- Szenzorosan védett 12V-2x6 kábel jött az ASRock berkeiből
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fujifilm X
- OLED TV topic
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen asztali médialejátszót?
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
pvt.peter #54764 üzenetére
Ha a laptopon USB 3.0 porton csatlakoztatva megfelelően működik a HDD és nem kattog, valamint a S.M.A.R.T. is rendben van, ellenben a külső házban RPi-hez csatlakoztatva USB 2.0 porton kattog, akkor nyilván az utóbbi környezet a probléma forrása. Ahol lehet pont a tápellátás a gond - a 199-es Ultra ATA CRC Error Count attribútumnál a hiba oka ugye lehet adatkapcsolati vagy tápellátási probléma - , az RPi USB 2.0 portja eleve bizonytalan / elégtelen lehet ilyen szempontból, a telefontöltő meg nem feltétlen külső merevlemezekhez való, vannak olyan célra normális adapterek (példa).
A 193-as attribútum, vagyis Load/Unload Cycle Count (fejparkolás) 975 160 értéke valóban nagyon magas, a 2,5" WD Black sorozat alaplapján eleve 600 000-es névleges limit van megadva. De ugye ebből is látszik, hogy az csak névleges és nem feltétlen tényleges limit, ha több mint másfélszerese értéknél is gond nélkül működik a HDD és 100/100 az állapota.
Persze ha nagyon intenzíven növekszik a fejparkolás értéke, akkor javasolt lehet mérsékelni / tiltani, ami Windowson megoldható a HDS program lemezek leállásának akadályozása funkcióval, + a regisztrált programváltozatnál az APM átállításával. + Egyes WD merevlemezeknél a gyártó saját szoftverével véglegesen kikapcsolható firmware szinten, viszont awdidle3
program az újabb gyártású WD merevlemezeknél már nem feltétlen működik, meg eleve SATA-s csatlakozás szükséges a használatához, mivel az USB-set nem támogatja.
Új hozzászólás Aktív témák
- Szenzorosan védett 12V-2x6 kábel jött az ASRock berkeiből
- Autós topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Futás, futópályák
- Macska topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A Google Gemini mentheti meg az Apple Sirit
- PlayStation 5
- Kedvenc zene a mai napra
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / Rog RX580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi 14C 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest