Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz Zirowe #10697 üzenetére

    "akkor hova és milyen erősítőt kéne raknom?"

    Valami ilyesmit kellene szerezned hozzá: [link], plusz egy tápfeladót: [link].

    De ez csak a gyártó saját antennáihoz jó, nem hiszem hogy erre az antennára fel tudod szerelni (legalábbis "hackelés" nélkül).

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Zirowe #10697 üzenetére

    Az erősítőt elméletileg az antennához legközelebb kell rakni. Ezért például a kis gyertyaerősítőm én közvetlenül az antenna kimenetére csavaroztam fel, majd onnan koax kábellel húztam tovább a jelet. A Te esetedben szintén az antenna és az elosztó közé kellene szerelni az elosztót, az elosztót pedig esetleg lecserélni olyanra, ami az egyik ágán átengedi a feladott tápot ( bár lehet ez is jó, ilyet még nem kellett alkalmaznom, szóval nem tudom biztosra). Én ilyen erősítőt használok: [link] STB-ből táplálva.

    Viszont ha szerinted jobbak a vételi körülmények, akkor lehet a kábelezéssel lesz a gond, amin nem biztos, hogy segítene az erősítő.

    Amit én tennék: Vásárolnék koax kábelt, ami elérne az antennától a TV-ig és közvetlenül összekötném vele. Így megnézném, hogy mi a helyzet. Ha minden rendben ( a jelszint is elég erős ahhoz, hogy elosztás után se legyen probléma ), akkor újra kell kábelezni. Ha nem elég ez sem, akkor jönne az erősítős megoldás, amihez már lenne kábeled is, ami kitart az elkövetkező 10-20 évre.

    Viszont mielőtt költségbe vernéd magad, illetve a barátodat kérlek vedd figyelembe, hogy nem vagyok szakember a témában, inkább csak hobbiból foglalkozok ezzel a témával.

    Egyébként lehet olyan gond is, hogy az antenna doboza beázott, vagy már nincs rendben a levezető kábel, mert írod, hogy már ott sem tökéletes a jelszint. A kábelcserét pedig azért ajánlottam, mert azt talán viszonylag olcsón meg lehet úszni.

    Murphistic

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák