Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    Nekem is a 450D az első tükörefis gépem. Azelőtt egy Fuji-t püföltem. Most már meg van egy fél éve.

    Mikor megérkezett a gép, kibontottam, és csak úgy lőttem párat egy neonfénnyel megvilágított csarnokban. Kiábrándító volt az eredmény.
    Később a kiválasztott fókusz ponttal sokat javult a dolog.

    Szerintem a TACK SHARP-hoz felsorolt technikák betartásával nagyon nagyokat lehet fényképezni a kitobival is (18-55IS). Szinte csak 18mm-en használom F8; F11 mellett tájfotózásra(természetesen rohadtul sokat állítgatva a paramétereket és állványt használva). Ahogy azt írják is, ez nem egy point&shoot fényképező.

    És még valami! Mikor azt mondogatjátok, hogy mert a jó öreg Fuji (vagy itt a régi gépedet helyettesítsd be... valaki Panaszkodikot (vagy Panaszarikot) emlegetett), mert azzal milyen jó fotókat készítettem... Jah. Mivel én nem szabadultam meg a régi gépemtől, és néha fényképezek egyet-egyet azzal is, egyből látom a különbségeket. Olyan életlen a kép a 450D-hez képest. Persze nagyon nagy gondoskodás mellett azzal is lehet nagyon igényes képeket készíteni.

    Tehát a kép minősége nagyban függ az embertől!!!

    Csatlakozom a korábban szólókhoz. Tényleg RAW-ba kell fényképezni mindig, és utófeldolgozni. Photosoppal élesítés... miegymás.

    Állványon tényleg gáz, ha bekapcsolva marad a képstabilizátor. Kézből fotózásnál viszont mindig kell.
    Most már van rutinom az EF 100-400L obival is. Annak viszont még állványon is bekapcsolva maradhat a képstabilizátora (úgyis rázkódik annyit az obi még állványon is).

    A képzaj eltüntetésére meg NoiseNinja-át kell használni. Nekem az nagyon bevált.

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák