- OLED TV topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD FX
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Haladó fotósok digitális fényképei
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Samsung LCD és LED TV-k
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
GEPESZ66
veterán
Nekem most még Band 7 van, de gondolom ezt itt is megkérdezhetem.
Alvásfigyelésre szeretném használni.
A telefon appban gondolom be kell kapcsolni a TruSleep funkciót, s mást nem kell beállítani?
Alvás közben a karkötőnek párosítva kell lennie a telefonnal? -
Lami66
addikt
Köszönöm a segítséget!
Akkor szerintem marad a FIT4.
Még annyit kérdeznék, hogy az AOD aktiválva van nálatok?
Én úgy használom a Band 7-et, hogy csak érintésre ébred fel a kijelző.
Amúgy én főleg arra használom most a Band 7-et , hogy látom rajta ki hív, ha a telefon pl. zsebben van, ill. a különböző értesítések miatt. Az egészség funkciókat ritkán használom.
Ezért talán nem éri meg a Fit 4-nél még drágábbat venni.
A Band 7 kijelzője elég kicsi, ezért gondolkodom főleg a váltásban.Nem használom az aod-ot, mert ha ránézek az órára amugy is elfordítom a kezem és akkor felkapcsol a kijelző. Mellesleg ezeken az újabb órákon már sokkal jobb az automatikus kijelzőkapcsolás. Már egész finom csuklómozdulatra is bekapcsol. A sima Fit bizony elég határozott mozdulatokat igényel ehhez.
-
GEPESZ66
veterán
Jobb a Fit4, az 44 mm. Nem tünik soknak az a plusz 2 mm, de amikor a kezeden van akkor bizony nagyon számít. Volt ugyanekkora órám (GT4). Nem tudtam megszokni sem a méretét sem a súlyát. A mostani Fi4 pro sem sokkal kisebb, de az már elviselhető. Probáltam a sima Fit4-et is, az teljesen kellemes viselet, de a pro lett végül.

Köszönöm a segítséget!
Akkor szerintem marad a FIT4.
Még annyit kérdeznék, hogy az AOD aktiválva van nálatok?
Én úgy használom a Band 7-et, hogy csak érintésre ébred fel a kijelző.
Amúgy én főleg arra használom most a Band 7-et , hogy látom rajta ki hív, ha a telefon pl. zsebben van, ill. a különböző értesítések miatt. Az egészség funkciókat ritkán használom.
Ezért talán nem éri meg a Fit 4-nél még drágábbat venni.
A Band 7 kijelzője elég kicsi, ezért gondolkodom főleg a váltásban. -
Lami66
addikt
Jobb a Fit4, az 44 mm. Nem tünik soknak az a plusz 2 mm, de amikor a kezeden van akkor bizony nagyon számít. Volt ugyanekkora órám (GT4). Nem tudtam megszokni sem a méretét sem a súlyát. A mostani Fi4 pro sem sokkal kisebb, de az már elviselhető. Probáltam a sima Fit4-et is, az teljesen kellemes viselet, de a pro lett végül.

-
GEPESZ66
veterán
A csuklód átmérője biztos nincs 194 mm, legfeljebb a bicepszedé annyi. Szerintem a csuklód kerületére gondoltál.
A Fit 4 a Band 7 után hatalmas ugrás lesz neked. Samsungot ne nézegess, mert a pocsék üzemidő miatt el fogod adni. Ráadásul az évek alatt összegyűlt Huawei egészség adataid is mennének a kukába, kezdhetnél nulláról. Feleségemnek 6 éve Samsung órái vannak, igy tudom milyenek a Samsungok. Egyszer sem kapott el a vágy, hogy nekem is Samsung órám legyen. -
Lami66
addikt
Nekem még egy Huawei Band 7 karkötőm van.
A Fit 4-et nézegetem, aminek elég jó az ára.
A csukló átmérőm 194mm-7,6 hüvelyk.
Gondolom ez a méret megfelelő nekem?
Elégedettek vagytok ezzel a típussal?
Nézegettem még a Samsung Watch 7-et is,44mm.
De ez jóval drágább, s az akku időről elég rosszakat írnak, ill. szinte csak ezüst színben kapható.
Nekem a fekete jobban tetszik.A csuklód átmérője biztos nincs 194 mm, legfeljebb a bicepszedé annyi. Szerintem a csuklód kerületére gondoltál.
A Fit 4 a Band 7 után hatalmas ugrás lesz neked. Samsungot ne nézegess, mert a pocsék üzemidő miatt el fogod adni. Ráadásul az évek alatt összegyűlt Huawei egészség adataid is mennének a kukába, kezdhetnél nulláról. Feleségemnek 6 éve Samsung órái vannak, igy tudom milyenek a Samsungok. Egyszer sem kapott el a vágy, hogy nekem is Samsung órám legyen. -
GEPESZ66
veterán
Nekem még egy Huawei Band 7 karkötőm van.
A Fit 4-et nézegetem, aminek elég jó az ára.
A csukló átmérőm 194mm-7,6 hüvelyk.
Gondolom ez a méret megfelelő nekem?
Elégedettek vagytok ezzel a típussal?
Nézegettem még a Samsung Watch 7-et is,44mm.
De ez jóval drágább, s az akku időről elég rosszakat írnak, ill. szinte csak ezüst színben kapható.
Nekem a fekete jobban tetszik. -
ufonauta
aktív tag
5 Éve karácsonyra kaptam a fiamtól. Néha szobakerékpározok, akkor a Kettler kerékpárral majdnem azonosan méri a pulzust. Azonkívül állandóan hordom és be van kapcsolva állandóra a pulzus és véroxigén szint mérés. És a rezgésére ébredek. Így mostnra már csak 5 nap körül bírja az akksi. De egyébkén még mindig nagyon szeretem. Szerintem kimondottan elegáns a fém szíjjal.
-
Lami66
addikt
Nekem is megvan még. Bár van mellette egy Fit4pro, de azt egyenlőre inkább melóban hordom. Ez a Fit a fő órám továbbra is. Nekem már nehezen van meg a 7 nap, mert 16-18%-ot merül naponta. Ebben is alszom, és rezgéssel ébreszt. A Fi4pro mérete miatt erre nem lesz jó, ezért is nem váltotta még le a sima Fit-et.
A hétvégén túráztam egyet és mindkét órát felvettem, mindkettővel rögzítettem a túrát és idönként elég nagy eltéréseket láttam pulzusilag a két óra értékei között. A távot sem egyformára mérték. Mintha nem is Huawei lenne 4pro. Kaloriában csaknem dupláját mérte a pro a Fit-hez képest. Erős a gyanúm, hogy a Fit mér jobban.
Majd teszek ide adatokat, képernyőképeket a két óra méréseiről
Az összehasonlító túra [link] a Vértesben lett elkövetve (Fit mérése):
Ugyanez a 4proval:
A linkelt cikkben 14,4 km-t írnak.
Részletek (Fit)
4Pro
Érdekes eredmény a szintemelkedés. A4Pro szerint 566 métert mentem felfelé, a cikk szerint csak 430 méter.
De nem részletezem tovább. Szerintem a Fit még mindig egy qrvajó óra. -
Lami66
addikt
Sziasztok, gondoltam adok életjelet az órámról, így 4 év és 2 hónap használat után. Azt tudni kell, hogy nem sok mindenre használom az utóbbi években, mert amit annó monitorozni akartam, azon már "túl" vagyok. Az órám egy teljes feltöltéssel még mindig 7 napot bír. Hétköznap minden nap hordom, hétvégén 0-1-2 napot, mikor hogy.
Szóval amire általában használom: óra (idő, dátum mutatása) hívás, üzenet értesítések, sms elutasító üzenetek, stopper, időzítő, lépésszámláló, néha pulzusmérés, időjárás.Úgy vagyok vele, hogy szeretem az órám, van 13 felé szíjam hozzá, amit a ruhámhoz illően naponta cserélek.
Vehetnék jobb órát, de mindig úgy vagyok vele, igazából minek, amikor még mindig tökéletesen működik és tetszik. Sok funkciót pedig ki se használok, nem feltétlenül kell ezért okosabb. Szóval amíg bírja még az aksija, marad.
Nekem is megvan még. Bár van mellette egy Fit4pro, de azt egyenlőre inkább melóban hordom. Ez a Fit a fő órám továbbra is. Nekem már nehezen van meg a 7 nap, mert 16-18%-ot merül naponta. Ebben is alszom, és rezgéssel ébreszt. A Fi4pro mérete miatt erre nem lesz jó, ezért is nem váltotta még le a sima Fit-et.
A hétvégén túráztam egyet és mindkét órát felvettem, mindkettővel rögzítettem a túrát és idönként elég nagy eltéréseket láttam pulzusilag a két óra értékei között. A távot sem egyformára mérték. Mintha nem is Huawei lenne 4pro. Kaloriában csaknem dupláját mérte a pro a Fit-hez képest. Erős a gyanúm, hogy a Fit mér jobban.
Majd teszek ide adatokat, képernyőképeket a két óra méréseiről
-
Neleta
tag
Sziasztok, gondoltam adok életjelet az órámról, így 4 év és 2 hónap használat után. Azt tudni kell, hogy nem sok mindenre használom az utóbbi években, mert amit annó monitorozni akartam, azon már "túl" vagyok. Az órám egy teljes feltöltéssel még mindig 7 napot bír. Hétköznap minden nap hordom, hétvégén 0-1-2 napot, mikor hogy.
Szóval amire általában használom: óra (idő, dátum mutatása) hívás, üzenet értesítések, sms elutasító üzenetek, stopper, időzítő, lépésszámláló, néha pulzusmérés, időjárás.Úgy vagyok vele, hogy szeretem az órám, van 13 felé szíjam hozzá, amit a ruhámhoz illően naponta cserélek.
Vehetnék jobb órát, de mindig úgy vagyok vele, igazából minek, amikor még mindig tökéletesen működik és tetszik. Sok funkciót pedig ki se használok, nem feltétlenül kell ezért okosabb. Szóval amíg bírja még az aksija, marad.
-
Lami66
addikt
Lehetséges.. De hozzászoktam, hogy 5 napig azért bírja. Most ha feltöltöm délelőtt 10-re délután háromkor már 90% körül van úgy, hogy semmit nem csináltam vele
Az már tényleg cserés lesz így.
-
TechMagneTic
tag
Lehetséges.. De hozzászoktam, hogy 5 napig azért bírja. Most ha feltöltöm délelőtt 10-re délután háromkor már 90% körül van úgy, hogy semmit nem csináltam vele
-
Lami66
addikt
Most tesztelem az akkut...de 54 óra alatt már 55%-on van. Este edzés és holnapra már 30% alatt lesz. Szóval akkor már csak 3 napot bír.... az meg már kevés nekem
Három nap az tényleg nem sok, de teljesen reális is lehet, ha naponta mérsz vele edzéseket. Nekem is volt amikor csak egy napig birta, mert túráztunk egész nap és azt mérte (Gulács-Tóti hegy-Csobánc)
-
TechMagneTic
tag
Nemrég én is akku döglődésről irtam. Aztán néhányszor úgy töltöttem, hogy rajt hagytam egész éjjel a töltőn és most ismét 7-8 napot bír. Nem biztos, hogy sokáig fogja bírni, de ez még messze nem az az állapot ami elviselhetetlen lenne. Szóval nálam még marad.
Ha ifonyéra váltasz, ajánlom a Huawei Watch Fit3-at. Sok ifonyés dicséri, remekül együtt müködik a telefonnal és még nem is tünsz ki vele az applewaccsosok közül, ha pl. feketét veszel. És legfőképp több évnyi adatod megmarad.Most tesztelem az akkut...de 54 óra alatt már 55%-on van. Este edzés és holnapra már 30% alatt lesz. Szóval akkor már csak 3 napot bír.... az meg már kevés nekem
-
TechMagneTic
tag
Nemrég én is akku döglődésről irtam. Aztán néhányszor úgy töltöttem, hogy rajt hagytam egész éjjel a töltőn és most ismét 7-8 napot bír. Nem biztos, hogy sokáig fogja bírni, de ez még messze nem az az állapot ami elviselhetetlen lenne. Szóval nálam még marad.
Ha ifonyéra váltasz, ajánlom a Huawei Watch Fit3-at. Sok ifonyés dicséri, remekül együtt müködik a telefonnal és még nem is tünsz ki vele az applewaccsosok közül, ha pl. feketét veszel. És legfőképp több évnyi adatod megmarad.Pont az néztem én is. De tökömet se érdekli mivel tűnök ki vagy sem
A Közeli ismerősök / barátok között nincs egy árva iPhone tulaj sem. Nem vagyok már 15 éves, hogy ezzel menőzzek. Érdekli a bánatot kinek mih' van. Nekem legyen megfelelő és kész
-
Lami66
addikt
Nos... Az akkum kezdi feladni a Watch Fit-ben. Tudja, hogy 4 éves lett és itt az ideje
A nagy kérdés, hogy mi legyen helyette? Mert időközben a Mate 20 Pro is cserélve lett egy iPhone 12 mini-re. Amivel nincs is probléma, az óra 90%-ban így is tökéletesen működik az iPhone-nal. De 4 év adatai vannak az Egészség app-ban ezért maradnék márkán belül. Illetve nem tudom, hogy a Honor órák külön app-al működnek már? Tanácstalan vagyok. Tetszik a forma meg a méret. SE változat még kapható 27 körül. De jó lenne már egy másik forma, valami újdonság...A Band szériában nincs GPS... Fene tudja mi legyen az utódja
Nemrég én is akku döglődésről irtam. Aztán néhányszor úgy töltöttem, hogy rajt hagytam egész éjjel a töltőn és most ismét 7-8 napot bír. Nem biztos, hogy sokáig fogja bírni, de ez még messze nem az az állapot ami elviselhetetlen lenne. Szóval nálam még marad.
Ha ifonyéra váltasz, ajánlom a Huawei Watch Fit3-at. Sok ifonyés dicséri, remekül együtt müködik a telefonnal és még nem is tünsz ki vele az applewaccsosok közül, ha pl. feketét veszel. És legfőképp több évnyi adatod megmarad. -
TechMagneTic
tag
Nos... Az akkum kezdi feladni a Watch Fit-ben. Tudja, hogy 4 éves lett és itt az ideje
A nagy kérdés, hogy mi legyen helyette? Mert időközben a Mate 20 Pro is cserélve lett egy iPhone 12 mini-re. Amivel nincs is probléma, az óra 90%-ban így is tökéletesen működik az iPhone-nal. De 4 év adatai vannak az Egészség app-ban ezért maradnék márkán belül. Illetve nem tudom, hogy a Honor órák külön app-al működnek már? Tanácstalan vagyok. Tetszik a forma meg a méret. SE változat még kapható 27 körül. De jó lenne már egy másik forma, valami újdonság...A Band szériában nincs GPS... Fene tudja mi legyen az utódja
-
TechMagneTic
tag
Ajjajj! Kezdődik, kezdődik, kezdőőödik!
Látványosan lecsökkent az üzemidő. Eddig derekasan birta, 9-10%-ot merült naponta. Ha nem méregettem vele túrázásokat akkor általában hétvégén szoktam tölteni de olyankor még volt benne 20-30%. Aztán egyik héten nem birta ki a hét végéig, pedig csak egy 2 órás Galya szurdok séta volt mérve vele. Aztán nem birta ki a múlt hetet sem és ezt a hetet sem, csak 6 napot bír, kb 15%-ot merül naponta. Arra gyanakszom, hogy én vagyok a hibás, mert pár hete rajt felejtettem a töltőn, és majdnem egy napig rajta volt. Vagy ez intézte el az akkut, vagy csak véletlen egybeesés. Mondjuk ez még mindíg háromszorosa a feleségem Samsung watch5-ös üzemidejének. Nézegettem, hogy lehetne akkut cserélni az órában, de nem érdemes vesződni vele, mert gazdasági totálkár. Hát ez addig fog menni amig birja az akku, és utána megmarad szép emléknek.Én annó előrendeltem szóval az elsők között kezdtem el használni de az életben nem bírt nálam szerintem 1 hetet vagy 8 napot
Most úgy töltöm, hogy ha 30% körül van akkor töltöm fel. Ez nálam 3 max 4 nap és vége. Minden létező funkció be van kapcsolva és mindent is mér mindenkor. Nekem a 4-5 nap is tökéletes -
TechMagneTic
tag
Valóban nem lett semmi baja. Pedig merűltem vele jó őár méter mélyre és rengeteg km-t úsztam vele a tengerben. Szóval jelentem simán bírja
-
ufonauta
aktív tag
-
Lami66
addikt
-
ufonauta
aktív tag
Ajjajj! Kezdődik, kezdődik, kezdőőödik!
Látványosan lecsökkent az üzemidő. Eddig derekasan birta, 9-10%-ot merült naponta. Ha nem méregettem vele túrázásokat akkor általában hétvégén szoktam tölteni de olyankor még volt benne 20-30%. Aztán egyik héten nem birta ki a hét végéig, pedig csak egy 2 órás Galya szurdok séta volt mérve vele. Aztán nem birta ki a múlt hetet sem és ezt a hetet sem, csak 6 napot bír, kb 15%-ot merül naponta. Arra gyanakszom, hogy én vagyok a hibás, mert pár hete rajt felejtettem a töltőn, és majdnem egy napig rajta volt. Vagy ez intézte el az akkut, vagy csak véletlen egybeesés. Mondjuk ez még mindíg háromszorosa a feleségem Samsung watch5-ös üzemidejének. Nézegettem, hogy lehetne akkut cserélni az órában, de nem érdemes vesződni vele, mert gazdasági totálkár. Hát ez addig fog menni amig birja az akku, és utána megmarad szép emléknek.Mennyi idős? Mikor vetted? Nekem még gyatra használattal bírja 7-8 napig. Egyedül az ébresztő terhelheti, mert van, hogy sokára ébredek a zizegésre.
-
Lami66
addikt
Ajjajj! Kezdődik, kezdődik, kezdőőödik!
Látványosan lecsökkent az üzemidő. Eddig derekasan birta, 9-10%-ot merült naponta. Ha nem méregettem vele túrázásokat akkor általában hétvégén szoktam tölteni de olyankor még volt benne 20-30%. Aztán egyik héten nem birta ki a hét végéig, pedig csak egy 2 órás Galya szurdok séta volt mérve vele. Aztán nem birta ki a múlt hetet sem és ezt a hetet sem, csak 6 napot bír, kb 15%-ot merül naponta. Arra gyanakszom, hogy én vagyok a hibás, mert pár hete rajt felejtettem a töltőn, és majdnem egy napig rajta volt. Vagy ez intézte el az akkut, vagy csak véletlen egybeesés. Mondjuk ez még mindíg háromszorosa a feleségem Samsung watch5-ös üzemidejének. Nézegettem, hogy lehetne akkut cserélni az órában, de nem érdemes vesződni vele, mert gazdasági totálkár. Hát ez addig fog menni amig birja az akku, és utána megmarad szép emléknek. -
ufonauta
aktív tag
Sziasztok! Holnap indulok Görögországba. Eddig a létező összes vízben, folyóban, tóban, uszodában úsztam a Watch Fit-el. Tengerbe mennyire merjek vele bemenni?
Nem lesz baja. Itt ülök Blacéban és nem veszem le az órámat, ha bemegyek a vízbe. A nyíltvizi úszás, ami a programjában is benne van nem a szaros, undorító Szajnára vonatkozik, hanem a tengerre. Hisz a nyíltvizi úszóbólyák is tengerre ajánlottak, nem az édesvizi pocsolyákra.
-
TechMagneTic
tag
Sejtettem. Akkor marad a táskában (szálláson) addig. Köszönöm a válaszod!
-
Lami66
addikt
Sziasztok! Holnap indulok Görögországba. Eddig a létező összes vízben, folyóban, tóban, uszodában úsztam a Watch Fit-el. Tengerbe mennyire merjek vele bemenni?
Minden okosórára és telefonra azt mondják Ne vidd sós vízbe. Én is lubickolok a Fit-el mindenféle vizben, de a tengervizet nem próbáltam ki.
Feleségem csak leült az Adria partján Szlovéniában a Samsung watch Active2 órájával és kicsit nyulkált a vizben. 5 perc múlva vehettünk másik órát. -
TechMagneTic
tag
Sziasztok! Holnap indulok Görögországba. Eddig a létező összes vízben, folyóban, tóban, uszodában úsztam a Watch Fit-el. Tengerbe mennyire merjek vele bemenni?
-
Sántha Lajos
aktív tag
-
adrig
csendes tag
Ma több órát kapcsolatban volt az óra a telefonnal , hamar megvolt a gps jel , Nem is irogatok ide többet , tesztelgetem . (lehet megijedt az órám hogy eladom ).
Esetleg próbálj egy Resetet nyomni az órának. Hátha segít.
-
Sántha Lajos
aktív tag
Ma több órát kapcsolatban volt az óra a telefonnal , hamar megvolt a gps jel , Nem is irogatok ide többet , tesztelgetem . (lehet megijedt az órám hogy eladom ).
-
Sántha Lajos
aktív tag
folytatás . Ma indítottam egy sétát az órán (telefon nálam volt - Bt , Mobil Adat , helymeghatározás bekapcsolva) . Itthon nézem az egészség alkalmazást , a térképet már meg sem jeleníti , mintha gps nélkül indítottam volna .
-
Sántha Lajos
aktív tag
Sziasztok . 3 éves Watch Fit Elegant gps problémára van valami megoldás , vagy vegyek inkább a watch fit 3 vagy Gt3 párosból valamelyiket , ez egy megoldás lehet . Problémám az hogy a lakóhelyemtől kb. 1 km -re szoktam kocogni . És nem találja perceken keresztül a gps jelet . Ha megtalálja nagy nehezen , hiába mutatja zölden az ikont , össze vissza mér .Példa : én olyan 6 perc körül futok le 1 km-ert , és kiírja 4 és fél perc után hogy egy km-ert megtettem . Másik hogy ugrik egyet 600m , haladok egy keveset már egy km . Egészség alkalmazásban is rosszul mutatja a térképen a futást . Mielőtt írnátok esetleg : Egészség app frissítve van , mielőtt elindulok otthonról telefon-óra párosítva fél órán keresztül . Ha elmegyek biciklizni , telefon nálam , akkor tökéletes minden mert ilyenkor a telefon gps jele van használva . Honor 20 pro a telefonom .(találtam itt hardveraprón egy honor magicwatch 2 42 mm órát , tetszik is , csak nem tudom előrébb lennék e vele . Magyarul nem tudom milyen gps szenzorok vannak benne ) . Még valami volt nálam egy darabig egy amazfit gtr 3 pro , azzal nem volt ilyen gondom . (csak a zepp nekem nem jött be ).
-
Lami66
addikt
Üdv mindenkinek!
Tapasztalta valaki mostanában, hogy nem érkeznek meg az órára az értesítések? P30-as telefonról van szó. Próbálkoztam már az applikáció újratelepítésével, az óra visszaállításával... de hiába. Működik egy fél óráig, majd újra nem jön értesítés. Mint ha a telefon kilőné a progit.
Nálam nincs probléma, jönnek az üzenetek. Felváltva használom a Fit-et és egy GT4-et, minden működik rendesen mindegyiken, S23 telefonnal. A P30-al már nem tudom kipróbálni mert pár hete eladtam.
-
adrig
csendes tag
Üdv mindenkinek!
Tapasztalta valaki mostanában, hogy nem érkeznek meg az órára az értesítések? P30-as telefonról van szó. Próbálkoztam már az applikáció újratelepítésével, az óra visszaállításával... de hiába. Működik egy fél óráig, majd újra nem jön értesítés. Mint ha a telefon kilőné a progit.
-
geotom
tag
Nos nekem is fontos a méret, de pont fordítva! Olyan vékony a csuklóm, hogy idétlenül néznek ki a nagyobb órák
(pl. Fit2) Ez a Fit SE éppen határeset
-
GeOg
csendes tag
Számomra a méret volt a döntő, felpróbáltam boltban és nem tetszett a kezemen a Band 8. Gyerekórának tűnt. Pedig egy huawei band 4 pro-t váltott volna, ami még kisebb, de annak pánt formája miatt nem éreztem azt vészesnek.
-
geotom
tag
Nekem A Fit SE van. Házban szerintem ugyanaz mint a régi. Szoftveresen a HarmonyOS van rajta, legalábbis bekapcsoláskor a HarmonyOS logója jelenik meg. Az óra menüjéből beállítható, hogy felébredjen-e a kijelző az értesítés érkezésekor. Ezen kívül a bejövő értesítések meg is válaszolhatóak az óráról, emodzsival, vagy előre beállított (akár egyedi) válaszüzenetekkel. Ezt nagyon hasznos funkció. A hívás elutasítása esetén is lehet küldeni válaszüzenetet. A síma watch fit és az se között szerintem nem kérdés, hogy az SE-t érdemes venni. Az WatchFit SE a Band 8 és a Watch Fit 2 között van tudásban, méretben és árban. A Band 8-hoz képest van benne GPS, illetve férfi kézen jobban mutat, picit nagyobb. A Fit2 valamivel még az SE-nél is nagyobb, lehet vele telefonálni, meg van NFC fizetés (ami nálunk úgy tudom nem működik).
Köszönöm! Ez már egy fokkal jobban hangzik
Bár akkor a Band 8-nál csak a GPS jelenti a pluszt. Tovább gondolkodom rajta
-
GeOg
csendes tag
Nekem A Fit SE van. Házban szerintem ugyanaz mint a régi. Szoftveresen a HarmonyOS van rajta, legalábbis bekapcsoláskor a HarmonyOS logója jelenik meg. Az óra menüjéből beállítható, hogy felébredjen-e a kijelző az értesítés érkezésekor. Ezen kívül a bejövő értesítések meg is válaszolhatóak az óráról, emodzsival, vagy előre beállított (akár egyedi) válaszüzenetekkel. Ezt nagyon hasznos funkció. A hívás elutasítása esetén is lehet küldeni válaszüzenetet. A síma watch fit és az se között szerintem nem kérdés, hogy az SE-t érdemes venni. Az WatchFit SE a Band 8 és a Watch Fit 2 között van tudásban, méretben és árban. A Band 8-hoz képest van benne GPS, illetve férfi kézen jobban mutat, picit nagyobb. A Fit2 valamivel még az SE-nél is nagyobb, lehet vele telefonálni, meg van NFC fizetés (ami nálunk úgy tudom nem működik).
-
geotom
tag
Szia!
Nálam szintén meg van az úszás alatti "bug"... Néha jól mér néha meg össze vissza. Konkrétan olyan, hogy elkezdek úszni és meg van az első 50 méter (Átérek a medence másik végére) és 200 métert ír az óra
Majd fordítva is csal.. végén amikor lezárnám az úszást, hogy legyen meg a 2Km akkor 3-4 körön keresztül is mutatja, hogy 1900 méter, közben meg úsztam már 200 métert..
... oké... akkor oldalsó gomb befejezem az edzést 1900m... és a végén az összesítő kiírja, hogy 1750 méter.... úgy, hogy 1900-nál állítottam le és közben meg úsztam vagy 2400 métert
egy fos nálam az a helyzet úszásra
Igen ez az én bajom is! Plusz az értesítés kezelés ☹️
-
geotom
tag
-
geotom
tag
Tedd azt!
Viszlát jövőre 😀 (most látom, hogy pont egy évvel ezelőtt is érdeklődtél itt. Akkor se ezt választottad)
Közben javítom magam: a rezgés erőssége állítható, csak a mintája nem. Email kipróbálva: Feladót és levél címet mutat, mást nem, tehát hiába bökök rá az email-re, a levél tartalmát az óra nem fogja mutatni.Igen valóban már kérdeztem itt, de most hogy megjelent az SE új kiadás reménykedtem hogy javítottak rajta. Nem adom fel hátha jobb lesz a következő 😀 A Fit2 nekem nem opció.
-
geotom
tag
Tedd azt!
Viszlát jövőre 😀 (most látom, hogy pont egy évvel ezelőtt is érdeklődtél itt. Akkor se ezt választottad)
Közben javítom magam: a rezgés erőssége állítható, csak a mintája nem. Email kipróbálva: Feladót és levél címet mutat, mást nem, tehát hiába bökök rá az email-re, a levél tartalmát az óra nem fogja mutatni.Igen valóban már kérdeztem itt, de most hogy megjelent az SE új kiadás reménykedtem hogy javítottak rajta.
Nem adom fel hátha jobb lesz a következő 😀 A Fit2 nekem nem opció. -
TechMagneTic
tag
Üdv Mindenkinek!
Feleségemnek van egy ilyen szerkezete. kb 1 éves. Az utóbbi időben van vele gond.
Úszásnál nem méri megfelelően a távolságot. Kb 1 órát szokott úszni (mell és hát) és kb 1200 m jön össze ennyi idő alatt neki. De az óra sokszor csak 400 vagy 750 m-t mér, vagy éppen amennyihez kedve van. És ritkán az is előfordul hogy jól méri.
Ahogy néztem az órában az sporttevékenységhez tartozó adatokat, a pulzus, szívritmusszám grafikon az rendben van, de van még másik két grafikon - nem tudom mi a nevük, az egyik talán a karcsapás(?) - azokban látszik hogy kihagyás van, olyan mintha ott nem érzékelné a mozgást. Volt már korábban reset, meg minden próbálkozás ami csak szóba jöhet, aztán volt szervizben is, nemrég jött visza a Huawei szervizből, komplett kicserélték az órát, de a probléma továbbra is jelentkezik. Az a bosszantó hogy amikor megvettük utána nagyon sokáig semmi gond nem volt vele, megfelelően mérte az úszást.
Van hasonló problémával tapasztalata valakinek? Bármilyen ötlet, tipp jól jönne, mert elég nehéz elhinni hogy a vadi új órával is gond lenne, de az is nehezen hihető hogy a feleségem nem használja megfelelően, mivel sokáig nem volt vele gond.Szia!
Nálam szintén meg van az úszás alatti "bug"... Néha jól mér néha meg össze vissza. Konkrétan olyan, hogy elkezdek úszni és meg van az első 50 méter (Átérek a medence másik végére) és 200 métert ír az óra
Majd fordítva is csal.. végén amikor lezárnám az úszást, hogy legyen meg a 2Km akkor 3-4 körön keresztül is mutatja, hogy 1900 méter, közben meg úsztam már 200 métert..
... oké... akkor oldalsó gomb befejezem az edzést 1900m... és a végén az összesítő kiírja, hogy 1750 méter.... úgy, hogy 1900-nál állítottam le és közben meg úsztam vagy 2400 métert
egy fos nálam az a helyzet úszásra
-
Lami66
addikt
Tedd azt!
Viszlát jövőre 😀 (most látom, hogy pont egy évvel ezelőtt is érdeklődtél itt. Akkor se ezt választottad)
Közben javítom magam: a rezgés erőssége állítható, csak a mintája nem. Email kipróbálva: Feladót és levél címet mutat, mást nem, tehát hiába bökök rá az email-re, a levél tartalmát az óra nem fogja mutatni. -
geotom
tag
A rezgés nem különösebben erős, de még nem dolgoztam akkora vehemenciával, hogy ne vettem volna észre a rezgést. Mondjuk nem motoros eszközökkel dolgoztam. Egy gyalu, kézi fűrész biztos elnyomja az óra rezgését. Viszont még sosem aludtam el, pedig az óra ébreszt rezgéssel. A rezgés mintája, erőssége nem állítható. Értesítés érkezésekor rezeg, de nem mutat semmit. Akkor mutatja amikor kézmozdulattal megnézem. Email-nél mutatja a küldőt, és a levél címét. Megmondom őszintén sose próbáltam továbbgörgetni, hogy mutasson többet a levélből. Nem az órán olvasom se az üzenetet se a levelet. Szerintem nem mutat belőle többet az óra csak ami az első képernyőre kifér. Ha el akarod olvasni az egészet akkor rá kell kattintani az üzenetre (ergo megnyitni). Akkor görgethető az üzenet és elolvasható az egész. Email ha kapok, kipróbálom, hogy olvasható e végig. Ékezetes karakterek hibátlanok. Üzenetben levő emojit, képet nem mutat. Lépésszámot még régebben ellenőriztem, séta közben teljesen jól mér.
Úszást még nem mértem vele, mert nem szoktam úszni, ezért erről nem tudok mondani semmit A welnesses medencebitorlást bírja.Köszi! assszem kihagyom
-
Lami66
addikt
Akkor kérdezek
A rezgés mennyire erős, nap közben mozgás, munka alatt érezhető? A rezgés mintája állítható (Xiaomi,Amazfit,Samsung-ban igen)?
Értesítések érkezésénél bekapcsol a kijelző, hogy vizuálisan is jelezzen. A fentieknél és már a H band 8-nál is igen!
Az e-mail végig olvasható? Az sms, viber igen.
A lépés szám mennyire valid? A samsung közelítőleg sem, a többinél kb. egyforma.
Úszást jól méri és pulzust is mér közben? A H band 8 tökéletes!
Most hirtelen ennyi
A rezgés nem különösebben erős, de még nem dolgoztam akkora vehemenciával, hogy ne vettem volna észre a rezgést. Mondjuk nem motoros eszközökkel dolgoztam. Egy gyalu, kézi fűrész biztos elnyomja az óra rezgését. Viszont még sosem aludtam el, pedig az óra ébreszt rezgéssel. A rezgés mintája, erőssége nem állítható. Értesítés érkezésekor rezeg, de nem mutat semmit. Akkor mutatja amikor kézmozdulattal megnézem. Email-nél mutatja a küldőt, és a levél címét. Megmondom őszintén sose próbáltam továbbgörgetni, hogy mutasson többet a levélből. Nem az órán olvasom se az üzenetet se a levelet. Szerintem nem mutat belőle többet az óra csak ami az első képernyőre kifér. Ha el akarod olvasni az egészet akkor rá kell kattintani az üzenetre (ergo megnyitni). Akkor görgethető az üzenet és elolvasható az egész. Email ha kapok, kipróbálom, hogy olvasható e végig. Ékezetes karakterek hibátlanok. Üzenetben levő emojit, képet nem mutat. Lépésszámot még régebben ellenőriztem, séta közben teljesen jól mér.
Úszást még nem mértem vele, mert nem szoktam úszni, ezért erről nem tudok mondani semmit A welnesses medencebitorlást bírja. -
geotom
tag
Akkor kérdezek
A rezgés mennyire erős, nap közben mozgás, munka alatt érezhető? A rezgés mintája állítható (Xiaomi,Amazfit,Samsung-ban igen)?
Értesítések érkezésénél bekapcsol a kijelző, hogy vizuálisan is jelezzen. A fentieknél és már a H band 8-nál is igen!
Az e-mail végig olvasható? Az sms, viber igen.
A lépés szám mennyire valid? A samsung közelítőleg sem, a többinél kb. egyforma.
Úszást jól méri és pulzust is mér közben? A H band 8 tökéletes!
Most hirtelen ennyi
-
Lami66
addikt
Neked Fit-ed van?
Kérdezhetnék néhányat? Akár privátban is lehet, bár szerintem leendő Fit tulajoknak is hasznosak lehetnek!
Nem akarok még egy cuccot venni a fióknak (nejem már csúnyán néz rám
)
Mindegyiknek van valami bibije a Xiami-k Amazfitek nem jól kezelik az úszást, A Huawei band 7 az értesítéseket H band 8-ba
ígérték, hogy javítják (nem). Most kínomban vettem egy Samsung Fit 3-at ami megint az úszásban hektikus
Ezek közül még a Huawei a legkevésbé kompromisszumos, ezért gondoltam teszek egy utolsó próbát a Fit se-vel. De kéne infó mielőtt kivág az asszony
Kérdezz nyugodtan, ezért van a fórum
-
geotom
tag
Neked Fit-ed van?
Kérdezhetnék néhányat? Akár privátban is lehet, bár szerintem leendő Fit tulajoknak is hasznosak lehetnek!
Nem akarok még egy cuccot venni a fióknak (nejem már csúnyán néz rám
)
Mindegyiknek van valami bibije a Xiami-k Amazfitek nem jól kezelik az úszást, A Huawei band 7 az értesítéseket H band 8-ba
ígérték, hogy javítják (nem). Most kínomban vettem egy Samsung Fit 3-at ami megint az úszásban hektikus
Ezek közül még a Huawei a legkevésbé kompromisszumos, ezért gondoltam teszek egy utolsó próbát a Fit se-vel. De kéne infó mielőtt kivág az asszony
-
Lami66
addikt
Talán a szinek miatt lett Special Edition.
Ha valami pluszt hiányolsz, ott a Fit2. Bár a nagyobb kijelzőn kívül az se tud semmi hasznosabbat, hiába van benne nfc.
Nálunk a családban volt/van Xiaomi, Samsung, Apple óra, de nekem a Fit az összes közül a legjobb. -
geotom
tag
Igen ezeket a leírásokat olvastam, de az égvilágon semmi érdemi különbséget nem találtam
A Fit-tet próbáltam de amiket a 942-ben leírtam számomra hiányosságok. Pedig sportra (úszás) kiváló de az értesítés kezelés is fontos lenne nekem! Így ez felejtős számomra 
-
geotom
tag
OK! De ez mit jelent a gyakorlatban? Javították az értesítés kezelését (E-mail)? Rezgőmotor erősségén, vagy testreszabhatóságán változtattak? Vagy legalább értesítéseknél felébreszti a kijelzőt (nem csukló mozdulatra)?
-
Lami66
addikt
-
geotom
tag
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a Fit és a Fit SE között? Nem találtam sehol összehasonlító tesztet. -
ufonauta
aktív tag
-
unravel
őstag
Szia. Nem. Ali-n is külön van. Fit 1 / Fit 2
Meg is jöttek.
-
TechMagneTic
tag
-
unravel
őstag
üdv!
lehet már volt a kérdés:
a watch fit 2 szijak kompatibilisek a sima watch fit órával?
-
Neleta
tag
-
ufonauta
aktív tag
-
Neleta
tag
-
Decske
senior tag
-
Neleta
tag
Tudtok olyanról, hogy fel lehet ra rakni app-ot, ami jelzi, hogy állj fel bizonyos időközönként?
Fura, hogy ebben nincs, vagy csak nem találom?
-
unravel
őstag
-
unravel
őstag
Bármi lehet. Most arra gondolok, hogy a túl régi Android 9 okozza.
Van még másnál ilyen régi oprendszer?Jövő héten új telefonom lesz. Kíváncsi leszek azzal előjön e a probléma.
-
Lami66
addikt
Tudtok arra magyarázatot, hogy amikor otthon vagyok lekapcsolodik az óra és csak óra újraindítása után kapcsolódik vissza (egy darabig)? Sehol máshol nem jön elő ez a gond , csak otthon. Mar mindent próbáltam: cache törlés, uninstall, factory reset stb.
Páromnak ugyanilyen órája van és fixen tartja a BT kapcsolatot. Ugyanúgy ahogy nekem is jó volt , jó sokáig.
Érdekes bug, nekem minden rendben működik. Talán valami helyhezkötött szolgáltatás okozhatja, pl. smartlock, vagy automatizáló rutin. Vagy valami otthoni bluetooth eszköz rombolja a kapcsolatot.
-
unravel
őstag
Tudtok arra magyarázatot, hogy amikor otthon vagyok lekapcsolodik az óra és csak óra újraindítása után kapcsolódik vissza (egy darabig)? Sehol máshol nem jön elő ez a gond , csak otthon. Mar mindent próbáltam: cache törlés, uninstall, factory reset stb.
Páromnak ugyanilyen órája van és fixen tartja a BT kapcsolatot. Ugyanúgy ahogy nekem is jó volt , jó sokáig.
-
ufonauta
aktív tag
Koszonom a tipet.
A szoftverproblemat azert nem tartom valosnak mert ha ilyen gondot okozna akkor gondolom masnal is lenne es lenne ra visszajelzes ami miatt jott volna ujabb javito frissites. De ez nyilvan a kovetkezo frissitesnel derul majd ki biztosan.
A masik lehetoseg inkabb szoba johet mert regebben mindig csak melluszast vegzett es akkor nem volt ilyen problema. Most valtogatja a mell es hatuszast es talan ezt nem tudja lekezelni az ora(?). Bar az teny hogy az uszasnemet meg felismeri.
Mondtam neki hogy probalja ki ugy hogy csak egyfele uszast vegez es figyelje meg hogy ugy pontos-e.
Vagy csinalja kulon a mell es hatuszast es kulon inditsa mindkettohoz a merest.Ehe... hátúszásban rückvercben mér.

-
gya/352
tag
Én két okot tudok elképzelni. Az egyik, hogy az óra korábbi szoftverrel jól mért, de valamikor jött egy olyan frissítés, ami elrontotta ezt a funkciót. Ez miatt az új óra is ugyanúgy bakizik , mert azon már gyárilag rajta van a hibás frissítés.
A másik hiba az asszonyban lehet, akinek megváltozott a karmunkája úszás közben, ami megzavarja az órát a mérésben.
Kell csinálni egy kontroll tesztet. Valakit meg kell kérni, úszkáljon az órában egy fél órát. Ha annál is hibázik a vekker, akkor az első hibaverzió lesz a ludas (elcseszett frissítés).
Nálunk a feleségem Samsung Watch Active2 órája csinál szüneteket edzések mérése közben, mindegy, hogy spinracing vagy túrázás. Nekem a Fit még sose csinált olyat, hogy valamit ne mért volna folyamatosan, akár túrázás, akár kutyaséta, akár bringázás. Viszont vízben nem szoktam vele mérni, mert a wellnesshétvégés medencébenpunnyadás opciót nem találom a választható sportok között
Koszonom a tipet.
A szoftverproblemat azert nem tartom valosnak mert ha ilyen gondot okozna akkor gondolom masnal is lenne es lenne ra visszajelzes ami miatt jott volna ujabb javito frissites. De ez nyilvan a kovetkezo frissitesnel derul majd ki biztosan.
A masik lehetoseg inkabb szoba johet mert regebben mindig csak melluszast vegzett es akkor nem volt ilyen problema. Most valtogatja a mell es hatuszast es talan ezt nem tudja lekezelni az ora(?). Bar az teny hogy az uszasnemet meg felismeri.
Mondtam neki hogy probalja ki ugy hogy csak egyfele uszast vegez es figyelje meg hogy ugy pontos-e.
Vagy csinalja kulon a mell es hatuszast es kulon inditsa mindkettohoz a merest. -
Lami66
addikt
Üdv Mindenkinek!
Feleségemnek van egy ilyen szerkezete. kb 1 éves. Az utóbbi időben van vele gond.
Úszásnál nem méri megfelelően a távolságot. Kb 1 órát szokott úszni (mell és hát) és kb 1200 m jön össze ennyi idő alatt neki. De az óra sokszor csak 400 vagy 750 m-t mér, vagy éppen amennyihez kedve van. És ritkán az is előfordul hogy jól méri.
Ahogy néztem az órában az sporttevékenységhez tartozó adatokat, a pulzus, szívritmusszám grafikon az rendben van, de van még másik két grafikon - nem tudom mi a nevük, az egyik talán a karcsapás(?) - azokban látszik hogy kihagyás van, olyan mintha ott nem érzékelné a mozgást. Volt már korábban reset, meg minden próbálkozás ami csak szóba jöhet, aztán volt szervizben is, nemrég jött visza a Huawei szervizből, komplett kicserélték az órát, de a probléma továbbra is jelentkezik. Az a bosszantó hogy amikor megvettük utána nagyon sokáig semmi gond nem volt vele, megfelelően mérte az úszást.
Van hasonló problémával tapasztalata valakinek? Bármilyen ötlet, tipp jól jönne, mert elég nehéz elhinni hogy a vadi új órával is gond lenne, de az is nehezen hihető hogy a feleségem nem használja megfelelően, mivel sokáig nem volt vele gond.Én két okot tudok elképzelni. Az egyik, hogy az óra korábbi szoftverrel jól mért, de valamikor jött egy olyan frissítés, ami elrontotta ezt a funkciót. Ez miatt az új óra is ugyanúgy bakizik , mert azon már gyárilag rajta van a hibás frissítés.
A másik hiba az asszonyban lehet, akinek megváltozott a karmunkája úszás közben, ami megzavarja az órát a mérésben.
Kell csinálni egy kontroll tesztet. Valakit meg kell kérni, úszkáljon az órában egy fél órát. Ha annál is hibázik a vekker, akkor az első hibaverzió lesz a ludas (elcseszett frissítés).
Nálunk a feleségem Samsung Watch Active2 órája csinál szüneteket edzések mérése közben, mindegy, hogy spinracing vagy túrázás. Nekem a Fit még sose csinált olyat, hogy valamit ne mért volna folyamatosan, akár túrázás, akár kutyaséta, akár bringázás. Viszont vízben nem szoktam vele mérni, mert a wellnesshétvégés medencébenpunnyadás opciót nem találom a választható sportok között
-
gya/352
tag
Üdv Mindenkinek!
Feleségemnek van egy ilyen szerkezete. kb 1 éves. Az utóbbi időben van vele gond.
Úszásnál nem méri megfelelően a távolságot. Kb 1 órát szokott úszni (mell és hát) és kb 1200 m jön össze ennyi idő alatt neki. De az óra sokszor csak 400 vagy 750 m-t mér, vagy éppen amennyihez kedve van. És ritkán az is előfordul hogy jól méri.
Ahogy néztem az órában az sporttevékenységhez tartozó adatokat, a pulzus, szívritmusszám grafikon az rendben van, de van még másik két grafikon - nem tudom mi a nevük, az egyik talán a karcsapás(?) - azokban látszik hogy kihagyás van, olyan mintha ott nem érzékelné a mozgást. Volt már korábban reset, meg minden próbálkozás ami csak szóba jöhet, aztán volt szervizben is, nemrég jött visza a Huawei szervizből, komplett kicserélték az órát, de a probléma továbbra is jelentkezik. Az a bosszantó hogy amikor megvettük utána nagyon sokáig semmi gond nem volt vele, megfelelően mérte az úszást.
Van hasonló problémával tapasztalata valakinek? Bármilyen ötlet, tipp jól jönne, mert elég nehéz elhinni hogy a vadi új órával is gond lenne, de az is nehezen hihető hogy a feleségem nem használja megfelelően, mivel sokáig nem volt vele gond. -
ufonauta
aktív tag
-
adrig
csendes tag
Már aktuális volt egy szíjcsere. A szilikon szíjakból elegem van, próbáltam másmilyet keresni, amiben nem izzad a kezem. Szóval valami szövet szíjat gondoltam. Kis keresgéléssel találtam egyet. Megrendeltem. Hát az eddigi pótszíjakhoz képest ez sokkal jobb minőség. A márka: Mybrandz. A szíj rögzítőfüle hajszálpontosan illeszkedik, kicsit szorul is (mindkét oldal egyformán), nem lötyög. A szíjtartó rész kellő szögben megdől a kéz felé, nem áll el távolra az órától, mint a legtöbb hasonló megoldás, amiket pont ezért utáltam. A fonott szövet szíj gumisan rugalmas, nyúlik, a hosszméretet mm pontosan be lehet állítani. Gyorskioldós rugós füllel kapcsolódik, tehát ha egyszer csere lesz, a tokfül része maradhat az órán, és innentől bármilyen 20 mm-es szíjat rá lehet rakni az órára. DE ez a szíj szélesebb, 22 mm, csak a felfogatása 20 mm. De ez a szélesség nem zavaró.
A csat része hajszálpontos, nem nyekereg, nem lötyög. Én maximálisan elégedett vagyok vele.

-
Lami66
addikt
Már aktuális volt egy szíjcsere. A szilikon szíjakból elegem van, próbáltam másmilyet keresni, amiben nem izzad a kezem. Szóval valami szövet szíjat gondoltam. Kis keresgéléssel találtam egyet. Megrendeltem. Hát az eddigi pótszíjakhoz képest ez sokkal jobb minőség. A márka: Mybrandz. A szíj rögzítőfüle hajszálpontosan illeszkedik, kicsit szorul is (mindkét oldal egyformán), nem lötyög. A szíjtartó rész kellő szögben megdől a kéz felé, nem áll el távolra az órától, mint a legtöbb hasonló megoldás, amiket pont ezért utáltam. A fonott szövet szíj gumisan rugalmas, nyúlik, a hosszméretet mm pontosan be lehet állítani. Gyorskioldós rugós füllel kapcsolódik, tehát ha egyszer csere lesz, a tokfül része maradhat az órán, és innentől bármilyen 20 mm-es szíjat rá lehet rakni az órára. DE ez a szíj szélesebb, 22 mm, csak a felfogatása 20 mm. De ez a szélesség nem zavaró.
A csat része hajszálpontos, nem nyekereg, nem lötyög. Én maximálisan elégedett vagyok vele.

-
TechMagneTic
tag
Jó kérdés, hogy mióta van benne. De ha ebben az üzemmódban van nem rezeg. Direkt ezért állítottam be. Semmi jelzés és karlendítésre sem kapcsol be, azt is letítlja.
-
geotom
tag
Igen, a xioami rendesen megrezgetett 😆 Kézműves munkát végzek, így mindig mozgásban van ezért nem érzem a Huawei band 7 rezgését. Emiatt akartam Fit-re váltani! Egyébként teljesen meg vagyok elégedve vele.
-
unravel
őstag
én az órán állítottam be az ütemezett ne zavarjanak üzemmódot. 20:30-tól reggel 06:30-ig. Ez nálam rendesen működik
Ez a funkció régóta benne van? Nem egy frissítés hozta?
Nem rémlik hogy mikor megvettem az órát akkor benne lett volna.Szerk: olyan kéne, hogy ha alszok ne rezegjen.

-
Lami66
addikt
-
M0RGI
őstag
Nekem se volt gondom. Lehet az a Fit2 nem okés.
-
Lami66
addikt
Én néha targoncázom, kerékpározok, kocsit vezetek. Sokszor nem hallom meg a telefon jelzését, néha még a telefoncsörgést sem (pl. hangosabb gépek környékén). De az óra rezgését mindíg észreveszem a kezemen. Ránézek, látom az üzenetet, vagy látom ki hív. Ébresztésnek is rezgésre kelek.
-
M0RGI
őstag
Érdekes. Én mindig jól éreztem a rezgést, sőt az erős beállítás már zavaró volt. Mondjuk attól függ milyen munkát végzel. Lehet egy targoncás, vagy vasúti pályafenntartó nem érezne belőle semmit. 🙂
-
geotom
tag
Köszi! Volt szerencsém kipróbálni munkatársam Fit 2-jét hát határeset 😄 Gondolom az egyes is hasonló. Azért köszi hogy megnézted!
-
TechMagneTic
tag
"Hol tudom beállítani azt, hogy mennyi ideig kapcsoljon be a kijelző csuklómozdulat esetén? Illetve arra nincs mód, hogy ha értesítés érkezik, akkor automatikusan bekapcsoljon?"
Órán ezt lehet beállítani:
Beállítások --> Kijelző--> Haladó --> Képernyő be--> x másodpercig világítson (nálam 5p-re van állítva.)
A telefonon ezt lehet beállítani:
Készülékbeállítások --> Felemelés a felébresztéshez --> pipa
Órán szerintem ezt nem lehet, legalábbis én nem találtam meg (ha ti igen, jelezzétek légyszi). Elég idegesítő amúgy, hogy csak itt lehet.
Illetve az órán van ilyen beállítási lehetőség, hogy 5 perc után alvó módba kerül. Nos, ezt gondolom elalvás előtt kéne, de nem szoktam, mert honnan tudjam, alszom-e már akkor, én meg szeretném, ha az alvást rendesen monitorozná. Erre mondjuk kiváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata.
Ha értesítés érkezik, automatikusan rezeg és világít a kijelző.én az órán állítottam be az ütemezett ne zavarjanak üzemmódot. 20:30-tól reggel 06:30-ig. Ez nálam rendesen működik
-
M0RGI
őstag
Helyesbitek: az uzenet erkezesekor rezeg, es ha akkor rogton magamhoz forditom az orat, akkor felvillan a kijelző az izenettel, most leteszteltem.
A perc valojaban mp, csak rosszul forditottak magyarra. Most beallitottam 20 mp-re, es valoban max. 10 mp-ig van a kijelző. Sztem ez regen nem így működött. Lehet, vmelyik frissitesnel elcsesztek...Sajnálom, mert amúgy jó kis "óra", de így lehet váltani kényszerülök.
-
Lami66
addikt
Helyesbitek: az uzenet erkezesekor rezeg, es ha akkor rogton magamhoz forditom az orat, akkor felvillan a kijelző az izenettel, most leteszteltem.
A perc valojaban mp, csak rosszul forditottak magyarra. Most beallitottam 20 mp-re, es valoban max. 10 mp-ig van a kijelző. Sztem ez regen nem így működött. Lehet, vmelyik frissitesnel elcsesztek...Sajnos ez a kijelzőidő állítás sose működött jól. Nemcsak a "p"- nek rövidített másodperccel volt gond. Én edzésekhez próbáltam hosszabb aktivitásra bírni a kijelzőt, de nem sikerült. Régebben volt benne egy olyan opció, hogy edzés alatt végig aktív. Már az elején kigyomlálták azt a funkciót. Utána vacakoltam ezzel a max fél perces aktív kijelzős beállítással, de ez se stabil fél perc.
Amire még nem jöttem rá (nem is nagyon nyomoztam), hogy a beállításokban mit állít az "Alvás"? Ott ki tudták írni, hogy "mp" 10-15-20-Automatikus. -
Neleta
tag
Helyesbitek: az uzenet erkezesekor rezeg, es ha akkor rogton magamhoz forditom az orat, akkor felvillan a kijelző az izenettel, most leteszteltem.
A perc valojaban mp, csak rosszul forditottak magyarra. Most beallitottam 20 mp-re, es valoban max. 10 mp-ig van a kijelző. Sztem ez regen nem így működött. Lehet, vmelyik frissitesnel elcsesztek... -
Neleta
tag
Persze, hogy erezni es hallani is lehet. Van akit emiatt zavarok is.
Érdemes lehet akar, igen, de nem tudom, milyen ar/ertekben gondolkozol, stb. En szeretem az órám, amig birja az akksi, afdig marad a csuklómon. -
geotom
tag
-
M0RGI
őstag
"Hol tudom beállítani azt, hogy mennyi ideig kapcsoljon be a kijelző csuklómozdulat esetén? Illetve arra nincs mód, hogy ha értesítés érkezik, akkor automatikusan bekapcsoljon?"
Órán ezt lehet beállítani:
Beállítások --> Kijelző--> Haladó --> Képernyő be--> x másodpercig világítson (nálam 5p-re van állítva.)
A telefonon ezt lehet beállítani:
Készülékbeállítások --> Felemelés a felébresztéshez --> pipa
Órán szerintem ezt nem lehet, legalábbis én nem találtam meg (ha ti igen, jelezzétek légyszi). Elég idegesítő amúgy, hogy csak itt lehet.
Illetve az órán van ilyen beállítási lehetőség, hogy 5 perc után alvó módba kerül. Nos, ezt gondolom elalvás előtt kéne, de nem szoktam, mert honnan tudjam, alszom-e már akkor, én meg szeretném, ha az alvást rendesen monitorozná. Erre mondjuk kiváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata.
Ha értesítés érkezik, automatikusan rezeg és világít a kijelző.Sajnos akármennyire állítom (de miért perc??), nekem kb öt mp-ig világít a kijelző.
Az értesítések nálam csak rezegnek, nem kapcsol be egyáltalán a kijelző magától
geotom: még az enyhe rezgésre állítva is érezni napközben, mozgás közben
-
geotom
tag
"Pl. a rezgés erőssége kritikán aluli a mb.-hez viszonyítva, az üzeneteket nem egészen jeleníti meg a mb. végig görget rajtuk! Azért indultam ezen a vonalon, mert az úszást jobban monitorozza van pulzus mérés is közben."
Rezgés szerintem erős, erre is kelek pl. Ez nagyon ok.
Üzenetek megjelenítése: gmailnél csak a feladót és a tárgy megnevezést látni, chatnél (google, fb) pedig nagyjánól végig. (Sose kaptam nagyon-nagyon hosszú üzeneteket, de amik jöttek, mind láttam.)
Pulzus nálam ok, talán egy 2-3-mal alacsonyabat mér, mint a rendes pulzusmérőm, de ez is rendben van nálam.Szia!
Nap közben, és mozgás közben is érezhető a rezgés ha mondjuk hívnak? Szerinted érdemes lecserélni a H. band 7-et erre? Csak a nyílt vízi úszás miatt (GPS) több számomra ez.
Köszi! -
Neleta
tag
Nálam is leszűkült a kör. Van két kedvenc és egy nagyonkedvenc számlap, szokat cserélgetem. De többnyire a nagyonkedvenc van fenn. Pár hete ránéztem a számlap választékra hátha akad valami új, favoritnak. Hát azt az embertelenül rengeteg izlésficamos rettenetet, te jó ég! Kb egy óra után feladtam. Maradnak az eddigiek.
Teljesen egyetértek.
Én annó egyet vettem vmi 200 Ft-ért akciósan, az a kedvenc. 
-
Neleta
tag
"Hol tudom beállítani azt, hogy mennyi ideig kapcsoljon be a kijelző csuklómozdulat esetén? Illetve arra nincs mód, hogy ha értesítés érkezik, akkor automatikusan bekapcsoljon?"
Órán ezt lehet beállítani:
Beállítások --> Kijelző--> Haladó --> Képernyő be--> x másodpercig világítson (nálam 5p-re van állítva.)
A telefonon ezt lehet beállítani:
Készülékbeállítások --> Felemelés a felébresztéshez --> pipa
Órán szerintem ezt nem lehet, legalábbis én nem találtam meg (ha ti igen, jelezzétek légyszi). Elég idegesítő amúgy, hogy csak itt lehet.
Illetve az órán van ilyen beállítási lehetőség, hogy 5 perc után alvó módba kerül. Nos, ezt gondolom elalvás előtt kéne, de nem szoktam, mert honnan tudjam, alszom-e már akkor, én meg szeretném, ha az alvást rendesen monitorozná. Erre mondjuk kiváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata.
Ha értesítés érkezik, automatikusan rezeg és világít a kijelző. -
Neleta
tag
Sziasztok!
Évtizedekig Xiaomi Band vonalon mozogtam 6-os volt az utolsó, de kalandvágyból áttértem a Huawei band 7-re. Sajnos sok tekintetben visszaesést tapasztalok a mibandhez képest! Pl. a rezgés erőssége kritikán aluli a mb.-hez viszonyítva, az üzeneteket nem egészen jeleníti meg a mb. végig görget rajtuk! Azért indultam ezen a vonalon, mert az úszást jobban monitorozza van pulzus mérés is közben. Egyébként szeretem a Huawei-t
Na most jönne a kérdésem: a Watch fit new is hasonló problémákkal küzd? Érdemes lecserélnem a Smart band 7-et?
Legalább a rezgő motorja erősebb? A mobilarénás tesztben azt írja, hogy közép erejű , itt meg valaki azt írta, hogy lepkef..ng. Melyik az igaz?
Üdv"Pl. a rezgés erőssége kritikán aluli a mb.-hez viszonyítva, az üzeneteket nem egészen jeleníti meg a mb. végig görget rajtuk! Azért indultam ezen a vonalon, mert az úszást jobban monitorozza van pulzus mérés is közben."
Rezgés szerintem erős, erre is kelek pl. Ez nagyon ok.
Üzenetek megjelenítése: gmailnél csak a feladót és a tárgy megnevezést látni, chatnél (google, fb) pedig nagyjánól végig. (Sose kaptam nagyon-nagyon hosszú üzeneteket, de amik jöttek, mind láttam.)
Pulzus nálam ok, talán egy 2-3-mal alacsonyabat mér, mint a rendes pulzusmérőm, de ez is rendben van nálam.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- ASUS ROG Mobile Desktop Dock (Gyári dobozos, ROG Phone 1-2-3-hoz)
- Apple Watch Space Black rozsdamentes acél szíj
- Apple Airtag 1 Pack Bluetooth Nyomkövető, Bontatlan, Új, 0 Perces, 1 Év Gyári Apple Garancia
- Nasan mobiltelefon kijelző felújító szett.(csere is )
- Bonola 3 az 1-ben töltőállomás több Apple eszközhöz! Új!
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Dell XPS 13 Plus 9320 i7-1260P 32GB 512GB 4K+ TouchScreen 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB WHITE vízhűtés garanciával hibátlan működéssel
- Apple Pencil 2 / Apple Pencil USB-C / Apple Pencil Pro Bontatlan / 27% áfás ár
- GAMER PC! i7-14700 / RTX 5080 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 1000w Gold / BeszámítOK !
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

A Közeli ismerősök / barátok között nincs egy árva iPhone tulaj sem. Nem vagyok már 15 éves, hogy ezzel menőzzek. Érdekli a bánatot kinek mih' van. Nekem legyen megfelelő és kész

... oké... akkor oldalsó gomb befejezem az edzést 1900m... és a végén az összesítő kiírja, hogy 1750 méter.... úgy, hogy 1900-nál állítottam le és közben meg úsztam vagy 2400 métert
egy fos nálam az a helyzet úszásra


