Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    válasz DonRazzino #14899 üzenetére

    portrét lőheted e-shutterrel;
    vagy vehetsz helyette polárt, amit ha direkt nem jó szögben használsz, akkor használhatod ND szűrőként is és nem rontja el a bőrön a fényeket, de lesz egy polárod is;
    de ha veszel akkor véletlen se ND4-et vegyél, édeskevés. egy sötétebbel akár még videózással is próbálkozhatsz. (nekem 16-os van, de 8 minimum kell sztem).

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz DonRazzino #14899 üzenetére

    Hoya-tól a HMC nd-k nagyon jók, de ha sima proND-t találsz az is rendben van csak b*romira vonzza a port meg koszt és nehéz letörölni. gorgo kollégával abban egyetértek, hogy nd4 néha nem elég, nekem pont nd4, nd16 és nd3-400 varind van, a 4-es kevés, a 16 néha sok, ezért mindíg a varind-t használom.
    Szerk: ja hogy vakuzol? Akkor ugyan drága mulatság, de én varind alá nem adnék... Nekem ilyen van, nagyon jó, két "hibája" van: ha a vonalkákon túltekered foltosodik, de gondolom nem véletlenül vannak rajta azok a vonalak... portrénál-videónál stb. bőven elég az nd300-nd400, szal a jelölésen belül maradsz, felhőhúzós hosszúexpós tájképekre meg nd1000-et kell venni, arra amúgy sem elég sötét. A másik: napellenzőt nem lehet rá tenni, de ez gondolom logikus, hisz egy varind szűrőn ezt nem tudom hogyan lehetne megoldani... Ezeket leszámítva nagyon szeretem, ugyanolyan jó mint a sima HMC, csak ez nálam kivált 3-4 szűrőt is és nem kell állandóan cserélgetni.
    Ha meg túl drágának találod a varind-t, akkor ki lehet számolni, hogy kb. milyen fix nd kell neked, hány FÉ-t szeretnél "sötétíteni" és ha picit kevesebb a fény iso-t emelsz, ha meg sok szívsz :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák