Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kerti008

    aktív tag

    Sziasztok! Feltelepítettem életem első linux-át. (Gentoo) Persze jó sokáig tartott, mert forrásból lett fordítva. A problémám az hogy felraktam a Qemu-t és a Kqemut(a gyorsítást nem a grafikus felületet). Működik, win95 felmegy, dos-os progik mennek stb.. Nosztalgiázok, nagyon tetszik. Gép következő indítása után nem megy a Kqemu. ''Kqemu layer not activated'' kqemu újratelepít, nem megy...
    Kqemu ismét telepít most sem megy. --unmerge leirtom mindkettőt feltelepítem nem megy... megint leírtom, --emerge sync ; teljes rendszer frissítés, az árva hívatkozásokat is kigyomláltatom a gentoo-ból, feltelepít megy! Másnap bekapcsolom megint nem megy...
    Legutoljára a windows-al szívtam ennyit évekkel ezelőtt. Persze mindig az rc-update add kqemu default paranccsal automatikus indításra teszem. Újraindítás után meg nem találja a /dev/kqemu-t. Nincs valami ötletetek?
    Az egér scroll-ját az istennek sem tudom beállítani. A xorg.conf a leírásokban megadott helyen nincs. Ha létrehozom akkor a kde nem indul el... Valamit nagyon elkonfigurálhattam.... Igaz az X-et nem konfiguráltam hanem rápakoltam egyből a kde-t.

    Kedvenc VR jatekaim: HL Alix, Queke1-2, Half Life 1-2 and mission packs, Queke3quest, RTCQuest, Duke Nukem 3D

Új hozzászólás Aktív témák