- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Meghalt a Windows 10, éljen a Windows 10!
- Házimozi belépő szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Emelkedik a korábbi generációs Intel CPU-k ára
- Gaming notebook topik
- Vezetékes FEJhallgatók
-
PROHARDVER!
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Panthera #55868 üzenetére
Szia!
Azóta sok víz lefolyt a Tiszán
A hosszú hétvége alatt, volt időm matekolni, meg nézelődni házak között, de utóbbi baromi nehéz
Nálam is a fő gond, hogy így néznek ki a dolgok.
Ház esetén a Thermaltake Core G3 jó lenne, de abba tápot kellene cserélni mert hiába ATX méret, és SFF méret, a tápból csak SFX-et fogad. Az meg a ház csere összességében már tetemes összeg, és ugye előnye csak a hely kihasználása a hardver marad egy régi.
CM Elite-m már volt korábban, de az pár centi híján szintén nem fér be a tv alá.
Illetve ami jó lett volna ház, és befér (meg tetszik is) az mind ITX, szóval megint hardvert is cserélni kellene. Utánaolvastam az APU-s megoldásnak is, de kompromisszumos (madvr estén csak basic beállításokra jó) így a VGA is marad.
Így úgy döntöttem, hogy a ház marad, vettem bele egy új ASRock B365M Phantom Gaming 4-et mellé apróról egy I5-8600T-t, valamint szintén új 16GB DDR4 3000MHz-es ramot, és 2db új 3TB-os P300-as HDD-t amik RAID0-ba fognak menni, és ezen lesznek a filmek. A BQ gold táp, meg a vga és a rendszer SSD marad csak. Ja meg az IS50 hűtő is.
A háznak meg találtam egy helyet ahova pont szépen bemegy, útban sincs és egy 5M-es HDMI kábellal meg is oldódott a dolog.
Ugye megúszhattam volna ezen alapon csak egy HDMI kábellal is, de eleve fontolgattam már az upgradet is, mert a Giga lapon még csak Sata 2-es portok vannak, plusz a tárhely is szűkös volt, és a lap sem tud HW raidet mint az új, és feleslegesen nem terhelném a procit még egy szoftveres raiddel is, mert oda már lehet kevés lett volna.
De így legalább most jó időre megint le van tudva, van egy gyors, keveset fogyasztó HTPC-m, aztán ha esetleg találok valami szép házat idővel lehet majd költözik a TV alá, de egyelőre most így marad, a régi gép meg megy apróra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Apple iPhone 17 - alap
- Meghalt a Windows 10, éljen a Windows 10!
- alza vélemények - tapasztalatok
- Túra és kirándulás topic
- Házimozi belépő szinten
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- GoodSpeed: Keychron V6 Max (HU) Mechanikus vezetéknélküli billentyűzet (Bluetooth, RF, USB)
- Gyúrósok ide!
- Poco F7 – bajnokesélyes
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3398, 94% Akkumulátor
- HP 14 Elitebook 640 G9 FHD IPS i5-1235U 4.4Ghz 10mag 16GB 256GB Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 9400F / RTX 2060 / 16GB DDR4 / 250SSD+500HDD
- Eladó karcmentes Apple iPhone 13 128GB / 12 hó jótállás
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3645
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest