Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
emitter
őstag
Ezek közül melyiket lenne érdemes vennem? Cosfi-t tényleg nem tud az EC3000? A Conrad leírása szerint tud.. bár lehet h a leírást összekeverték az EM3000-rel, mert a kép is ahhoz tartozik..
Peaktech 9025 (5500 Ft)
http://www.arukereso.hu/meromuszer-c3631/teljesitmenymero-digitalis-peaktech-p-9025-p38129071PeakTech 9024 (7650 Ft + posta)
http://www.vatera.hu/digitalis_fogyasztasmero_aramdij_watt_amper_stb_155216752.htmlEL-EPM01 (4160 Ft)
http://www.metroman.huVoltcraft Energy Check 3000 (6950 Ft)
http://www.argep.hu/product_939299.html
leírás: conrad.huVoltcraft Energy Monitor 3000 (10950 Ft)
http://thomson.addel.hu/detailproduct.php?productid=69265 -
atesss
addikt
Hát én se nagyon találtam, sőt ez a Globaltronics is érdekes, mert leginkább valami Szingapuri elektronikai kiállítás: [link]
De aztán a cégre is találtam: [link]
Mindenesetre úgytűnik hogy ők nem is a gyártók (presze kinában gyártatva): "Branchen: Export / Import"
Az itt [link] és [link] írt User Guide-ot se nagyon tudtam letölteni, úgytűnik csak "keresési találat" lehet. -
mr_ricsi
veterán
"Mi a francnak "Check", "Monitor", meg "Logger" is ?"
Az EC3000 nem jelzi ki a cosFI-t és a látszólagos teljesítményt.
"Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?"
Nem tudja. Olyan dolgokat tud így mérni, aminek van kikapcsolt állapota. (Hűtő, mikró, mosógép, stb. Ha ezek már digis órás kütyük, akkor a teljes időt bekapcsoltnak veszi.)
"Mert ha az utóbbbi, akkor jó lenne arra is, hogy figyeljem, hogy pontosan mikor van éjszakai áram.(Erre eddig egy külön, PC-re mondjuk soros porton köthető áramkört akartam összerakni.)"
Ezt nem értem. A kapcsolt áramot központilag kapcsolják be és ki. Minek azt figyelni? Kell egy átkapcsoló-automatika, és kész. -
mr_ricsi
veterán
"ez az aldi-féle mérőnek egyébként mi a típusa?"
A dobozán alul és a címkéjén GT-PM-03 szerepel.
A címkéjén "Globaltronics GmbH Hamburg, Germany", a dobozán "származási hely : Kína"."aztán ha az ember már ott van, vesz persze mást is.."
Én is vettem 2 zacskó vaníliás nápolyit... -
atesss
addikt
a betanított árufeltöltő segédmunkások meg úgysem tudják, mit keresel.
Hát azért ez az akcióban van, úgyhogy annyira nem egy ismeretlen dolog...
De akkor elballag ahhoz a sorhoz, ahol lennie kéne, és megnézi, hogy van-e.Az EM3000 és az ENERGY CHECK 3000 között [link] mi a különbség szerinted ?
Mindegy, 1000-ért így is jó a kapcsoló óra, mondjuk inkább az 1db digitális:
digitális időkapcsoló óra beltérre: LCD-kijelző, 20 programtárhely/nap, gyerekzárral, max. kapcsolási teljesítmény: 3 680 W
Normális árban az analóg szokott lenni 2000 körül min., nem ?A fentebb írt SD kártyás ENERGY LOGGER 4000 -ről mi a véleményed ?
-
atesss
addikt
Hát igen, én is ettől féltem sajnos.
De azért holnap megpróbálom őket felhívni, hátha mégis maradt.ellenben az ilyen akciókkal odacsábítanak fűt-fát, aztán ha az ember már ott van, vesz persze mást is..
Ezért fogom őket felhívni !
Persze az is lehet, hogy ők pont ezellen akarnak "védekezni" azzal, hogy nem adnak meg telefonszámot.
De én ha el is megyek, azért sem fogok mást venni direkt.
Lutrira meg nem fogok elmenni, hogy hátha van !De ha tudtam volna, hogy van ez az akció, csüt. du. rá is értem volna, és el tudtam volna menni.
Nem nézted esetleg, hogy ezekből a kapcsolóórákból voltak-e még ?
ez az aldi-féle mérőnek egyébként mi a típusa? hátha lehet kapni máshol is, még ha egy picit drágábban is.
Van egy olyan sejtésem, hogy ezek csak a német piacon vannak alapból, itthon nincs is.
De aztán ne legyen igazam...
jó tudása van a kategóriájához képest..
Hol találtál részeltesebb infót róla ?
A kijelzője jó nagynak néz ki, ami mondjuk nem rossz.
De ezenkívül én mást nem tudok még róla...Ja egyébként lehet a német aldinál kéne megnézni, hátha arrafele alapból lehet ilyet kapni, és fent van a pontos típus is.
-
mr_ricsi
veterán
Teljesen felesleges hívni a boltot, mert nem szaküzlet, a betanított árufeltöltő segédmunkások meg úgysem tudják, mit keresel.
Másnak vettem ilyet, egy gyorstesztre volt csak időm. 200W-ig 3-4W-tal kevesebbet mutat, mint az EM3000.
Készenléti fogyasztásokat mérni nem olyan jó, mert 1W-nál 0,2-0,5W-tal kevesebbet mutatott. CosFI-ben nagyjából megegyeztek.Egy hülyeséget találtam: nem kapcsol ki! A gombelemek között van egy gyászszalag, miután kihúztam, folyamatosan működött a kijelzője. Szerintem így pár hónapnál nem bírja tovább. (Csak az elemtartó kihúzásával lehet kikapcsolni.)
Az EM3000 kijelzőjén egyszerre látszik a W, a VA és a cosFI, használat közben nem nagyon kell a gombokat nyomogatni. Ennél VA kijelzés nincs, a másik kettő pedig külön van kijelezve.
A kapcsoló órából a felsorolt 4 fajta 1-1 csomag. 2db mechanikusat, vagy a másik 3 közül 1 darabot kapsz 999Ft-ért.
-
canniball
nagyúr
"Voltcraft Energy Monitor 3000 ?"
Igen."...elég hülyeség, hogy 3000-s számmal látnak el több mérőt is..."
Egyrészt igazad van, másrészt a 3000 előtt álló szó mindig más."...akkor már inkább megérné 12e-ért egy ENERGY LOGGER 4000 [link] Ez gyakorlatilag PC-re is köthető (SD kártyával) !"
Nem tudtam hogy már ilyen is van..."Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?"
Nem hiszem, szerintem azt veszi kikapcsolt állapotnak amikor nincs fogyasztás. (Pl. a hűtőgépünk ha kell hűteni ~70W, ha lehűtött kikapcsol és 0W.) Illetve lehet úgy kell érteni ezt a bekapcsoltsági időt mint az Energy Monitor 3000 esetén: megjegyzi hogy mióta méred a készüléket (RECh) és ebből mennyit működött (ONh)."Pontosságát viszont nem tudom..."
Conrad oldalán szokott fent lenni részletes útmutató (ha a magyar oldalon nincs esetleg a conrad.de-n érdemes megnézni).Amúgy meg érdemes mr_ricsi szavait figyelni, én csak sejtem a témát ő meg vágja.
-
emitter
őstag
péntek este (tehát másfél nappal az akcijó kezdete után) voltam a fóti aldiban, már elfogyott volt sajnos.. felteszem h a többiben is már rég elkapkodták. 2,5k-t mindenkinek megér, még annak is aki amúgy nem akart venni.. gondolom hoztak belőle 20db-ot aztán csók.
ez az aldi elképesztő. Nem egy normális élelmiszeráruház, mert alig lehet kapni néhány féle élelmiszert, ellenben az ilyen akciókkal odacsábítanak fűt-fát, aztán ha az ember már ott van, vesz persze mást is..
mr_ricsi:
ez az aldi-féle mérőnek egyébként mi a típusa? hátha lehet kapni máshol is, még ha egy picit drágábban is. Mert ahogy látom, jó vétel, jó tudása van a kategóriájához képest.. -
atesss
addikt
válasz
canniball #84 üzenetére
Pontosan melyikre gondolsz ?
Voltcraft Energy Monitor 3000 ?
Úgytűnik a Voltcraft nevezéktana nem túl egyértelmű, legalábbis elég hülyeség, hogy 3000-s számmal látnak el több mérőt is, pl: [link]
Ezekszerint van Voltcraft Energycheck 3000, Voltcraft Energy Monitor 3000, meg Voltcraft Energy Logger (3500) is.
Mi a francnak "Check", "Monitor", meg "Logger" is ?De ha jól sejtem, hogy erre gondolsz: VOLTCRAFT ENERGY Monitor 3000 [link] - 10950 (vagy a Conradban olyan van, hogy ENERGY CHECK 3000 ENERGIAKÖLTSÉG-MÉRŐ [link] - 11000), akkor már inkább megérné 12e-ért egy ENERGY LOGGER 4000 [link]
Ez gyakorlatilag PC-re is köthető (SD kártyával) !
És elég komoly dolgokat tud úgytünik, pl.:Az Energy Logger 4000 rögzíti a foigyasztást max. 6 hónapig a memóriában - a bewgyűjtött adatok kényelmesen, közönséges SD-kártyával komputerre vihetők további analízis és tárolás céljából. A kényelmes grafikus szoftver vizualizálja a költségeket max. 10 fogyasztóig
A háromsoros kijelzőn a fogyasztás mellett a hatásos és látszólagos teljesítmény is leolvasható, valanmint a CosPhi, áram, feszültség, és a Min-/Max értékek. A kijelzést váltogatni lehet a mért és a kumulált értékek valamint a költség előrejelzés (hó, év) között.Ileltve ez pontosan hogyan működhet: A készülék megállapítja a fogyasztó bekapcsoltsági idejét is.
Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?
Csak az írja ki, hogy mennyit volt bekapcsolva, vagy azt is, hogy pontosan mikor ?
Mert ha az utóbbbi, akkor jó lenne arra is, hogy figyeljem, hogy pontosan mikor van éjszakai áram.(Erre eddig egy külön, PC-re mondjuk soros porton köthető áramkört akartam összerakni.)Pontosságát viszont nem tudom, de az talán lehet, hogy kicsit pontatlanabb a régi 3000-snél, az új funkciókért "cserébe".
Mikori kiadású a 3000-s ?
Mert ez a 4000-s elvileg új modell.MOD:
Ja találtam olyat is, hogy VOLTCRAFT ENERGY CONTROL 3000 USB 2 [link]
Jó dolgokat tud, csak hát 30e...
MOD2:
Most nézem, hogy ez valami konbinált darab, A Sensor 2 érzékelő infra egységgel figyeli a fogyasztásmérő forgó korongját. -
McAdam6
aktív tag
[Ezt] nem ajánlom, többeknek (nekem is) megdöglött gari után 1 hónappal (csókoltatom az élettartam-tervezőt).
Pedig amíg működött, jó volt.
-
atesss
addikt
Igen, épp ezt néztem én is, amit pár hsz-el előbb linkelt valaki !
Csak kérdés van-e még belőle.
Rá kéne kérdezni néhány boltra, ami viszonylag közel van hozzám (Bp. XI. ker északi része).
De ALDI.hu-n semmi telefonszám nincs (még valami központi se).
Google-el találtam valami számot, ami elvileg valami központi beszerzés.
Az lesz, hogy holnap ott felhívom őket, aztán megmondom hogy adjanak számot, mert a honlapon nem volt fent.
De ha lett volna száma a boltoknak, akár ma elmentem volna (jobban rá is értem volna).Te vettél ilyet amúgy ?
Illetve egy "Időkapcsoló óra* "-t is lehethogy vennék 1000Ft-ért: [link]
De itt mit jelent az, hogy 999 Ft/csomag* ?
5 db ilyen kapcsolós cuccot adnának ? Mert az úgy nagyon jó lenne ! -
atesss
addikt
Üdv !
Fogyasztésmérőt keresnék, valami viszonylag jobb minőségű, pontosabb darabot, de azért 10e fölött ne nagyon legyen árban.
Másik topicban részletesebben leírtam kb. milyen is kellene: [link]Utánaolvasásnak meg először ezt a topicot fogom átolvasni...
-
mr_ricsi
veterán
A mért adatok közül több is van, ami már ránézésre hülyeség. A 10 éves video 4-8W-nál, a 20 éves TV 5-10W-nál, és a Samu monitor kikapcsolva 1-3W-nál nem fogyaszthat többet.
A Samunál a gyári adat: "Energia felvétel készenléti üzemmódban: <2 Watt". Gondolom, az belátható, hogy nem hazudhat 3,5x kevesebbet, mert a konkurencia azonnal felnyomná, a hatóság pedig popsin rugdosná miatta. -
mr_ricsi
veterán
Nem is olyan rossz! Tudja mérni a PowerFactort is.
Nem volt időm komolyabban megnézni, de kapcsi tápot 7%-on belül mért a 4x drágább Conrados Energy Monitor 3000-hez képest.
A készenléti fogyasztásokhoz nem olyan jó, mert 1W-nál csak 0,5W-ot jelez ki.(Csak 1 db került a kezembe, ezért nem lehettek biztos benne, hogy a többi is ilyen!)
-
kpal
nagyúr
Tudna valaki ajánlani olyan márkát ami pontosan mér 10w alatt is vagy az olcsó 4-5000ft-os is megteszi?
-
BRinyo
aktív tag
Én ma vettem egy PM-230 típusú fogyasztásmérőt. Mindjárt mérem vele a hűtőszekrényt - 24 órán át. A lakásban már szétnéztem vele:
10éves videó standby állapotban: 18W
20éves tv standby állapotban: 16W üzem közben 55-75W (20")
2x50W erősítő bekapcsolva, hajtás nélkül: 32W
samsung 205BW monitor kikapcsolva 7W (bekapcsolva 30-55W fényerőtől függöen)
lg 1730s monitor standby állapotban, világít a led: 0W
conroe celeron konfig: 55-75W
atom dualcore konfig: 50-55W
pentium 233MMX konfig: 23W
Majd megmérek még sok mindent, mert a cél a háztartás gépeinek ellenőrzése. Illetve költségcsökkentés, mert soknak tűnik a 18-20ezres villanyszámla. -
tikodi
tag
hahó, él még valamennyire a topic?
Az Eon-tól lehet ilyen műszert kölcsönözni? Ha igen mi ennek a menete?
-
mr_ricsi
veterán
A TV-d 150W-jában benne van a 2x10...15W körüli hang is. Ha a mérés során nem bömböltetted full hangerőn a TV-t, akkor 20-30 W hiba simán lehet a mérésedben.
A TV-mnél a gyári adatból a hang levonva marad 144W, de a nekem kellemes szín és fény beállításokkal nem fogyaszt 80W-nál többet. Ha nálad sem volt minden fullra feltekerve, akkor az eltérés még több lehet. -
kisza25
félisten
-
Rive
veterán
Jááááj, hogy egy másik topikban mennyit szenvedtünk (hiábavalóan) az olcsó kategóriás mérők bajainak ecsetelésével
TDP dolgában: ez egy elég vegyes témakör. Alapból kétféle TDP van: egyik a konkrét processzorhoz tartozik, másik a processzorsorozathoz. Totál kiszámithatatlan, mikor melyiket adják meg, mire hivatkoznak. Emiatt vannak aztán olyanok, hogy egy 100W TDP-s processzor terhelve eszik 20 wattot, meg hasonlók.
Másik kevercs a dologban: régen a TDP az elvi maximális fogyasztása volt a processzornak. Ma - az Intel vezette be, hogy a fene a belükbe - egy gyártói tesztprogram-csomag alatt mutatott átlagfogyasztást értenek alatta. Ennek megfelelő mértékben lehet komolyan venni.
-
kisza25
félisten
sziasztok! nekem is olyan van, mint cadal kolegának!
lehet, hogy nem mér 100% pontosan, de azért viszonyításnak jó, mert ugyanazokkal a beállításokkal ua. méri
Pl. C@Q bekapcsolva(88-91W)-kikapcsolva(109-120W)alapjáratnál
vinyókat(2db)leállítva további 8W-ot nyerek,
monitorral együtt 110-115W C&Q nélkül 135-150W
tehát, csak rápillantok a fogyasztásmérőre és tudom minden ok, vagy megint nem megy C&Q
vagy vinyók nem akarnak valamiért leállni
MAX 215W-ot mértem, ha ehhez hozzáveszem proci 90W TDP-jét és VGA59W TDP-jét
és persze a többi alkatrészt (TDP-t elvileg nem lehet elérni) nagyából jó is, ha a hatásfokot is rászámolom pl70% 215W~150W proci75W+VGA45W=120W+többi kb. -
tibz03
őstag
Ja, az más.
Szerintem az lesz, hogy majd veszek egyet, ha lesz fölös ~5k-m, mert ha a PC-t nem is tudom vele pontosan mérni, attól még jó, ha van a háztartásban. És most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen értékeket kapok, ha lemérem vele a PC-m fogyasztását.
(#61) canniball: Igen, egy olyasmi pontosság, amit belőttél, már tökéletesen megfelelne. Azt én se vártam, hogy majd 0,01 pontossággal kapok eredményt.
Na de összességében most mindegy, mert nincs ilyesmire pénzem, de ha majd vásárlás előtt állok, akkor jobban utánanézek, hogy milyet érdemes venni.
-
canniball
nagyúr
Korábban kitértetek VGA fogyasztásra meg minden egyéb nyalánkságra, ez tévesztett meg.
Számomra a topik eddigi konklúziója, hogy a megfelelő körültekintéssel kiválasztott mérővel bizonyos kompromiszumokkal* nagyjából be lehet lőni a készülékeket.
Ha tévednék majd mr_ricsi úgy is kiigazít.*Nyilvánvalóan azt nem kell elvárni, hogy pl. 152,36W-ot kapj, de azt megtudhatod, hogy kb. 150-155W (ez ugye neked elég lenne). És persze minden készüléknek van egy mérési tartománya, pl. a korábban már említett Voltcraftnak 1,5-3000W (bár ha nincs valami hű-de-extra tápod ez most téged nem érint
).
-
tibz03
őstag
válasz
canniball #58 üzenetére
Az egyes alkatrészek fogyasztása nem is érdekel. Szerintem elég nyilvánvaló, hogy egy fogyasztásmérő nem fogja kijelezni a CPU fogyasztását, hogyan is mérhetné, mikor a hálózatról érkező áramkörbe kell beiktatni?
A teljes pontosság megint nem számít, csak nagyjából akarom tudni a gépem fogyasztását idle, load és tuningolt állapotok alatt. Ezt is leírtam már, és akkor is csak lebeszélve lettem róla.
-
Khan13
senior tag
Hello, valaki meg tudna szánni egy fogyasztásmérővel néhány napra? Mindegy milyen, csak működjön, és meg tudjam mutatni anyámnak, hogy nem fogyaszt 548W-ot a gépem óránként (szerinte napi 11kW-ot én okozok a gépemmel), főleg egy 300W-os táppal és az adataimnál szereplő géppel.
A 17" CRT monitorom sem eszik 200W-ot hogy az nyomja meg :S Szóval aki kisegítene, annak nagyon örülnék! Írjon itt, vagy privátban. Köszönöm!
-
canniball
nagyúr
"Zseniális példát választottál!"
karyo kollégát illeti a dícséret."...a lakatfogó az ATX12V csatinak csak az egyik drótjára van rácsíptetve, ezért a proci áramának csak egy részét méri."
Megint okosabb lettem.Pedig már teljesen rákészültem hogy ha kapható lesz az aprón apróért benevezek egyre...
-
mr_ricsi
veterán
válasz
canniball #44 üzenetére
Zseniális példát választottál! Ha keresgéltem volna, sem találok ilyen tökéleteset!
A 2. linkeden a lakatfogó az ATX12V csatinak csak az egyik drótjára van rácsíptetve, ezért a proci áramának csak egy részét méri. Mindkét sárga drótnak át kellene haladni a hurkon, de még úgy is lehet hiba a mérésben, mert az ATX csati sárga drótjáról is kaphat áramot a proci.
(Gondolom, ezt a "tévedést" csak az intel prociknál követték el, ezért a "szenzációs" eredmény.) -
mr_ricsi
veterán
"Ha nem lehet pontosan mérni a PC-k fogyasztását egy ilyen eszközzel, akkor hogy csinálják a tesztekben?"
Itt a PH!-n pl. egyszerű, konnektorba dugható mérőt használnak:
"Mivel egyszerű, konnektorba szúrható fogyasztásmérőt használunk, amely távolról sem olyan pontos, mint a villanyóra, és korrekciós tényezőket használ, korábbi tesztjeink eredményei nem vethetőek össze a mostaniakkal és ezután a későbbiekkel sem."
[link]
Úgy emlékszem, volt róla egyszer kép is, és egy Conrados EC3000-re emlékszem, de nem sikerült megtalálnom a cikket."ha nem is hivatalos formában, de többször bukkantam olyan hozzászólásokra, cikkekre, ahol egy új videokártya fogyasztását feltüntetik. Hogy ők honnan szedik, azt nem tudom, de általában a későbbi tesztekben is olyan értékeket kapunk, amiket vártunk."
Eleve gáz, ha a gyárilag kiszivárogtatott adattal nagyon megegyezik a teszteléskor kapott eredmény, mert tesztek futtatásával valószínűleg sosem tudjuk a VGA kártya minden részét 100%-ra leterhelni,
A VGA a tápáramait a foglalatból és a kiegészítő csatiból vegyesen veszi fel, de még nem láttam olyan tesztet, ahol az alaplapot modifikálták volna, vagy a PCIe-be raktak volna valami közdarabot."És - újra csak ismételni tudom magam - ha pontatlanok lennének, azok feltűnnének a sok szakavatott szemnek."
AMD, Intel vagy Nvidia mérnökök nem sűrűn olvassák a PH!-s teszteket, mindenki más viszont csak más tesztekből tudhatja, hogy milyen értékre lehet számítani. -> Ha nem térünk el jelentősen a többiektől, akkor nem vonunk a fejünkre felháborodást -> Mielőtt tesztet írunk, a Neten érdemes megnézni, hogy milyen eredményt kell majd kapnunk. -
canniball
nagyúr
"...canniball tulajdonában lévő kütyü nem mér jól..."
Ácsi! Az enyémről az lett megállapítva, hogy a háztartási készülékeket (nagyjából) jól méri, csak a PC-t nem. Mondjuk a dobozon lévő marketing rizsa is a háztartási készülékek mérését reklámozza, PC-ről szó sincs rajta...TDP, hogyan mérnek témakörben: az Intel az E7200 proci TDP-jét 65W-ban adja meg, a műszeres mérés pedig 1,6/20,8W (idle/load) értékeket mutat.
-
canniball
nagyúr
"A kompaktfénycsöveknél 0-2W között mutatott, míg az izzólámpákat helyesen mérte."
Azt hittem bonyolultabb teszt kell hozzá, ennyit még azt hiszem én is meg tudok tenni.Elgondolkodtam ezen a készüléken, de nem tudom rászánjak-e 10k-t...bár ha azt mondod ezzel már (viszonylag) pontosan lehet mérni lehet beáldozok ennyit...
"Az enyémre is rá van írva a mikroprocesszoros feszszabályozás, de nincs benne ezt megvalósítani tudó áramkör."
WTF? Akkor ez megint parasztvakítás? Hogy a nyavajába írhatnak rá valamit ami nincs is benne...?Bár valami olyasmi rémlik, hogy először beállítottam a legérzékenyebbre, aztán át kellett állítanom kisebb érzékenységre mert elegem lett abból, hogy egyfolytában kapcsolgat a UPS.
-
tibz03
őstag
A TDP-ről nem tudtam, hogy az a maximum.
A többire nem válaszolnék külön-külön, mert többé-kevésbé kielégítő válaszokat adtál, amiket ezúton is köszönök.
Ami pedig nem volt elég kielégítő, az minden bizonnyal a - már említett - hiányos fizikai ismereteimnek köszönhető.
A +- 5 W nekem azért lenne elég, mert első sorban a számítógépem fogyasztását szeretném mérni terheletlen/terhelt/tuningolt állapotokban. (Ezért is jöttem ebbe a topicba, hisz első sorban ezért fordult meg a fejemben, hogy ilyen mérőt veszek... na de elég jó irányba haladunk, hogy lebeszélj róla.
) De persze, ha 3-4k-ért kapok pontosabbat, annak csak örülni tudok.
A videokártyáknál is adnak meg teljesítményadatokat, ha nem is hivatalos formában, de többször bukkantam olyan hozzászólásokra, cikkekre, ahol egy új videokártya fogyasztását feltüntetik. Hogy ők honnan szedik, azt nem tudom, de általában a későbbi tesztekben is olyan értékeket kapunk, amiket vártunk.
Már csak egy valamit nem értek. Ha nem lehet pontosan mérni a PC-k fogyasztását egy ilyen eszközzel, akkor hogy csinálják a tesztekben? Mert valahogy csinálják...
Nézz meg egy bármilyen PH!-s proci- vagy VGA-tesztet, ott lesz az idle és a load fogyasztás is. És - újra csak ismételni tudom magam - ha pontatlanok lennének, azok feltűnnének a sok szakavatott szemnek. Nem azt mondom, hogy totál pontosak, de szerintem azért egy +-10 W-os hibahatáron belül mozognak. -
mr_ricsi
veterán
"Gondolom, van egyfajta átlag, hiszen valahogy csak meghatározzák a procik TDP-jét."
A TDP az abszolút maximum, annál többet nem fogyaszthat a proci. Ezt a gyártók spéci(kísérleti) alaplapban mérik le, de a tranyó darabszám, a gyártástechnológia, a működési freki és a működtető-fesz ismeretében computeres szimulációval is nagyon pontosan meg tudják saccolni.
Ebben mindig fölélőnek a valóságosnak, és amikor frissítik a gyártástechnológiát, nem szokták újrapublikálni a teljesítényt, ha az nem csökkent jelentősen. Ezért aztán a gyártó által megadott TDP-től a procid valós TDP-je jelentősen eltérhet."Gondolom, egységnyi ideig mérték a fogyasztást, és azt átlagolták."
Nem, az abszolút maximumot mérték meg, mert ha a gyártók ehhez méretezik a hűtést és az áramellátást, akkor biztosan nem lesz probléma vele.
"Ezek szerint az ilyen 5k-s fogyasztásmérők ilyet nem tudnak?
A gyártók nem a 230V-ról felvett teljesítményt nézik, hanem az egyenáramú fogyasztást."Mindig csak a pillanatnyi fogyasztást jelzik?"
Valamilyen gyakorisággal lemérik a pillanatnyi feszt és az áramot, ebből pillanatnyi teljesítményt számolnak. Ezeket a pillanatnyi teljesítményeket fél-1 mp-enként átlagolják, és ezt jelzik ki."Számomra olyan +- 5W már elég pontos lenne."
És a tápok, adsl modemek, routerek, TV-k, videók, DVD-lejátszók készenléti fogyasztását, ami 0,5-5W közötti, hogyan tudod lemérni egy +/-5W pontosságú műszerrel? Vagy a notebookokat a 25-35W tartományban?
"az esetek 95%-ában olyan eredmények születnek (pl. videokártya-teszteknél), amiket elvárunk a technikai fejlettség és a gyárilag megadott értékek tudatában."
A videokártyáknál nem tudok róla, hogy a gyárak megadnának teljesítményadatokat.
De ha adna, a tényleges hálózatról felvett fogyasztáshoz a tápegység hatásfokát is figyelembe kell venni, procinál még az alaplapi feszszabályzó hatásfokát is, és ezek gyakorlatilag minden felhasználó gépében más-és-mások.
Problémát jelent az is, hogy manapság szinte minden alkatrész "energiagazdálkodik", ezért nem tudjuk a gép alkatrészeit 100%-ra terhelni, de továbbmegyek: egy procit vagy egy VGA-t sem tudjuk úgy tesztelni, hogy minden része 100%-on menjen. Ebből következik, hogy ha a gyári adatokhoz hasonlót mérünk, akkor valamit nagyon csúnyán elrontottuk. -
tibz03
őstag
"Ugyanis pl. a procik képesek másodpercenként 50x változtatni az áramfelvételüket ~10W és ~130W között."
Gondolom, van egyfajta átlag, hiszen valahogy csak meghatározzák a procik TDP-jét. Gondolom, egységnyi ideig mérték a fogyasztást, és azt átlagolták. Ezek szerint az ilyen 5k-s fogyasztásmérők ilyet nem tudnak? Mindig csak a pillanatnyi fogyasztást jelzik?
"A következő kérdés, hogy milyen pontosság számít "normálisnak""
Számomra olyan +- 5W már elég pontos lenne.
"Honnan tudod, hogy a tesztekben jól mérnek?
"
Szimpla naiv feltételezés. Meg talán onnan is, hogy az esetek 95%-ában olyan eredmények születnek (pl. videokártya-teszteknél), amiket elvárunk a technikai fejlettség és a gyárilag megadott értékek tudatában. Szerintem ez már elég nyomós ok, hogy elhiggyem, a tesztekben viszonylag pontosan mérnek.
-
mr_ricsi
veterán
"nekem az jött le, hogy gyakorlatilag nem is lehet mérni normálisan a PC-k fogyasztását."
Kezdjük ott, hogy mi számít "normális"-nak? Ugyanis pl. a procik képesek másodpercenként 50x változtatni az áramfelvételüket ~10W és ~130W között. Ha a műszer ezt pillanatnyi pontossággal jelezné, az emberi szem tehetetlensége miatt le sem tudnánk olvasni.
A következő kérdés, hogy milyen pontosság számít "normálisnak", hiszen minél pontosabban akarunk mérni, annál drágább műszerre van szükségünk."Mert lennie kell olyannak is, ami jól méri a PC-k fogyasztását (amikkel tesztekben mérnek)."
Honnan tudod, hogy a tesztekben jól mérnek?Ha jól tudom, a PH!-s tesztekben a 10e Ft-os Conrados műszert használják. De máshol mérik még 30-40e Ft-os lakatfogós műszerrel a tápágak áramfelvételét, ahol pedig van pénz dögivel, ott eleve nem ATX táp hajtja a konfigurációt, hanem sokszázezer Ft-os labortáp.
És nem is digit kijelző van, hanem mérési adatrögzítés. -
mr_ricsi
veterán
válasz
canniball #36 üzenetére
"És miből vetted észre?"
A kompaktfénycsöveknél 0-2W között mutatott, míg az izzólámpákat helyesen mérte."Az enyém (elvileg) figyel és a 230V-tól (jelentősen?) eltérő érték esetén reagál. "
Az enyémre is rá van írva a mikroprocesszoros feszszabályozás, de nincs benne ezt megvalósítani tudó áramkör. (Hacsak nem valami ősi kínai varázslattal működik...) -
tibz03
őstag
Sziasztok!
Jó, hogy rátaláltam erre a topicra, az én fejemben is megfordult egy ilyen mérő vásárlása, mivel relatíve olcsó (pár ezer Ft), és igen hasznos lehet olykor...
De ahogy a topicot olvasgattam (gyenge fizika-tudásomnak köszönhetően itt-ott szinte nem is értettem, miről van szó
), nekem az jött le, hogy gyakorlatilag nem is lehet mérni normálisan a PC-k fogyasztását. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy a különböző videokártya- (vagy egyéb hardver-)tesztekben mit használnak? Vagy azok drágábbak/pontosabbak, mint ezek a 3-5k-s cuccok? Mert a #2-es hsz.-ben didyman azt írja, hogy lényegében mindegy, hogy melyiket vesszük, és a #3-ban csibor is ezt mondta.
Na de akkor mégse mindegy, ha az itt tárgyalt, canniball tulajdonában lévő kütyü nem mér jól, nem?! Mert lennie kell olyannak is, ami jól méri a PC-k fogyasztását (amikkel tesztekben mérnek).
Na szóval elég nagy a zűrzavar, valaki kiigazítana, hogy hogy is van ez?
-
canniball
nagyúr
"Én vettem meg neki, és már kipróbáláskor felfedeztem, hogy az első nem mért jól."
És miből vetted észre?"A szünetmentes érdekes helyzeteket bír teremteni...hálózati üzemben csak átvezeti a 230V-ot..."
Az enyém (elvileg) figyel és a 230V-tól (jelentősen?) eltérő érték esetén reagál. Egyébként gondolom ez is csak átengedi."...akkus üzemben pedig olyan nagyon furcsa jelalakokat állíthat elő, ami nagy kihívás elé állítja a mérőket."
Én (természetesen) nem így mértem. -
mr_ricsi
veterán
válasz
canniball #32 üzenetére
"olyan alacsony a (viszonylag) pontos értékhez szükséges cosfi-küszöb hogy biztosan jól mérnek vagy mivel ezt nem mérik nem lehet tudni hogy pontosak-e?"
Mivel ez nincs megadva az adatlapjukon, nem tudható.
Viszont elméletileg minél sűrűbb a mintavétel, annál nagyobb lehet a pontosság is, és annál kevésbé számít a PF 1-től való eltérése."Csak mert rádugtam arra is a mérőt és amíg "egymagában volt" állandó volt a cosfi, de amint rákötöttem a PC-t egyből elkezdett össze-vissza ugrálni (pont úgy, mint amikor a PC elé raktam a kütyüt)."
Egy ismerősömnek EM3000-es mérője van, ha akarom bármikor elkérhetem. (Én vettem meg neki, és már kipróbáláskor felfedeztem, hogy az első nem mért jól. 3napon belüli csere volt, és ő azóta is hálás nekem.) Azzal mértem a számítógépeimet, és nem ugrált a cosFI. Régebbi aPFC-s tápoknál van pártized változás, ha az energia-menedzsment be van kapcsolva, amitől a terhelés 50 és 150W között ingadozik.A szünetmentes érdekes helyzeteket bír teremteni, mert az olcsó "Standby" UPS hálózati üzemben csak átvezeti a 230V-ot, tehát olyan, mintha ott sem lenne, akkus üzemben pedig olyan nagyon furcsa jelalakokat állíthat elő, ami nagy kihívás elé állítja a mérőket.
-
mr_ricsi
veterán
"egyebkent alig 1-2W elterest mutatott a szunetmentesem szoftverehez kepest"
A szünetmentesek a látszólagos teljesítményt mérik, mint ahogy a terhelhetőségük is VA-ben van megadva, nem W(att)ban. De ha jó kis aPFC-s tápod van, akkor a két értéknek jó közel kell lenniük egymáshoz.
-
canniball
nagyúr
Épp ezért kérdem, hogy most akkor ezeknél az eszközöknél mi a helyzet: olyan alacsony a (viszonylag) pontos értékhez szükséges cosfi-küszöb hogy biztosan jól mérnek vagy mivel ezt nem mérik nem lehet tudni hogy pontosak-e? Mert ugye az enyém mutatja és pont ebből derült ki hogy nem mér jól...
A szünetmentes által mutatott érték amúgy mennyire tekinthető pontosnak? Csak mert rádugtam arra is a mérőt és amíg "egymagában volt" állandó volt a cosfi, de amint rákötöttem a PC-t egyből elkezdett össze-vissza ugrálni (pont úgy, mint amikor a PC elé raktam a kütyüt). -
nyunyu
félisten
A kerdest passzolnam, mivel az EC3000 cosfi-t NEM mer, olyat csak a 10k-s EM3000 mutat.
Gepemre egyebkent alig 1-2W elterest mutatott a szunetmentesem szoftverehez kepest, ez 150W-nal boven 2%-on belul van.
Standby-ban amugy nalam 1.5W-ot mer a kutyu, teljesen aramtalanitva 0.0W-ot.
-
canniball
nagyúr
"Így van."
Félsiker, legalább a háztartási eszközök fogyasztását nagyjából be tudom lőni..."Ez biztosan nem jó, mert 0,3 körül van."
Na de akkor tuti fals lenne amit mutat, hiszen az útmutató 0,8 feletti értéket ír elő.Korábban volt szó az Energy Check 3000 és Energy Monitor 3000 készülékekről. Ezek elvileg pontosabban mérnek mint az enyém (hiszen csak +/-1-2% a hibaküszöb, míg nálam pl. a teljesítmény mérésénél jóval több), ugyanakkor a teljesítménytényezőről nem láttam említést - ez akkor azt jelenti hogy erről nem lehet tudni vagy azt, hogy ezeknél olyan alacsony a szükséges érték, hogy felesleges lenne foglalkozni vele? Az előbbi készülék (a leírása itt elérhető) alkalmas lenne arra, hogy (kis hibaküszöbbel) mérni tudjam a rá kötött eszközök teljesítményét (ide értve a PC-t is)?
-
mr_ricsi
veterán
válasz
canniball #27 üzenetére
"a "csattanós" verzió"
Akkor kikapcsolva 0W-ot kellene mutatnia a "műszernek""Megmértem egy energiatakarékos izzót, kb. egy percig stíröltem és végig 1.0-t mutatott."
Ez biztosan nem jó, mert 0,3 körül van."Tehát akkor ezek szerint a háztartási gépekre kWh-ban mutatott értékek nagyjából elfogadhatóak (csak a PC-t nem tudom mérni vele)?"
Így van. -
canniball
nagyúr
"A régi tévédről látatlanban hadd ne mondjak semmit. Ha kapcsoló volt rajta, akkor az áramtalanította, egy sima nyomógombnál viszont fesz alatt volt mindig."
Panasonic TX-29PX10P (hátha már találkoztál vele). Ha a nyomógomb az ami pl. az LCD-n is van, akkor kapcsolós (benyomós megoldás, de a "csattanós" verzió)."Mérj egy kompakt-fénycsövet vele, az biztosan nem lehet 1.0."
Megmértem egy energiatakarékos izzót, kb. egy percig stíröltem és végig 1.0-t mutatott. És 11W-t, ami passzol."A kWh-ban mért pontossága azért lehet jobb, mert valószínűleg a mérőd leírása is hosszabb távú, legalább 1 hetes mérést javasol. ... Ez jó közelítéssel igaz a mosógépre, a hűtőre..."
Nem emlékszem írnak-e ilyet a leírásban, de általában egy hónapot vettem mérési időszaknak. Tehát akkor ezek szerint a háztartási gépekre kWh-ban mutatott értékek nagyjából elfogadhatóak (csak a PC-t nem tudom mérni vele)? -
mr_ricsi
veterán
válasz
canniball #25 üzenetére
A régi tévédről látatlanban hadd ne mondjak semmit. Ha kapcsoló volt rajta, akkor az áramtalanította, egy sima nyomógombnál viszont fesz alatt volt mindig.
Az LCD-knél arra jó, hogy akkor is ki lehet kapcsolni a készüléket, ha nincs meg a távirányító."minden készüléknél (hűtőgép, mosógép stb.) 1.0, csak a PC-nél ugrál."
Mérj egy kompakt-fénycsövet vele, az biztosan nem lehet 1.0. (De szerintem a mosógép és a hűtő sem az.)
A mérő működésének ismerete nélkül arra tippelek, hogy túl ritkán vesz mintát a feszültségből és az áramból, ezért ingadozik a PF.
A kWh-ban mért pontossága azért lehet jobb, mert valószínűleg a mérőd leírása is hosszabb távú, legalább 1 hetes mérést javasol. A több mintavétel statisztikailag növeli a pontosságot, ha a mért jellemző viszonylag egyenletes vagy szabályos változású. Ez jó közelítéssel igaz a mosógépre, a hűtőre, a lámpákra, de a PC-kre pont nem. -
canniball
nagyúr
"...80+ táp 0,9 alatti PF-t csak extrém kicsi -20% alatti- terhelésnél produkálhat."
