Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RolandSz1

    csendes tag

    Üdv!
    A segítségeteket szeretném kérni. Teljesen hülye vagyok a témához, ezért fogalmam sincs mit kezdhetnék.
    A merevlemezem (WD 500 GB-s SATA) tavaly nyáron használat közben leállt (vagy legalábbis nekem ezt mondták, hogy ez történhetett - a Windows 8 dpc_watchdog_violation hibakóddal állt le). Egy barátom azt mondta, hogy nem kell aggódni, csupán a Windows 8 másképp kezeli a merevlemezeket, rakjak a gépre Win 7-et. Felraktam, mostanáig bírta vele hiba nélkül.
    Múlt héten megint elkezdte ezt csinálni, de úgy kb fél óránként ilyet csinál. Csak akkor fordul elő, ha nyúzom, tehát mondjuk egy zene lejátszása, vagy egy kép megnyitása, esetleg internetböngészés nem okoz neki problémát, de amikor egy nagyobb fájlt másolok, vagy játszanák, akkor ugyanúgy előjön a hiba. (Win XP alatt kékhalál, Win 7-en és Win 8-on dpc_watchdog_violation) Ubuntuval próbálkoztam múlt héten, az alatt le nem állt, de több perces lefagyásokat tapasztaltam. Két merevlemezem van, mindig az 500-asra tolom a rendszert.
    Most Windows 8 fut a kis merevlemezen (Samsung 80 GB PATA).
    Ajánlották, hogy bad sectorokat keressek rajta, lehet az a kínja.
    HD Sentinel hibátlannak jelezte, HDD Regenerator 2011 (boot pendrive-on) 5 bad sectort talált, ezeket regenerálta (az első 10ezer körül lehetett, a többi is az eleje felé).
    Lehet ezzel még kezdeni valamit, vagy csak a benzin lángja tud égetni már rá?
    Konfig:
    Alaplap: Gigabyte GA-M68MT-D3
    Processzor: AMD Athlon II X2 245 3,1 GHz
    Memória: Kingmax 1x2 GB 1600 MHz
    Merevlemez: Samsung SP0822N 80GB 7200 PATA 2MB és WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI
    Táp: házba épített alap kínai, M-Tech KOB AP4420XA (ami a tápos topik szerint erősen kerülendő )
    Videókártya: Sapphire Radeon 6450 1GB DDR3
    emellett két bóvli lemezíró (egyik SATA, másik IDE)
    Garancia az eladónál lenne, de mivel belenyúltam a gépbe (beépítettem második merevlemezt és lemezolvasót), ezért nem nyúl hozzá (ingyen), szóval elmehet a jó kedves nagymamájához.
    Nos, mondanám, hogy ajánljatok újat, meg hogy törésteszt alanynak jó lesz a merevlemez, de az utóbbi 3 hónap alatt még egy gitárhúrt se sikerült vennem (válság van).
    Bármi megoldás a problémára, ami eszetekbe jut, mindegy milyen reménytelen, van időm a nyári szünet alatt
    Bocsi a regényért, mindent leírtam ami fontos lehet. Előre is köszi mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák