Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BotaN

    senior tag

    válasz Gerisz #473 üzenetére

    A hang és a hűtés mindig kompromisszumokkal jár, nem tudsz olyan házat tervezni ami halk, de egyben kiemelkedő lenne a hűtési képessége. Mivel ahol be-ki megy a levegő ott a hang is kijön, vica-versa. A Define XL az nagyon közel jár szerintem az optimumhoz, mivel egy mezei 10-15k-s házhoz képest a hűtése és a hangja is jobb.

    Volt szerencsém egy ilyen ház társaságában eltölteni pár órát, egy HD 6970 volt bent ref. hűtős, és alap járaton, alacsony venti fordulat mellet semmi hangja nem volt a gépnek. Jó észre lehet venni, mikor van ki meg be kapcsolva a gép, de 1 perc után megszokja a füled az új alapzajt, ami minimális és ettől lesz hangtalan. Haver ezek után levette az oldallapot, és a különbség bizony nagy volt, tehát sokat számít a zajcsökkentő szigetelés.

    Nem tudom milyen házad van most, de amint írtam a hűtés simán veri a sima 10-15k-s alapnak mondható típusokat, mivel van bent 3 légkavaró ami tesz a dolgát rendesen, és szvsz én betennék előre kettőt, valami ultra halk ventit az biztos még ezen is segítene. De egyáltalán nem szégyenkezik így sem a kuckó, sőt, ha szükség van az extra teljesítményre akkor is feljebb lehet csavarni a ventiket, amivel némi szélzaj is jár, de ez közel sem olyan idegesítő mint a monoton motorzaj, ami a nyitottabb házak jellegzetessége.

    http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

Új hozzászólás Aktív témák