20% szvsz megvan (Abit IC7+2.8GHz P4 (Northwood)+laptop HDD+2x512MB DDR1+Radeon 9250+hálókártya+hangkártya+tuner (ritkán van gerjesztve)+ODD (ritkán van gerjesztve) vs. FSP Zen 300W) még akkor is ha többnyire terheletlen a gép (böngésző, levelezőkliens, commander, winamp stb.)."Az adatlap szerint ha 1 W fogyasztást mérsz, akkor -9,05W és +11,05W között jelezhet ki a "műszered"."
Az a +/- 10VA eddig fel sem tűnt... De ha már a teljesítményt ekkora hibaküszöbbel méri hogy tud (ennél) pontos(abb) kWh adatot produkálni?
"LCD-ken a Power gomb nem áramtalanítja a készüléket. Van ahol csak az előlapi LED-et kapcsolja ki, és letiltja a távirányítót."
Király, ennek meg így mi értelme van...? És mi a helyzet a régi TV-mel? Ha az áramtalanít arra a fentiek miatt csak nem dob rá (0W vs. 6W)...A powerfactor érték egyébként minden készüléknél (hűtőgép, mosógép stb.) 1.0, csak a PC-nél ugrál.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
canniball #21 üzenetére
80+ tápom van és a powerfactor alatti szám össze-vissza ugrál, általában valahol 0.4 és 0.6 között, azt hittem valami hiba van a mátrixban...
Valószínűleg a mérőd mutat hülyeséget, mert a 80+ táp 0,9 alatti PF-t csak extrém kicsi -20% alatti- terhelésnél produkálhat.rádugtam a mérőt és azt mondta hogy készenlétben 16W
Az adatlap szerint ha 1 W fogyasztást mérsz, akkor -9,05W és +11,05W között jelezhet ki a "műszered". Negatívot nyilván nem mutat, tehát 0-11,05W, és még ezt ronthatja ha 15% feletti a harmonikus torzítás és/vagy ha 0,8 alatti a PF.kikapcsolva 16W
LCD-ken a Power gomb nem áramtalanítja a készüléket. Van ahol csak az előlapi LED-et kapcsolja ki, és letiltja a távirányítót. -
canniball
nagyúr
válasz
Csaba_20_ #20 üzenetére
Huhh, akkor megnyugodtam. (80+ tápom van és a powerfactor alatti szám össze-vissza ugrál, általában valahol 0.4 és 0.6 között, azt hittem valami hiba van a mátrixban...)
Amit viszont továbbra sem értek:
A mérő adatlapja így néz ki:
(klatty rá a nagyobb mérethez!)
Van egy régi TV-m (6-7 éves Pana CRT), amire azt mondta a kütyü hogy stand byban 6W a fogyasztás, viszont miután kinyomtam az áramtalanító gombját továbbra is 6W-t mutatott; ráfogtam hogy nem mai darab ezért van ez.
Nemrég vettem egy LCD TV-t, aminek elvileg készenlétben is <1W a fogyasztása, rádugtam a mérőt és azt mondta hogy készenlétben 16W, kikapcsolva 16W.(A powerfactor 1.0-t mutat, a kábeleket ugyan nem húztam ki a hátából de gondolom ez áramtalanítás után mindegy.) Most akkor gyártó hazudik vagy a mérő? Meglepő és nyugtalanító az eredmény...
-
rii
nagyúr
na akkon én is had kontárkodja be egy kérdéssel, hogy esetleg analóóóóóóg-ot tud valaki?
-
mr_ricsi
veterán
"A passzív PFC-s tápok a névleges teljesítményükhöz közeledve tudják ezt teljesíteni, kb. 60-70%-tól felfele, vagyis egy 400W-os tápnál 240-280W felett. Az aktív PFC-sek 20-30%-tól, vagyis 400W-os tápnál 80-120W-tól. (A régebbiek a 30%-osak.)"
Még annyit tennék hozzá, hogy a példa szerint a 400W a táp kimenő teljesítménye, ezért a 240-280W és a 80-120W is a tápról felvett teljesítmény. A műszerünkön viszont a bemenő teljesítményt látjuk. Passzív PFC-nél 70%-os hatásfokot figyelembe véve a 240-280W kimenő teljesítményhez 340-400W bemenő teljesítmény tartozik. Azért lássuk be, életszerű körülmények között egy passzív PFC-s gépet sem nagyon lehet jól lemérni, mert amikor a user meglátja a 400W-os tápjánál a 400W körüli teljesítményt, először elájul, majd elrohan, és vesz egy 700W körüli tápot.
-
mr_ricsi
veterán
"járt nálam egyszer egy ismerősöm fogyasztásmérője, és most vettem egyet én is, de elég eltérő adatok jönnek ki (pl számítógépeknél, de az izzók úgy stimmelnek)"
Az izzók tisztán ohmos fogyasztók, azoknak a fogyasztását bármivel, akár egy 1000Ft-os multiméterrel is pontosan meg lehet mérni. A számítógép-tápok viszont ohmos és meddő teljesítménnyel is megterhelik az áramhálózatot, amiből csak az ohmos részt kell kifizetni, ezért a műszereknek ezt a részt kell(ene) nagyon pontosan lemérni.
Nézzük a #9-ben linkelt műszert, mert elég részletes adatlapja van.
A teljesítménymérés pontosságánál azt írja, hogy "a mért érték +/-5%-a, +/-10VA". (A "VA" remélhetőleg csak elírás, és valójában "W" akar lenni, mert ha nem, akkor nem jelent semmit a megadott pontossági adat.)
Eszerint a műszer 5%-ot és 10W-ot tévedhet max. mindkét irányba, tehát ha 100W látható a kijelzőjén, akkor a valódi fogyasztás 85-115W között van valahol.
A Conrados EnergyCheck3000 és az EnergyMonitor3000 megadott tűrése +/-1% +/-1W általában, (max. +/-2% és +/-2W 2500W-ig történő mérésnél; max. +/-4% 2500W fölött), tehát a szokásos számítógépek mérésekor 100W kijelzésnél 96-104W között van a valóság. Oliverda BaseTech(VoltCraft) mérőjéhez +/-5% van megadva, tehát elvileg 95-105W, de azért a százalékos tűrés mellett néhány digit eltérés is szokott lenni, tehát inkább 93-107-tel számolnék.Nézzük még a #9 adatlapjának végét, hogy a megadott pontosságot mikor tudja teljesíteni:
"-Teljesítménytényező (cosPhi) > 0,2"
Ez teljesül, mert PFC nélküli tápoknál is 0,6 felett van, a PFC-seknél pedig még több (0,7-0,98)."-Feszültség áram harmónikus torzulása <15%"
PFC nélküli tápok ezt nem tudják teljesíteni, tehát aki ilyet mérne a műszerrel, az valami teljesen fals értéket kap.
A passzív PFC-s tápok a névleges teljesítményükhöz közeledve tudják ezt teljesíteni, kb. 60-70%-tól felfele, vagyis egy 400W-os tápnál 240-280W felett. Az aktív PFC-sek 20-30%-tól, vagyis 400W-os tápnál 80-120W-tól. (A régebbiek a 30%-osak.) Ennél kisebb fogyasztásoknál meghatározhatatlan a műszerek pontossága.Sgor #10-ben linkelt kütyüje nem mérőműszer, mivel sehol nem lehet hozzá pontossági adatot találni. Így az általa mutatott értékek nem jelentenek a világon semmit
-
harry
veterán
Sziasztok, járt nálam egyszer egy ismerősöm fogyasztásmérője, és most vettem egyet én is, de elég eltérő adatok jönnek ki (pl számítógépeknél, de az izzók úgy stimmelnek). Szerintem az előbbi szerszám is egy aránylag egyszerűbb darab volt, én az enyémet a Media Markt-ban vettem (itt volt lehetőségem vásárolni ajándékkártya miatt, ez 5k volt, 6-8-nál meg úgysem szánnék rá szívem szerint többet). De az eltérő értékek elgondolkodtatnak, nem tudom, melyik a pontos. Ha az segít, beírhatok pár értéket összehasonlításképp (melyik "lehet" a valós), vagy milyen paramétert keressek az eszközön, ami alapján megállapítható, hogy melyik mért jól? Esetleg kölcsönözzek egyet az Elmű-től (mivel ugye lehet - hátha az valami profibb darab), és legyen az a viszonyítási alap?
-
Sgor
tag
Én a rossman-ban vettem ezt: [link]
Ez is tud mindent, amire szükséged lehet! -
Cadal
őstag
Hello!
Én is alidlben találtam ilyen készüléket. Méri a hálózati feszültséget[V], a rákötött berendezés által felvett teljesítményt[W], és áramerősséget[A] valamint cos phi-t is számol valahogy, de ebbe már nem mentem bele! Időbeni fogyasztást is számol( ha adsz neki tarifát akkor kiszámolja összegszerűen is).
Kép!
Műszaki adatok: -
didyman
őstag
Pc-t szeretnél mérni vele? Arra csak korlátozottan lesz alkalmas. Esetenként nagyon pontatlan tud lenni.
-
Oliverda
félisten
Értem. Köszi! Amúgy egy ilyen pár ezer forintos vajon mennyire pontos? Nyilván 1-2 watt nem érdekes, de azért remélem hogy nem nagyon pontatlan.
-
Oliverda
félisten
Digitális fogyasztásmérő nem más mint egy a "villanyóraszekrényből" ismert analóg mérőnek a digitális alapokon nyugvó kiegészített pontatlanabb változata. Ez konnektorba dugható (többnyire). Egy vagy több (T dugóval - hosszabbítóval) elektromos készülék fogyasztását méri. Pontossága nagyban eltérhet az analóg változatétól. Az analog többnyire hitelesített ezért is használható számlázási célokra. Én személy szerint digitálisban nem láttam még csak elvétve hitelesítettet. Hitelesítés hiányában pedig nem alkalmas számlázási célokra. Általános képalkotást tesz lehetővé. Több hibával is rendelkeznek ezt tudomásul kell venni és számolni kell velük. Példa: Mérési pontosságban való eltérések a megadott üzemi hőmérséklet felett. Több típus létezik, egyes típusok egyben mérnek semmiféle napi lebontásra nem képesek, mások pedig akár 6 hónapra visszamenőleg is mindent megjegyeznek, azon túl, hogy számítógépre átvihetők a mentett adatok. Tehát elég vegyes a felhozatal. Én 3 különböző árkategóriás mérőt mutatnék be röviden.
1.
Rövid leírás: "A" fogyasztásmérő! Nagyon okos és pontos. Megjeleníti a teljesítménytényezőt (Cos fi), pillanatnyi hatásos (W) fogyasztást, a mérőn átfolyó áramot (A), hálózati feszültséget (V) és a frekvenciát (Hz), 6 hónapra visszamenőleg menti a mért értékeket, alacsony fogyasztásnál is pontos mérés, stb.... Ára: 13990 ft (2010-es adat) Voltcraft ® Energy Logger 4000 teszt
2.
Rövid leírás: A klasszikus olcsó digitális fogyasztásmérő. Megjeleníti a teljesítménytényezőt (Cos fi), pillanatnyi hatásos (W) fogyasztást, a mérőn átfolyó áramot (A), hálózati feszültséget (V) és a frekvenciát (Hz). Jegyzi az beüzemelés óta elfogyasztott villamos energiát (KWh), energiaköltséget is be lehet állítani, elmenti a csúcs fogyasztást stb... Érdemes megnézni ezen mérők hátlapján a műszaki adatokat. Ennek pl egy olyan érdekességet emelnék ki, hogy 0.2-es teljesítménytényezőTŐL mér rendesen, ebben benne van az ez alatti értékeknél fennálló hibás mérés. Tized wattokat nem mutat és alacsony fogyasztásnál hibásan mérhetnek, ezt tetézheti még az alacsony teljesítménytényező, így ezt csak akkor ajánlom, ha izmos fogyasztókat mérünk vele és valóban csak képet akarunk alkotni. Pl: Számítógép, mosógép, mosogatógép, TV...
Ára: 2500 - 3500 Ft (2010-es adat)3.
Rövid leírás: Félig analóg félig digitális. Az adatokat digitálisan gyűjti, de analóg módon jeleníti meg őket. C sínre pattintható fel villanyóra utáni elosztószekrénybe-egyéb erre kialakított helyeken. Nekem kicsit fel is van díszítve mint látható. Fázishelyes bekötést igényel. Ő sem hitelesített (bár létezik belőle olyan típus is), de nagy pontossággal mér. Csak a már elfogyasztott villamos energiát méri (KWh) ezt fontos tudni. Ára 10-20 ezer körül mozog (2010-es adat)
By SymbianOS
A topicot eredetileg Oliverda indította el, köszönjük neki!
[ Módosította: Thrawn ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Corsair iCUE SP120 RGB ELITE Triple Pack Black + Lightning Node Core
- Cooler Master MWE GOLD 1050 - V2 ATX 3.0 White Edition tápegység garanciával
- AQIRYS Wezen Számítógépház, Mini Tower, táp nélkül, mATX, Fehér
- Eladó Vízhűtő cuccok, VGA blokk, radiátor!
- Cooler Master MasterLiquid PL360 Flux 360mm white INGYEN FOXPOST
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Csere-Beszámítás! Samsung Odysseg G5! 32COL / 2560X1440P Monitor.
- Csere-Beszámítás! Xbox One X 1TB Játékkonzol Olvass! Model 1787
- AKCIÓ! Gigabyte H510M Intel i3 10100F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 3GB GDDR5 Rampage Shiva 500W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest