Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz Pikari #98 üzenetére

    Miért fáj, hogy ekkora egy játék? A TB-okat nagyon olcsón adják már ráadásul, így több marad a zsebedben, mintha mondjuk kétszer annyiba kerülne a játék, mert hogy optimalizálni kell ezerrel.

    #99 hcl: igen, attól még, hogy külföldi nem lesz rögtön Messiás, ahogy a magyar menedzser sem jelenti azt, hogy nem jó benne. Nekem most magyar menedzserem van és egy szinttel fentebb is magyar van. Értenek hozzá és jók benne.

    #100 bambano és a többi hasonló tartalmú hsz-re: azt tapasztalom - legalábbis itthon -, hogy van egy fajta ellenszenv az Agile-al szemben és olyanokat is belelátnak, ami egyébként nem is az Agile része.

    Az Agile egy keretet ad a SW fejlesztésnek. Definiál szerepköröket (Product Owner, XFT, stb.), jól definiálja azt, hogyan folyik az információ (Backlog Refinement, Sprint Planning, stb) és leírja az elvárásokat is (DoD, DoR, stb.). Ha mindenki csinálja a dolgát, akkor az ügyfél azt kapja, amit kért és akkorra amikor a cég ígérte.

    A jelenlegi környezetben ez a legjobb módszer a SW fejlesztéshez. Vannak hibái, de jelenleg nincs jobb megoldás, majd biztosan lesz.

    Az egyszerűen hazugság, hogy nem kell tervezni.

    Az Agile - és egyébként minden elképzelésnek - természetszerű gyengesége, hogy emberek működtetik. Hogyan várjuk el az Agile-tól, hogy jól működjön, amikor tipikus mezei fejlesztőből lesz Scrum Master?! A menedzsment sem hajlandó elfogadni, hogy user story-ban kellene gondolkozni, no meg story pointban?! Nem csodálom, hogy sokaknak nincs jó tapasztalata az Agile-al, egyszerűen nincs elég jó szakember Mo-n. Azon sem lepődnék meg, hogy menedzsment sem veszi komolyan az Agile-t, mert hogy máshol sem voltak jó tapasztalataik ezzel, mert hogy szakbarbárok működtették az Agile-t.

    Itt egy érdekes beszámoló a fentebbiekről: [link]

    ehhez kell ez a rilízelj gyakran, gyorsan, sokat történet,

    És ez nagyon jó dolog. Ez jó a fejlesztő cégnek és a vevőnek is. Btw, ez egy jó CICD nélkül nem megy. Emlékszem egy másik multinál óriási erőfeszítés kellett ahhoz, hogy a féléves releseak helyett negyedéve legyen, de úgy hogy 3 hetente már lehessen adni a customernek valamit tesztelésre. De nagyon jó, hogy meglépték, mert a SW quality sokat javult. Nyilván nemcsak azért, mert jóval gyakoribb lett a SW átadás, hanem mert több féle automata teszteket is bevezettek.

    rendes helyen meg úgy megy a szoftverfejlesztés, agilitást nagy ívben kerülve, hogy üzleti elemző megnézi a folyamatot, a folyamaton történő fejlesztési igényt, és ezt iterálva elkészít egy rendes, részletes, hitelt érdemlő, elfogadott üzleti specifikációt. utána indul a program tervezés és programozás. na ezt akarja mindenki megspórolni, erre találták ki az agilis módszertanokat.

    Itt utalnék vissza arra, amikor valaki olyat lát az Agile-ba, ami nem is :K . Az Agile sehol nem mondja azt, hogy ne legyen üzleti/termék/SW terved, sőt! Az iteráció pont az Agile egyik lényeges pontja.

Új hozzászólás Aktív témák