Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • canniball

    nagyúr

    válasz atesss #89 üzenetére

    "Voltcraft Energy Monitor 3000 ?"
    Igen.

    "...elég hülyeség, hogy 3000-s számmal látnak el több mérőt is..."
    Egyrészt igazad van, másrészt a 3000 előtt álló szó mindig más. :)

    "...akkor már inkább megérné 12e-ért egy ENERGY LOGGER 4000 [link] Ez gyakorlatilag PC-re is köthető (SD kártyával) !"
    Nem tudtam hogy már ilyen is van...

    "Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?"
    Nem hiszem, szerintem azt veszi kikapcsolt állapotnak amikor nincs fogyasztás. (Pl. a hűtőgépünk ha kell hűteni ~70W, ha lehűtött kikapcsol és 0W.) Illetve lehet úgy kell érteni ezt a bekapcsoltsági időt mint az Energy Monitor 3000 esetén: megjegyzi hogy mióta méred a készüléket (RECh) és ebből mennyit működött (ONh).

    "Pontosságát viszont nem tudom..."
    Conrad oldalán szokott fent lenni részletes útmutató (ha a magyar oldalon nincs esetleg a conrad.de-n érdemes megnézni).

    Amúgy meg érdemes mr_ricsi szavait figyelni, én csak sejtem a témát ő meg vágja. :K

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz atesss #89 üzenetére

    "Mi a francnak "Check", "Monitor", meg "Logger" is ?"

    Az EC3000 nem jelzi ki a cosFI-t és a látszólagos teljesítményt.

    "Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?"
    Nem tudja. Olyan dolgokat tud így mérni, aminek van kikapcsolt állapota. (Hűtő, mikró, mosógép, stb. Ha ezek már digis órás kütyük, akkor a teljes időt bekapcsoltnak veszi.)

    "Mert ha az utóbbbi, akkor jó lenne arra is, hogy figyeljem, hogy pontosan mikor van éjszakai áram.(Erre eddig egy külön, PC-re mondjuk soros porton köthető áramkört akartam összerakni.)"

    Ezt nem értem. A kapcsolt áramot központilag kapcsolják be és ki. Minek azt figyelni? Kell egy átkapcsoló-automatika, és kész.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák