Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokefeller

    senior tag

    válasz King Unique #1419 üzenetére

    Szia

    A Seagate ST2000DM001-et szerintem kerüld el (meg általában a seagate-et). Én augusztusban vettem egyet, alapból a dokkolóban (usb-s külső házban sem) nem látta sem windows, sem linux, kattogott egy kicsit, és ennyi. Néha a windowsos lemezkezelő meglátta, de inicializálni nem tudta. Ezekután visszavittem 3 napon belül, 3 hétig semmi a kereskedőtől, amikor bementem, mondták hogy a forgalmazó szervízében van, és nem tudják miért nem akarják cserélni. 1 hónap telt el, legalább a pénzem visszakaptam, de vinyóm nincs. Én voltam a hülye, hogy direkt nem kerestem rá vásárlás előtt. Ide benézel, és látszik hogy mi a helyzet: [link]

    Alapvetően ez egy rakás sz*r, tele van a net azzal hogy 6-8 hónap körül elromlik (általában a seagate), és a csere vinyók is lehalnak. Engem ez mérhetetlenül felidegesített, mert minden teszt amit nézek, csak arról szól hogy melyik gyors. Hát pont lesz*rom, arra ott az SSD, sima tányéros vinyót azért vennék, mert azon tudok nagy mennyiségben és biztonsággal adatot tárolni. Az se érdekelne, ha 2 terás vinyót csak 40k-ért lehetne kapni, de az menjen évekig normál felhasználás mellett. Mikor választottam, azért választottam az olcsóbbat (már ha 30k olcsó...), mert úgy gondoltam hogy sebességben, hangerőben, méretben rosszabb. De azért az elvárnám, hogy működjön. Meg hogy a forgalmazó valami felelősséget vállaljon, ha nagy selejtarányú f*st árul, akkor cserélje pillanatok alatt, aztán az egyik majd csak megmarad a vásárlónál, és mindenki boldog. Van 40 gigás, 8 éves maxtor vinyóm, egy árva bad sector nincs rajta, pedig volt már vagy 5 gépben tartósan, vittem hátizsákban (simán tasakban, nem rackben, könyvek meg tornacipő mellett) hónapokon keresztül villamoson ide-oda.

    A télapó nem a régi már...

Új hozzászólás Aktív témák