    "Szóval én bemennék és azonnal kérném a tápot erélyesen, vagy a pénzt vissza (de akkor legyen nálad a noti komplett)."
    Persze. 5 hónapos használt gépnél pénzt vissza a táp miatt. Erélyesen :DDD
    Végülis kérni lehet.

    "Valszeg a te tápod is ott van, mint cserére váró darab. Ha holnap valaki megnyeri a páylázatot, akkor az ő tulajdona lesz minden, ami eddig a notebook.hu kft-é volt. Ez gáz, mert nehezebb lesz bármit is visszaszerezni tőlük. Elvileg nem nyúlhatják le a Te tulajdonodat, de el tudják húzni az időt..."
    Mit gondolsz, egy cég raktárkészletébe csak úgy bekerül a vásárló tulajdona? Ne vicceljünk.
    De mindegy, a jelenlegi esethez ennek úgysincs semmi köze.

    "Én egyébként a helyedben nem hagynám annyiban az ügyet, mert nem életszerű, hogy egy szervizben nincs egy töltő, amikor minden géphez ugyanilyen töltő való. Ez nonszensz. Semmi nem indokolta, hogy ne cseréljék ki a bevizsgálás után azonnal."
    Szóval nem a szervizben járt.

    Azt elárulnád hogy lehet egy olyan remarketed termék (HP esetében ugye Renew Program) magyar lokalizációjú ami itthon még nem kapható? Mi ez a "megbízható forrás" ahol már akkor vannak renew termékek amikor még le sem rendelték őket?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák