Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz #27070592 #47 üzenetére

    Ezen én is gondolkoztam. Én még sokáig a kis telefonok "élharcosa" voltam, de már elfogadtam a telefonok méreteit. Pedig ott van pl az XZ2c. Nekem van kettő is belőle, állati kényelmes telefon. Sajnálom, hogy nem a Galaxy S8 idejében terjedtek el ezek a gyorstöltési technikák. Ketté szedni az akkut vagy három felé, mondjuk 3x 1000 mAh, azt sokkal gyorsabban fel lehetne tölteni és akkor nem sok embert érdekelne, hogy csak 3000-3500 akkus telóink vannak.
    Sajnos az akkugyártók későn ébredtek, a telefonos cégek meg nem erre fektették a hangsúlyt, hanem elsőnek megnőttek a kijelzők és aprádonként nőttek az akkukapacitások, míg elértük azt, hogy ma az 5000 mAh egy tök belé méret.
    A gyorstöltés meg (nálam a 20W nem gyors, hanem a 60-80W az, bár a 3000-3500 mAh-s akkuhoz elég lenne a 40-50W is) később kezdett elterjedni, fejlődni.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolt,72

    aktív tag

    válasz #27070592 #51 üzenetére

    "Állítólag azért ilyen nagy az átlagos telefon mert a kínai kijelzőgyárak ezeket a nagy paneleket gyártják olcsón és nagy mennyiségben"

    Nem tartom kizártnak, és jogos az is, hogy felvetetted a "tyúk vagy tojás?" kérdést, mert idevágó.

    Beszélgetés során hallottam már olyan lehetséges okot is, hogy a távol-keleti népek (számunkra különleges) írásjegyei jobban láthatóak a nagyobb megjelenítőkön és ez (is) állhat a növekedés mögött. Vélhetően több oka is van, ezek szerintem életszerűek, amik most szóba kerültek.

    Ugyebár, egy kis kijelzőn megjelenő, kis méretű billentyűzeten elég nehézkes lehet egy japán, kínai, koreai stb. írásjegyet kibogarászni.

    [ Szerkesztve ]

     iPhone 15

  • ViZion

    félisten

    válasz #27070592 #47 üzenetére

    asszonynak anno Redmi 4X-et vettem, már egy éves modell volt, a készletek végéből sikerült elcsípni. Nem extra, de a mérete miatt inkább engedünk, csak ne egy konyhai mérleggel kelljen telefonálnia. Nem találunk helyette semmit.
    Ha valaki meglépné, h 4,5-5,5" kijelzővel, 4 GB Rammal, normális HW-val kiadna telefont, akkor nagyot kaszálna. A környezetemben is többen keresik a megfelelő, nem tablet méretű telefont. Nem csak a 4k videótnéző gémer fiatalok használnak telót (gondolom ezekkel a tabletekkel ők a célközönség).

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • bteebi

    veterán

    válasz #27070592 #47 üzenetére

    "Nem tudom miért kell tolni ezt a kötelező kétkezes használatot az összes telefonnál."

    Valószínűleg trend is, meg "kell" a nagy kijelző, illetve a nagyobb ház alatt több komponens elfér jobban, nagyobb lehet az akku, vékonyabb a készülék, nagyobb hőelvezető felület...

    Ettől függetlenül halál idegesítő, hogy konkrétan NINCS kisebb méretű telefon. Jó nyilván nem, de még gagyi se. Annak idején, amikor 5"-os telefonom lett, értetlenkedtem rajta, hogy milyen batár nagy (oké, a keretek akkor még érdemben nagyobbak voltak). Aztán az LG G4-em már 5,5"-os volt, a V30-am 6"-os, a mostani S20+-om meg már 6,7". A V30 is nagy volt, de még valamelyest kezelhető, az S20+ viszont... hát brutál nagy. Van egy céges A41, az 6,1"-os. Hatalmas az is, pláne tokban. Abban próbáltam bízni, hogy az a +0,6" nem lesz olyan sok... de az. Nagyon sok. A legtöbb nadrágomban már alig tudom zsebre tenni, van amelyikben ki is lóg. Hajolni, cipőt kötni nem nagyon merek úgy, hogy a zsebemben van, mert félek, hogy elreped.

    És nem akartam nagy telefont venni, de sajnos a jó kamera - jó hangminőség - micro SD bővíthetőség - vállalható melegedés - elfogadható ár feltételek mellett a legkevesebb kompromisszummal erre futotta. De igazából végtelen sok pénzzel se tudtam volna igazán elégedetten választani. Majdnem egy Xperia 5 III vagy IV lett helyette, de azokkal meg más problémák voltak. Nem is annyira kevés.

    Nekem amúgy egy 5-5,5" körüli telefon kellene leginkább (bár már az 5,5"-os G4-hez is túl kicsi volt a kezem), vagy egy nagyon-nagyon max. 6"-os.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák