Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    segítséget szeretnék kérni házimozi hangrendszer vásárláshoz.

    jópár-száz hozzászólást elolvasva, egyes kulcsszavakra rákeresve még csak közelebb sem kerültem a témához, ezért inkább kérdeznék.
    összefoglalót elolvastam, és a hozzászólásokból is úgy tűnik, használt cuccot kellene vennem, de fogalmam sincs, hogy milyen irányba kellene keresgetnem, mert semennyire nem értek a HM rendszerekhez.

    kérdéseim:

    1. tudnátok ajánlani konkrét típusokat (erősítő, 5.1 hangfalrendszer), amelyek után keresgessek a használt piacon?
    2. esetleg elég lehet nekem egy belépő szett? szívesebben vennék új cuccokat, lévén, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan kell megállapítani, hogy egy adott használt eszközben mennyire bízhatok?

    támpontok a fenti kérdésekhez:

    1. eredetileg kb. 40.000 Ft-ot akartam költeni 5.1-es pc-s cuccra, de idetévedve látom, hogy nem nagyon ajánljátok őket. (esetleg mégis elég lehet egy ilyen kicsi szobába? lásd később.)
    2. most úgy gondolom, 100-120.000 Ft-nál nem szeretnék többet költeni igazi HM rendszerre, és arra sem látok nagyon esélyt, hogy később többet költsek rá. tehát pár évre le szeretném tudni ezt a dolgot.

    3. a HM rendszer az alábbi szobába kellene:
    >>>> 3,3m * 4,2m = 13,86 nm (+ kb 1,3m * 1,6m = 2,08 nm - ami szinte csak beépített szekrény, és felette galériás ágy)
    >>>> eddig egész jól elvoltam egy régi mini-hifivel, de lassan azért csak megérdemelne a szobám egy jobb hangrendszert. ezen néztem a filmeket, és ezen hallgattam zenét is (rock, pop, elektromos, jazz, minden...) ezt csak azért írom, mert ilyen szintű hangminőséghez vagyok szokva, és ebből kiindulva gondolom, hogy akár egy belépő szett is megfelelhet nekem. persze, lehet, hogy butaság ebből kiindulni...
    >>>> a jelenlegi rendszer: Samsung A600 projektor, ami HDMI kábelen egy laptopból kapja a videojelet, a hang az előbbi mini-hifibe megy a laptopból.
    >>>> rajzoltam egy képet, ami kb. megmutatja, hogy hogyan néz ki a szobám. ebbe kellene valahogy elhelyezni a dobozokat. tudom, hogy a "nézési távolság" nagyon közel esik a vászonhoz, de én tényleg így szeretek mozizni. így is meg lehet oldani vajon a megfelelő térhatást?

    egyelőre ennyi lenne. ha valami infót kihagytam volna, ami szükséges lenne a segítségnyújtáshoz, kérem, írjátok meg!

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz #09634560 #44938 üzenetére

    Köszi!

    kérdeznék még. :)

    1.
    rákerestem az egydobozos kifejezésre, és kiderült számomra, hogy a bevezető alábbi termékei azok:
    "Belépő kategória ajánlott házimozi szettjei:
    Onkyo AVX-380*/390
    Onkyo HT-S3305*/5305*+
    Onkyo HT-S3405/5405+/5605
    Onkyo HT-S 3505/4505+/5505+
    Denon DHT-1311XP*/1312XP
    Yamaha RX-V6230, Yamaha hangdobozokkal árusítják."

    de a fórum is tele van a kifejezéssel, leginkább nem ajánlottként megnevezve az egydobozos szetteket.

    2.
    ugyanakkor most találtam ilyet is:
    Onkyo TX-SR313 + SKS-HT528
    ez is ugyanaz a kategória? (mivel az erősítője a belépő, nem egydobozosok között szerepel.)

    3.
    ha még mindig úgy tűnik, hogy használtan keresgéljek, akkor miket? a bevezetőből, gondolom, erősítő tippeket találhatok. DE a JBL SCS 178 mellett milyen hangszóró szett ajánlható még? (mert nem tudom, hogy mit keressek a használtak között...)

    4. a szoba alkalmas lehet egyáltalán a mozizásra? pl ha a háttérsugárzók nem kisdobozok, hanem álló hangfalak, akkor helyezhetők hátrébb, mint a fotelek vonala? (pl a pianínó és az ágy közé.)

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz MasterMark #44943 üzenetére

    akkor fogalmi zavarba keveredtem... mi az az egydobozos bögreszett? (az egydobozos szóra rákeresve olyan találat is volt, miszerint erősítő + hangfalak egy dobozban, de olyan is, hogy benne van a lejátszó is.)

    ha ezek nem azok, akkor ajánlottak?

  • sunnysys

    tag

    válasz BBéci #44948 üzenetére

    axwel18, MasterMark, BBéci, most megértettem, azt hiszem, nagyon köszi! :)

    Sanci38 már javasolt megoldásokat a 44930-as hozzászólásomra.
    Tőletek is szívesen hallanék pár javaslatot, akár új, akár használt vonalon.

    köszönöm, és bocs, de még nagyon sötétben tapogatózom. (emlékszem, anno a Samu A600 projektor esetében elég könnyű dolgom volt, mert szinte mindenki azt ajánlotta. HM hangrendszerben is lehet találni ilyen bestby dolgokat, 100-120 körül, 13-15 nm-es szobára?)

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz BBéci #44954 üzenetére

    BBéci:

    javítok, köszi az észrevételt: a kb. 100 cm-t csak tippeltem, tényleg lejjebb van, pont a 70-80 cm között. :)
    én nem látom a pixeleket 2 méterről, és tényleg így szeretek mozizni, annak ellenére, hogy sokat olvastam arról, hogy mi a helyes távolság. lehet, hogy ez majd változik, egyelőre így érzem tökéletesen lenyűgözőnek a képet. :) amúgy, ha többen mozizunk, hátrébb szoktam ülni.
    azért tartottam igazából fontosnak megemlíteni a távolságot, hogy a hangfalak elhelyezése így is megoldható-e.

    tudom (sok hozzászólást olvastam már ebből a topikból), hogy nagyon szűkös a 120ezer Ft, és hogy projektor mellé jó lenne egy normális rendszer, de tényleg nem szeretnék/tudok ennél többet költeni rá. ez egy albérleti szoba, nem a sajátom. nagyon szeretem, de azért elképzelhető, hogy költözök majd idővel. ha egyszer lesz saját lakásom, oda biztosan szívesebben áldozok majd többet ennél. egyelőre kb. ezt az összeget tartom elfogadhatónak... (esetleg, ha valami nagyon jó vétel adódik, és elmegy az eszem :), el tudom képzelni, hogy 150-et még bevállalok, de jó lenne a 100-120 tartományban maradni.)

    Patice:

    köszi a tippeket! ezt a JBL SCS 178-at már több hozzászólásban is olvastam.

    tényleg kezdek teljesen összezavarodni. annyira nagy a kínálat (főleg az újakból), hogy egyszerűen elképzelésem sincs, merre induljak. emellett a apróhirdetésekben találhatók közül sem ismerem egyiket sem. nem lesz egy egyszerű dolog ez...

  • sunnysys

    tag

    válasz Ed Parker #44963 üzenetére

    van vásznam, DIY, olcsó, elvagyok vele. :)

    (#44972) mp54:
    hát, igen, egyre inkább úgy látom, hogy az újakat el kell felejtenem, vagy emelni a ráfordítható összeget.
    de azt is látom, hogy a használtak között is nehéz lesz megfelelőt találnom, mivel semennyire nem értek hozzá, és itt is elég sokrétű a felhozatal, fogalmam sincs, hogyan keressek...
    amúgy, ha újat és használtat is vennék, mi legyen inkább használt, az erősítő, vagy a hangfalak?

    köszi!

  • sunnysys

    tag

    válasz Patice #44987 üzenetére

    hejj!

    köszi!
    csak azért kérdeztem, mert találtam pl Proson Event 5.0-ás szettet, amiről jókat olvastam itt, a sub meg akkor jöhetne később. (5.0-val is el lehet mozizni egy darabig, gondolom. vagy?)
    meg láttam valahol új JBL SCS178-at is 70 körül.
    ezek mellé milyen új, vagy használt erősítő lehetne megfelelő? .

    (#44990) BBéci:
    Neked is köszi!
    kicsit most akkor összekeveredtem... :) (mert, ugye, Patice pont a hangfalakra írta, hogy inkább újat.)
    akkor viszont a bevezetőben belépő kategóriás erősítőként jelöltekkel el lehetne indulni, azok ajánlottak? és hozzájuk lehetne használt hangfalakat keresni?

    (igen, tudom, hogy a vászon is fontos, de mindenre nem futja most, sajna. jelenleg inkább a hangcucc hiányosságait érzem, mint a képét, ezért a vászon fejlesztése marad későbbre, szerintem.)

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz TCr #45007 üzenetére

    köszi!

    azért egyelőre nem vetem el egy használt JBL 178-as gondolatát, mert olcsóbban megúsznám, de eléggé megtetszett ez a Proson szett! :)

    kérdéseim:
    1. visszaolvasva a topik archívumban, láttam, hogy volt ennek 5.1-es verziója is (Proson Event 2 néven). jól láttam? ilyen már nem várható vajon?
    2. milyen erősítő ajánlható ehhez a szetthez minél olcsóbban? pl. belépők közül bármelyik jó lehet? vagy használtak közül milyenekre figyeljek?
    3. milyen sub kell majd ehhez? a Proson R10 pl elég drága. nem hiszem, hogy a következő 2 évben kiadnék subra 100ezret... olcsóbban is meg lehet ezt majd úszni?

    köszi! :)

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    ismét kérdeznék. egyelőre úgy tűnik, hogy leszűkítettem a kört hangfal vonalon az alábbi kettőre:
    1. JBL SCS 178 (ha találok)
    2. Proson Event 5.0 (sub később).

    eddig nagyrészt leginkább a Prosont ajánlottátok a JBL-lel szemben, de felmerült bennem egy kérdés:
    nem tudom melyik lenne a megfelelő rendszer a szobámba, ugyanis az nem túl nagy, és nincs sok hely.
    rajzoltam alaprajzot, pár képet (még egy kis videó is van :) ) a szobámról.

    I. verzió
    az első verzióban a front sugárzók olyan 45 cm-re vannak mindkét sarok falaitól. így elvileg mindkét hangfalszett elférhet.
    kérdések:
    1. ajánlható-e mindkettő ilyen elhelyezéssel?
    2. vagy elképzelhető, hogy a JBL közelebb lehet a falakhoz, mint a Proson, és akkor inkább megfelelő lehet?

    alaprajz
    kép1
    kép2
    kép3
    kép4
    kép5

    videó

    II. verzió
    aztán készítettem egy másik alaprajzot, ahol kb. 1 méterre vannak a hangfalak a falaktól. így már biztosan belógnak a képbe (megpróbáltam jelölni a fény útját is, de nem lett tökéletesen pontos).
    alaprajz2

    III. verzió
    esetleg egyéb megoldás szóba jöhet? kb. 45 cm-re az oldalfalaktól, kb. 60 cm-re a szembe lévő faltól, vagy így már a nézőkhöz lesz túl közel? (erről nincs rajz)

    nagyon köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz Oldfighter #45699 üzenetére

    helló!

    köszi! :)
    igen, tudom, a nézőtáv egyáltalán nem szabályos... tényleg próbáltam már hátrébb ülni, de mindig visszaülök, mert így élvezem igazán. ha meglesz a hangrendszer, és megkívánja, megpróbálom ismét. :)
    az ágy igazából galériás, tehát van alatta hely, a surround hangfalakat még vagy 1 méterrel hátrébb tudom tenni.

    (#45700) Patice:

    Neked is köszi! :)
    na, akkor marad az I. verzió, gondolom, kisebb finomítások még lehetnek.
    a forrás laptop, ami a képeken világoszölddel van jelezve az asztalon. az erősítőt én az asztal alá gondoltam tenni. onnan mennének a vezetékek előre. ez így is okés lehet?
    (vagy lehet kényelmesebb lenne a Te megoldásoddal, mert akkor csak egy HDMI menne ki az asztal alól...)

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz Patice #45706 üzenetére

    köszi!

    az oldalt elhelyezés is jó lehet, tényleg, a laptop is mehet oda.
    vagy ami még eszembe jutott: erősítő és a sub is az asztal alatt? tehát mögöttem lenne a subláda. az is megoldás lehet, vagy elől van a helye?

    köszi! :)

  • sunnysys

    tag

    válasz Patice #45710 üzenetére

    ok, asztal alá nem kerül, köszi!
    pár napig nem leszek, aztán még lehet, hogy kérdezek.
    kösz mindenkinek! :)

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    végre találtam, így vettem egy JBL SCS 178-as hangfalszettet, ehhez keresek használt erősítőt.

    a rendszer:
    - a szoba - kb. 15-16 m2 (a kilógó 2,6 m2-nek a nagy része beépített szekrény)
    - a filmeket laptopról nézném. laptopból HDMI-n keresztül erősítőbe, erősítőből HDMI-n keresztül projektorba.
    - leginkább filmezéshez használnám.

    a véleményetekre lennék kíváncsi, melyiket ajánlanátok a kinézettek közül (esetleg helyettük):
    Onkyo tx-sr508 - kb. 55.000 Ft,
    Onkyo tx-sr606 - kb. 50.000 Ft,
    Onkyo tx-sr607 - kb. 60.000 Ft.

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    az Audyssey mikrofonok mennyire pótolhatók?

    vennék egy használt Onkyo TX-SR608-as erősítőt, de tulajdonos nem találja a mikrofont.
    két megoldást ajánlott fel:
    1. megrendelné szakszervizből, de ott - úgy tűnik - nagyon lassan működnek a dolgok,
    2. rendel a netről, az ebay pl. tele van ilyen mikrofonokkal.

    >> a shoponkyo.com címen megnéztem, hogy milyen kellene elvileg: Audyssey ACM1H. sajnos erről az oldalról csak az USA-ból lehet rendelni.

    >> aztán megnéztem az Audyssey honlapját, ők viszont azt írják, hogy minden egyes mikrofon az adott típushoz van kalibrálva, és még márkán belül sem feltétlenül kompatibilisek a mikrofonok különböző típusokkal:
    "Can I use any mic for MultEQ? Can I use a mic from my previous AVR on my new AVR?
    No. The Audyssey mic that was included with your AVR has been specially calibrated to your AVR model. Using another microphone for your MultEQ calibration will not produce accurate results. If you can't find the microphone that was included with your AVR contact the manufacturer for a replacement."

    >> aztán írtam a Streamaudionak, hátha tudnak rendelni, de nem válaszoltak eddig.

    kérdéseim tehát:
    - szerintetek mennyire rizikós nem az eredeti mikrofont után-rendelni a szerviztől/forgalmazótól?
    - volt már, hogy valamelyikőtöknek pótolni kellett az adott mikrofont? hogyan sikerült eredetit találni?
    - nincs valakinek egy Onkyo 608-hoz való eladó mikrofonja?

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz Tamoo #53341 üzenetére

    köszi! tudom, rákerestem az audyssey és a mikrofon szavakra, mielőtt írtam.

    a baj azonban egyrészt, hogy teljesen laikus vagyok, így szeretném mikrofonnal kalibrálni, és, ha szükséges, akkor szeretném az eredetileg hozzávaló mikrofonnal kalibrálni. másrészt a későbbi esetleges eladást is megnehezítheti, ha nincs meg a mikrofon.

  • sunnysys

    tag

    válasz dunkel #53343 üzenetére

    köszi szépen! :)

    közben
    1. válaszolt a Streamaudio, és megadta a hazai kontaktokat, akinél lehet érdeklődni. írtam nekik, válaszolnak majd, reményeim szerint, hogy tudnak-e, és mikorra rendelni mikrofont.
    2. olvasgattam onkyo support oldalán, onkyo facebook oldalán, és ilyen esetekre megadtak hivatalos európai szervizeket, így írtam egy osztrák szerviznek is.

    kíváncsi vagyok, melyik tud előbb új mikrofont küldeni. :)

  • sunnysys

    tag

    sziasztok, segítségre lenne szükségem!

    1 hete vettem egy használt Onkyo TX-SR608 erősítőt.
    a hátlapon 5 HDMI bemenet van:
    1. BD/DVD
    2. VCR/DVR
    3. CBL/SAT
    4. GAME
    5. PC
    a sorrend változtatható, a fenti az alap beállítás.

    a rendszer további elemei:
    forrás: laptop HDMI in-en keresztül
    megjelenítő: laptop képernyője, vagy projektor HDMI out-on keresztül.

    a következő problémával szembesültem:

    > ha az 5. HDMI bemenetre kötöm a laptopot (a projektor nincs bekötve), megszólal a rendszeren a hang, a laptop képernyőjén azonban csak az asztal látható, mintha osztott képernyő 2. megjelenítője lenne. az egér áthúzható rá, a programok, ikonok, stb. azonban nem látszanak.
    > ha a többi HDMI bemenet valamelyikére kötöm a laptopot (a projektor nincs bekötve), megszólal a rendszeren a hang, a laptop képernyőjén pedig minden látszódik.

    most lehet, hogy nagy butaságot írok, előre is elnézést, ha igen. :) először arra gondoltam, hogy biztosan azért van ez, mert az erősítő pl egy BD lejátszó esetében tudja, hogy ha nincs rákötve TV/projektor/stb. akkor automatikusan nem veszi le a videojelet, ezért látható minden a laptopon. míg laptop esetében azt számítógépként értelmezi, és feltétlenül küldené tovább a jelet egy másik megjelenítőre, ezért tűnik megosztott képernyő egyik felének a laptopon látható kép.
    aztán azonban rákötöttem a projektort az erősítőre, gondolván, hogy akkor ott megjelenik a kép, de nem így történt, semmi nem látszódott, és a hang is "elment".

    ez eddig talán annyira nem is lett volna zavaró, hiszen ha 5-ből 4 HDMI csatlakozó működik, az nekem végül is elég. de ma, 5 nap kikapcsolt állapot után bekapcsoltam az erősítőt, és a 4. HDMI-vel is ez volt. 30 perc múlva helyreállt a rend, működik rendesen a 4. HDMI bemenet, csak megijedtem, hogy esetleg a többivel is lesznek majd ilyen problémák.

    van ötletetek, hogy mi lehet ez?
    elképzelhető, hogy a laptop vga kártyájával van valami gebasz, vagy az erősítőn kellene beállítanom valamit, esetleg a HDMI bemenet romlott el?

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz Peak #54456 üzenetére

    (#54453) Warter, (#54455) Norbi 72 és (#54456) Peak! nagyon köszi, megnéztem harmadszorra is a használati vonatkozó részeit, úgy tűnik találtam valami használhatót:

    a gyári beállítások esetében az volt a helyzet, amit leírtam. most minden egyéb bemenetei lehetőséghez, ami nem HDMI az erősítőn "---" értéket rendeltem, és tökéletesen működik az 5. HDMI bemenet is. ez mondjuk érdekes, mert nekem fura, hogy alap beállításoknál az volt helyzet. mindenesetre még párszor át kell rágnom magam a kézikönyvön, mert elolvastam ugyan, de lehet, hogy nem elég figyelmesen/értőn. a használatiban találtam valami olyan infót, hogy összefüggnek a különböző csatolók beállításai egymással, és ebből következtettem arra, ha minden digitális és egyéb bemenethez, amit nem HDMI, "---" értéket választok, nem fogja összezavarni a HDMI bemeneteket. így is lett, most működnek a HDMI bemenetek, és a laptopon is minden megjelenik.

    köszi Nektek még egyszer! :)

  • sunnysys

    tag

    válasz sunnysys #54467 üzenetére

    Sziasztok!

    ismét jelentkezek Onkyo TX-SR608 HDMI ügyben. reggel bekapcsoltam az erősítőt, ismét az volt a helyzet, amit tegnap este: a HDMI5 (PC) bemenet esetében kiterjesztett képernyő fogadott a laptop kijelzőjén. addig már eljutottam, hogy a VGA kártyán beállítottam, hogy a laptop legyen az elsődleges megjelenítő, tehát az ikonok már látszanak.

    a kérdés most ez: miért van az, hogy a bemenetek közül a GAME, és PC bemenet esetében csak akkor kapok képet a laptopon, és hangot a hanfalakon, ha kiterjesztett módban van a laptop képernyője? az első 3 bemenetre kötve a laptopot gond nélkül választhatom a VGA kártya menüjében, hogy csak a laptop képernyője legyen a megjelenítő eszköz, míg a 4. és 5. bemenetek esetében ilyen beállítás mellett nem szólal meg a hang, csak ha kiterjesztettre állítom a képernyőt.

    a bemenetek:
    1. BD/DVD
    2. VCR/DVR
    3. CBL/SAT
    4. GAME
    5. PC

    a google elég sok találatot adott az "Onkyo 608 HDMI problem" témakörben, kicsit tartok attól, hogy kezd tönkremenni a HDMI panel. persze, ha a fenti problémák nem problémák, mert természetesek vagy valami beállítással orvosolhatók, akkor nem izgulok, csak jó lenne tudni, hogy most megfelelően működik-e az erősítő, mielőtt lejár a 30 napos próbagarancia, amit az eladó vállalt.

    köszi szépen!

  • sunnysys

    tag

    válasz sunnysys #54552 üzenetére

    bocs, letelt a szerkesztési idő, pontosítanék:
    nem a GAME és PC bemenetekkel van a gond, hiszen bármelyik bemenethez hozzárendelhető a GAME és PC név. a 4. és az 5. HDMI bemenet esetében jelentkezik a vázolt probléma.

  • sunnysys

    tag

    válasz sunnysys #54552 üzenetére

    Onkyo TX-SR608 - HDMI ügy még mindig: :)

    írtam egy nagyon segítőkész szervizes emberkének, aki megnyugtatott, hogy:
    "A leírt jelenség tehát az akkori szabványnak tökéletesen megfelel, az ONKYO készüléken csak az első három HDMI bemenet volt teljes értékű vezérlési képességekkel ellátva, a többi ún. segédbemenet, korlátozott funkcionalitással. A készülékben lévő HDMI kártya tehát MÉG nem hibás, legalábbis az Ön által jelzett jelenség NEM hiba, hanem alapállapot."

    viszont nagyon meg is ijesztett:
    laptop és AVR összekötése HDMI-n nagyon nem javasolt, mivel "a noteszgépekben NINCS olyan aktív, vagy passzív elektronika, amely a tápellátási anomáliákat kiszűrné, ráadásul közismert tény, hogy a számítástechnikában alkalmazott tápegységek tökéletesen más követelményszintek szerint készülnek, mint a szórakoztatóelektronikai készülékekben használt tápegységek.. Ennek megfelelően ezen gépek HDMI kimenetén sok esetben jelenhet meg olyan áramtüske, feszültségszint, amelyet a szórakoztatóelektronikai készülékek, így az ONKYO TX-NR608-as rádióerősítő HDMI bemenete NEM fog tudni kezelni, ezekre az extrém zavarjelekre a DSP áramkör igen rosszul, nagyon gyakori esetben halálos sérüléssel fog válaszolni,..."

    ha ez tényleg így van, akkor mi a helyzet a HTPC-t használókkal? vagy azért ennyire nem veszélyes dolog laptopról házimozizni? mit gondoltok?

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz eboostr #54579 üzenetére

    köszi!
    igen, azt tudom, hogy áramtalanítva kell összekötni a komponenseket, de az úriember a szervizből tényleg nagyon részletesen kifejtette, hogy gyakorlatilag borítékolható a HDMI panel gallyra vágása, ha arra nem multimédiás eszköz, hanem pl. laptop van kötve.
    amúgy a 608 és még a 609 használati utasításban is találtam ilyet egy, a HDMI-re vonatkozó résznél: "In addition, video signals from a PC are not supported."
    szóval kicsit azért parázok...

  • sunnysys

    tag

    válasz BBéci #54676 üzenetére

    örülök, hogy BBéci is és más, nálam százszor inkább hozzáértők is reagálnak a hdmi dologra.
    köszi mindenkinek!

    igen, nálam laptopról menne a lejátszás, de most eléggé elbizonytalanodtam. a szervizes úriember tényleg nem csak az áramtalanítás szükségességére hívta fel a figyelmet, eleve nem támogatja a pc/laptop hdmi-n történő csatlakozását. csak akkor meg tényleg nem értem, hogy hogy nincsenek akár itt a fórumon ilyen rossz tapasztalatok. (külföldi oldalakon nagyon sok onkyo hdmi problémákat leíró bejegyzést találtam, de olyan írást nem, ami konkrétan összefüggést mutatott ki a hdmi hiba és pc/laptop használata között.)

    (#54689) putyu10:
    ezt kifejtenéd bővebben? mit nevesített meg a szerviz, mint valós hiba? (bocs, ha értetlen vagyok kicsit...)

    köszi!

  • sunnysys

    tag

    válasz putyu10 #54700 üzenetére

    (#54700) putyu10:
    igen, ezeket a feszültségcsúcsokat írta a szervizes úr is.

    (#54703) putyu10:
    melyikek a dedikált bemenetek? (én azt hittem, hogy mindegyik az. a 608-on legalábbis mindegyikhez van név rendelve, bár azok a menüben felcserélhetők. kivétel az előlapon található AUX nevű.)
    ja, bocs, most látom, hogy az általad említett 809-en van név nélküli bemenet is.

    (#54702) eboostr
    hát, ez egy igen jó kérdés... mindenesetre, amellett, hogy van PC jelű HDMI bemenet rajtuk, és a kezelési útmutató többször említi a PC csatlakoztatását, az Onkyo 608 és 609 esetében biztosan szerepel a manualban az is, hogy nem támogatott PC csatlakoztatása...

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz simi762 #60707 üzenetére

    csak egy tipp: nem tudom, pio-nál hogyan van, de onkyo-nál én is beparáztam, amikor megvettem: vagy 1 óráig nem tudtam használni a távirányítót. aztán leesett, hogy át kellene kapcsolni receiver módba, addig ugyanis tv módban volt. nem lehet valami hasonló gond nálad is? (bár írtad, hogy resetelted a távot is. azzal lehet, h meg kellett volna oldódnia, ha csak ennyi volt a gond...)

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    Nincs valakinek eladó JBL Northridge E30-as hangfala? :) Vagy valaki ismerősének? :)
    Tudom, hogy ez nem ad-vesz topik, csak egyszerűen már egy éve nem találok sehol egy eladó, lehetőleg cseresznyeszínű E30-ast. (A hifipiacon láttam nem olyan nagyon régen egyet, de az meg volt fúrva, olyat nem vennék.)

    Szóval nem találok ilyen hangfalat, pedig nagyon szeretnék. Egy Onkyo 608 + JBL SCS 178 páros mellé kellene, hogy 7.1-em legyen. A 7.1 nekem nagyon bejött. Eddig kétféle megoldást próbáltam:
    1. Egy Phillips mini-hifi hangfalait hátsó surroundként használva. Tök jó volt, csak mégsem egy család, de még csak nem is egy márka és ez azért hallatszik rendesen.
    2. Egy barátom JBL E60 hangfalait frontként használva. Ez is tetszett, de nagynak éreztem mind a JBL SCS 178-hoz, mind a szobámhoz. Viszont itt kiderült számomra, hogy a Northridge sorozat hangja nagyon jól illik a kis SCS 178-as szett hangjához, ezért gondolkodok az E30-ban. (Bár a lényeg nálam a mozi, zenét is hallgatok a rendszeren. A JBL E60 sokkal jobb zenére, mint a jelenlegi kis szett, ezért is gondolkodok ebben a kategóriában, és nem veszek mondjuk két SCS 178 hangfalat (láttam már ilyen hirdetést).)

    Ha senkinek nincs tippje, hogy honnan tudnék szerezni ilyet hangfalat, akkor viszont lassan el kell gondolkodnom azon, hogy más hangfalat keressek. Van még olyan JBL monitor hangfal, aminek a hangja hozzáilleszthető lenne a jelenlegi rendszerhez? Amit eddig néztem:
    1. JBL E20: Mennyivel lehet ez rosszabb választás, mint az E30? Hátrány: hátul van a reflex-nyílás, márpedig elég közel kellene elhelyeznem a hangfalat a falhoz (kb. 20 - 30 cm.))
    2. JBL ES30: Erről olvastam, hogy sokkal jobb minőséget képvisel, mint az E30. Nem szólna nagyon ki a rendszerből? Hátrány: hátsó reflex-nyílás, ár.
    3. JBL E50: Azt olvastam róla, hogy az E60 hangszórókészletével rendelkezik? Nem szólna nagyon ki a rendszerből? Hátrány: méret, ár, ritka használtban.

    Van még valami, ami szóba jöhet?

    Megjegyzés:
    Tudom, hogy egy sokkal jobb 5.1-es rendszerrel akár jobban járhatnék, de nem szeretnék többet költeni rá, másrészt tényleg szeretnék 7.1-et. :)

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sunnysys

    tag

    válasz sunnysys #91484 üzenetére

    Sziasztok!

    Visszatérnék a kérdésemre, köszönöm, ha tud valaki segíteni!

    JBL SCS 178 + Onkyo 608 szetthez szeretnék venni egy monitor hangfalpárt, hogy azt frontként használva 7.1-es rendszerem legyen, valamint, hogy azon hallgathassak zenét. Sanci korábban JBL E30-as hangfalat ajánlott ehhez, de sehogy sem találok ilyet a használt piacon, ezért gondolkodom esetleg egy JBL ES30-on.

    Azt az elmúlt kb. 1,5 év fórumolvasgatásából tudom, hogy az ES széria magasabb minőséget képvisel, csak azt nem tudom, hogy nekem megfelelhet-e:
    1. Nem lóg ki nagyon az SCS 178-as hangképéből? (JBL E60-nal próbáltam, azzal egységes volt a hangkép, csak számomra nagy volt a hangfal.)
    2. Ellentétben az JBL E30-cal, a JBL ES30-nak hátul van a reflexnyílása. Ha jól gondolom, ez hátrányt jelent az E30-hoz képest, ha a falhoz viszonylag közel, kb. 20 - 30 cm-re helyezném el. Van lényeges különbsége ebből a szempontból a két típus között?

    Köszi!

  • sunnysys

    tag

    válasz sunnysys #91831 üzenetére

    Közben telefonált egy haverom, aki múlt héten licitált a nevemben egy E30-ra, a német Ebay-en, hogy visszalépett a nyertes licitáló, így vihetem a hangfalat. Szóval, az előbbi kérdésem egyelőre okafogyottá vált. :)

  • sunnysys

    tag

    válasz Dorian #91846 üzenetére

    Köszi!
    Hát, ha annyira zavaró lesz, akkor úgyis kénytelen leszek. :)
    Mindenesetre lehet, hogy az én fülemmel van gond, mert az E60-nál azt éreztem, hogy illik az SCS 178-hoz. Lehet, hogy az E30 esetében sem fogom hallani, hogy elüt.

  • sunnysys

    tag

    válasz Tamoo #91870 üzenetére

    Köszi, Tamoo!

    Egyelőre megnézem, hogy hogyan teljesít az E30 + SCS 178 kombináció a kis, 12 nm-es szobámban. Ha tényleg nem érzem majd egységesnek a hangképet, lehet, hogy elgondolkodok egy upgraden. Remélem, nem így lesz. :)

  • sunnysys

    tag

    válasz Osynho #91906 üzenetére

    Bocs, kb. 14 nm, csak rosszul emlékeztem.
    Igen, ekkorára tervezek. Tudom, hogy 30 nm-től szokták ajánlani, de kipróbáltam, úgy érzem/hallom, az én rendszeremen sokat hoz az 5.1-hez képest. A másik emlegetett kritériumnak (minimális távolság 1,5 m) viszont megfelelek, mert kb. 180 cm távolság van a hátsó surround és a hallgatói pozíció között.

Új hozzászólás Aktív témák