Hirdetés
-
50 - 1
14002 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-02-16 10:24 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
sith7
félisten
Nos, akkor az elsőt mondom is ....
Nekem csak "+" - os lemezen van filmem ... a gyerekeim életére esküszöm ...

Most akkor ... ilyenkor mi van ???

-
robi0604
őstag
-
sith7
félisten
-
robi0604
őstag
Milyen Samsungra cserélted?
-
sith7
félisten
Halk kattogó hang filmlejátszás közben, eredeti blu - ray film esetén
MKV - nél fel kellett hangositani a tv - t, hogy ne halljad...
De egy másik fórumon is irtam, ott valaki 390 - est vett, de az elsőt neki is vissza kellett vinni...

Nem volt szerviz, 1 napos volt , "sima"
csere volt... -
robi0604
őstag
Kifejtenéd, hogy mik voltak azok a furcsa hangok?
Hátha valakinek később előfordul...Mit mondtak egyébként rá a szervizben?
-
sith7
félisten
"Csak azért reménykedtem, mert vhol olvastam, hogy a BD350V néhány hangformátumot át tud alakítani DTS-re és úgy továbbítani az erősítőnek.."
Tegnap vettem egy BD 350V - t, és igen van benne egy olyan beállitás a hang menüben, hogy "DTS újrakódolás", azzal egyből DTS General - t irt ki a sima 5.1 - es, nem HD - s Yamaha erősítőm
Annyi még ehhez a lejátszóhoz, hogy ha az mkv filmen 1536 Kbs - os DTS hangsáv van, akkor azzal akad a lejátszás, de ha átkódolod 768 - asra, vagy kiveszed belőle. akkor viszi.
Minden más szépen megy

Nos akkor ...

Én most vittem vissza a BD 350V - met, mert furcsa hangok jöttek a tálca felől, kihoztak egy másikat, beletettek egy eredeti blu - ray lemezt, olyat reccsent, majdnem szívinfarktust kapott mndenkiLett belőle egy samsung
Remélem ez jobb lesz

-
-zaki-
tag
-
lajszer
tag
-
robi0604
őstag
-
sith7
félisten
-
-zaki-
tag
-
sith7
félisten
-
-zaki-
tag
"Csak azért reménykedtem, mert vhol olvastam, hogy a BD350V néhány hangformátumot át tud alakítani DTS-re és úgy továbbítani az erősítőnek.."
Tegnap vettem egy BD 350V - t, és igen van benne egy olyan beállitás a hang menüben, hogy "DTS újrakódolás", azzal egyből DTS General - t irt ki a sima 5.1 - es, nem HD - s Yamaha erősítőm
Annyi még ehhez a lejátszóhoz, hogy ha az mkv filmen 1536 Kbs - os DTS hangsáv van, akkor azzal akad a lejátszás, de ha átkódolod 768 - asra, vagy kiveszed belőle. akkor viszi.
Minden más szépen megy

Kérdés, hogy vajon az AAC5.1-et is újrakódolja-e. Az cool lenne, ki tudnád próbálni esetleg?
-
sith7
félisten
Köszi, hogy megnézted. A trailer tutira 5.1-es, mpc-hc+AC3Filter-el pc-n lejátszva jó. Az AAC5.1-es hanggal az a baj, hogy tudtommal nincs olyan erősítő, ami dekódolni tudja, ezért kell realtime átkódolni Dolby Digitalra vagy DTS-re. Csak azért reménykedtem, mert vhol olvastam, hogy a BD350V néhány hangformátumot át tud alakítani DTS-re és úgy továbbítani az erősítőnek..
"Csak azért reménykedtem, mert vhol olvastam, hogy a BD350V néhány hangformátumot át tud alakítani DTS-re és úgy továbbítani az erősítőnek.."
Tegnap vettem egy BD 350V - t, és igen van benne egy olyan beállitás a hang menüben, hogy "DTS újrakódolás", azzal egyből DTS General - t irt ki a sima 5.1 - es, nem HD - s Yamaha erősítőm
Annyi még ehhez a lejátszóhoz, hogy ha az mkv filmen 1536 Kbs - os DTS hangsáv van, akkor azzal akad a lejátszás, de ha átkódolod 768 - asra, vagy kiveszed belőle. akkor viszi.
Minden más szépen megy

-
lajszer
tag
Program update for BD350-N and BD350-P.
Másik magyar fórumon olvastam, hogy ez a update, a .txt feliratokat javítja. De más semmi extra. Gondolok itt mkv-felirat-probléma. Szóval' várunk...
-
robi0604
őstag
-
lajszer
tag
-
robi0604
őstag
-
lajszer
tag
-
robi0604
őstag
Ha lesz időm, megnézem Én is, mert lehet a beállításoknál játszani a hanggal, de ezt csak később...
-
robi0604
őstag
-
lajszer
tag
-
-zaki-
tag
Ja, sok ilyen filmem van, 1.5-2GB-ot foglal ilyen formátumban egy 720p-s BD rip 5.1-es hanggal. Mkv-kon AC3 vagy DTS hang szokott lenni. Úgy néz ki, egyelőre akkor marad a PC-s lejátszás, csak jó lett volna egy egyszerűbben kezelhető eszköz is, ami mellesleg BD lemezt is lejátszik..
-
ssolitude
őstag
Tudnátok egy szoftveres Bluray lejátszót ajánlani? Esetleg egy szűrőt, amit a KMPlayernek be tudok adni (kicsit siet a kép a hanghoz)?
-
lajszer
tag
Köszi, hogy megnézted. A trailer tutira 5.1-es, mpc-hc+AC3Filter-el pc-n lejátszva jó. Az AAC5.1-es hanggal az a baj, hogy tudtommal nincs olyan erősítő, ami dekódolni tudja, ezért kell realtime átkódolni Dolby Digitalra vagy DTS-re. Csak azért reménykedtem, mert vhol olvastam, hogy a BD350V néhány hangformátumot át tud alakítani DTS-re és úgy továbbítani az erősítőnek..
Nem tudom az én mkv-jeimen mi van. Lehet AC3, de azokat simán felismeri. De most ilyen mp4-eket szeretnél lejátszani?
-
-zaki-
tag
Köszi, hogy megnézted. A trailer tutira 5.1-es, mpc-hc+AC3Filter-el pc-n lejátszva jó. Az AAC5.1-es hanggal az a baj, hogy tudtommal nincs olyan erősítő, ami dekódolni tudja, ezért kell realtime átkódolni Dolby Digitalra vagy DTS-re. Csak azért reménykedtem, mert vhol olvastam, hogy a BD350V néhány hangformátumot át tud alakítani DTS-re és úgy továbbítani az erősítőnek..
-
lajszer
tag
Megnéztem a videót, gond nélkül lejátsza, de AAC 2.1-es hangot ad. Az AV-erősítő nem ismeri fel 5.1-nek, de szerintem ez a video baja, mert nincs is rajta 5.1, traileren nem szokás. De például egy .mkv-nál simán felismeri a dts-t vagy a dolby digitalt.
-
-zaki-
tag
-
lajszer
tag
Sziasztok!
Ki tudnátok próbálni, hogy a BD350V lejátssza-e a H.264-es MP4-et AAC5.1-es hanggal? Vajon a hangot át tudja alakítani DTS-re, hogy megmaradjon az 5.1?
Itt van ilyen videó pl. I Am Legend – 1080p Trailer (120 MB)
Bár van egy olyan érzésem, hogy az ilyen videókat csak PC-n lehet rendesen lejátszani
ott ui az AC3Filter-rel át lehet alakítani a hangot Dolby Digital-ba (AC-3) realtime..
Köszi.Megnézem, ha legjön egyszer.

-
-zaki-
tag
Sziasztok!
Ki tudnátok próbálni, hogy a BD350V lejátssza-e a H.264-es MP4-et AAC5.1-es hanggal? Vajon a hangot át tudja alakítani DTS-re, hogy megmaradjon az 5.1?
Itt van ilyen videó pl. I Am Legend – 1080p Trailer (120 MB)
Bár van egy olyan érzésem, hogy az ilyen videókat csak PC-n lehet rendesen lejátszani
ott ui az AC3Filter-rel át lehet alakítani a hangot Dolby Digital-ba (AC-3) realtime..
Köszi. -
lajszer
tag
-
robi0604
őstag
A szoftver letöltés menüpontban találod meg.
A probléma sajnos valós.
Az integrált feliratot nem olvassák mkv-ban, de ez reméljük változni fog. -
lajszer
tag
Bocs csak nem voltam gépközelbe...
Egyébként BUÉK!
A adathordozó gyökérkönyvtárába kell bemásolni a fájlt.
Ha bekapcsolod a playert, az beolvassa és kiírja, hogy melyik van jelenleg rajta ill., hogy mivel szeretnéd frissíteni.
Ha frissebb, rányomsz a frissítés gombra és pár perc alatt automatikusan megcsinálja.Aham, de semmit nem találtam lg-honlapján. Te igen?
Amúgy neked viszi az olyan .mkv-feliratot, ami benne van a fájban, tehát nem külső (.srt, .txt) ? Mert nekem nem.
-
robi0604
őstag
Bocs csak nem voltam gépközelbe...
Egyébként BUÉK!
A adathordozó gyökérkönyvtárába kell bemásolni a fájlt.
Ha bekapcsolod a playert, az beolvassa és kiírja, hogy melyik van jelenleg rajta ill., hogy mivel szeretnéd frissíteni.
Ha frissebb, rányomsz a frissítés gombra és pár perc alatt automatikusan megcsinálja. -
lajszer
tag
-
robi0604
őstag
-
lajszer
tag
Persze én is 99%-ban mkv-t nézek, gondolom te is.
Majd ha tudsz valami szoftver-frissitést lécci írd meg ide!
Köszi mégegyszer a helpet!
BUÉK! -
robi0604
őstag
Szerintem is jobb!

Tudomásom szerint azt nem kezeli, de számomra nem is lényeg, van elég alternatíva...

Lehetséges, hogy későbbiekben frissítéssel megoldják. -
lajszer
tag
OKÉ! Megrendeltem, és lemondtam a pendrive-rendelést!
Köszi a segítséget, mégis jobb ez mint egy 16 gb-os pendrive
és árba ugyanannyi! 
WMV-HD-t neked visz a lejátszó? mert nekem nem
-
robi0604
őstag
Nekem egy 250-es notiwinyó van egy külső keretben.
Amit kinéztél, teljesen megfelelő.
Nem kell ezekhez driver, legalábbis nem tudok róla. -
lajszer
tag
-
lajszer
tag
-
robi0604
őstag
Hát akkor druszák vagyunk
Nekem is ugyan ez a lejátszóm van és eddig nagyon oké! Most veszek 16gb-os pendrive-ot az mkv-filmeknek, de akkor örömmel hallom hogy viszi az NTFS-t, (holott leírásban az van hogy csak FAT). Jó hallani, mert akkor nem kell szétvágni, a filmeket.Külsö vinyót is felismer
? usb-n?Természetesen!
Nekem egy 250-es van rákötve, de tudomásom szerint 1Tb-ig kezeli, bár ott külső áramforrás kell.
Jobban járnál szerintem Te is egy külső 2,5-ös winyóval... -
lajszer
tag
Megvettem a kicsikét...

Az LG BD350V-re esett a választás!
Azért erre, mert jó ár-érték arányúak az LG termékek, viszont a BD370, a BD Live funkción ill. a YouToBe támogatáson kívül semmit (a többi kiszemelthez képest) nem tudott (pl. NTFS támogatás).
A BD390 viszont egy nagyon jó masina, de nem használnám ki jelenleg a plusz funkcióit és nem kevés az árkülönbözet
A Samsungot kilőttem, mert nem kezelte a "+"-os lemezeket.Első benyomások:
Jól helyezhető kis méret és ventillátor nélküli kiszerelés, mely halkabb működést eredményez.
Jól kezeli a formátumokat, viszont nincs wav és flac támogatottsága, ami remélem egy firmware frissítéssel megoldódhat.
Gond nélkül felismeri és kezeli az ntfs fájlrendszerű külső winchesteremet, bár a sok adat miatt néha lassan reagál.
Gyorsan betölti a lemezeket.
Szépen konvertálja az SD anyagokat.
A menü végtelenül egyszerű és jól kezelhető, bár nem értem, hogy miért kell külön kiválasztani a fájl formátumát (video, hang kép), amikor mindegyiket kezeli.
Ha a videoba bemenve zenét szeretnénk lejátszani, nem lát semmit.
Ésszerűbbnek tartottam volna egy listás megjelenítést, melynél kiválasztva a fájlt, simán lejátsza, de ez mindegyik jelenlegi lejátszóra áll.Sajnos nem volt sok időm vele foglalkozni, úgyhogy előljáróba ennyi.
Hát akkor druszák vagyunk
Nekem is ugyan ez a lejátszóm van és eddig nagyon oké! Most veszek 16gb-os pendrive-ot az mkv-filmeknek, de akkor örömmel hallom hogy viszi az NTFS-t, (holott leírásban az van hogy csak FAT). Jó hallani, mert akkor nem kell szétvágni, a filmeket.Külsö vinyót is felismer
? usb-n? -
robi0604
őstag
Megvettem a kicsikét...

Az LG BD350V-re esett a választás!
Azért erre, mert jó ár-érték arányúak az LG termékek, viszont a BD370, a BD Live funkción ill. a YouToBe támogatáson kívül semmit (a többi kiszemelthez képest) nem tudott (pl. NTFS támogatás).
A BD390 viszont egy nagyon jó masina, de nem használnám ki jelenleg a plusz funkcióit és nem kevés az árkülönbözet
A Samsungot kilőttem, mert nem kezelte a "+"-os lemezeket.Első benyomások:
Jól helyezhető kis méret és ventillátor nélküli kiszerelés, mely halkabb működést eredményez.
Jól kezeli a formátumokat, viszont nincs wav és flac támogatottsága, ami remélem egy firmware frissítéssel megoldódhat.
Gond nélkül felismeri és kezeli az ntfs fájlrendszerű külső winchesteremet, bár a sok adat miatt néha lassan reagál.
Gyorsan betölti a lemezeket.
Szépen konvertálja az SD anyagokat.
A menü végtelenül egyszerű és jól kezelhető, bár nem értem, hogy miért kell külön kiválasztani a fájl formátumát (video, hang kép), amikor mindegyiket kezeli.
Ha a videoba bemenve zenét szeretnénk lejátszani, nem lát semmit.
Ésszerűbbnek tartottam volna egy listás megjelenítést, melynél kiválasztva a fájlt, simán lejátsza, de ez mindegyik jelenlegi lejátszóra áll.Sajnos nem volt sok időm vele foglalkozni, úgyhogy előljáróba ennyi.
-
lajszer
tag
LG BD350V
Nekem ilyenem van! És most akarok hozzá pendrive-ot! Nekem olyan kéne amire simán felmegy egy 8-12 gb-os mkv (16gb-os datatraveler-en gondolodom), de a kérdés hogy NTFS fájlrendszert kezel a lejátszó?
Mert ugye úgy kéne formázni a pendrivot, ahhoz, hogy felmenjen rá egy +4gb-os fájl!Szted?
-
robi0604
őstag
Ezt a topicot szerintem lassan fel lehetne újra hozni, mivel egyre több embert foglalkoztat...

Jelenleg Én pl. vacilálok több termék között.
1. LG BD350V
+ NTFS fájlrendszerű vinyók kezelése
+ Árhoz képest sok szolgáltatás
+ Gyors betöltés
- Bizonyos kódolású MKV-k esetében akadozo DTS hang
- NTFS partíciós eszközről játszott MKV-k esetében nem megjeleníthető minden esetben a felirat
- Tudomásom szerint nincs Master Audio támogatás2. LG BD370
+ Árhoz képest sok szolgáltatás
+ Gyors betöltés
- NTFS fájlrendszerű vinyókat nem kezel3. LG BD390
+ NTFS fájlrendszerű vinyók kezelése
+ Árhoz képest sok szolgáltatás
+ Gyors betöltés
+ Hálózati médialejátszás
+ Wifi
- Bizonyos kódolású MKV-k esetében akadozo DTS hang
- NTFS partíciós eszközről játszott MKV-k esetében nem megjeleníthető minden esetben a felirat
- Jelenlegi ár4. Samsung BD-P1600
+ NTFS fájlrendszerű vinyók kezelése
+ Árhoz képest sok szolgáltatás és kiemelkedő képminőség
+ Gyors betöltésA +/- leírást fórumokról, termékleírásokból és külföldi tesztekből szedtem össze.
Sajnos a P1600-ról kevés infót találtam fórumokban...Gyakorlati tapasztalatok esetlegesen?
Amint megveszem természetesen Én is írok!
-
stophunter2
csendes tag
jó a topik! kb egy, másfél év mire megngedhetem magamnak 1 ilyen cuccost, addig csak gyűjtsétek a sok hasznos infót!
a kéksugár legyen veletek!
-
Xenox
csendes tag
Sziasztok!
Karácsonyig tervezek egy Blu-Ray lejátszót vásárolni, mert van egy full-HD 52"-es LCD-m, és szeretném kihasználni a képességeit. A kérdésem az lenne, hogy melyik típust vegyem. 110-150 e között találtam "olcsóbb" készülékeket, ennél többet nem szánnék rá.
Lehetőleg olyat szeretnék venni, amit nem kell mondjuk 1-2 múlva lecserélni.
A lehetőségek:
Samsung - BD-P1400 119.900 ft
Sony - BDP-S300 119.900 ft
Samsung - BD-P1000 119.900 ftFontos lenne, hogy játssza az írt és újraírt BR lemezeket is, és legyen benne lehetőleg minél több fajta dekóder. Sajnos nem tudok igazán dönteni, mert minden oldalon más-más specifikációt adnak meg a készülékekről. Az egyik azt írja, hogy lejátssza az újraírhatót, a másik azt, hogy nem stb ...
Sajnos az erősítőm nem egy mai darab, de a multi channel-t tudja, ezért szeretném a lejátszóba épített dekódereket hasznélni.
Ha valakinek van már tapasztalata, esetleg készüléktulajdonos, akkor azt kérem ossza meg velem, velünk.

Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
14002 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Ez a topic kifejezetten a Blu-ray lemezek lejátszásához használt keszülékekkel foglalkozik.
● A topicban tilos a warez mindennemű formája!
Ennek értelmében nemkívánatos témák:
- filmek, sorozatok torrent- és egyéb letöltőoldalakon való fellelhetősége
- ki, mit, hogyan, mikor, milyen minőségben warezolt magának
- a különféle release-ek, illetve az azokat készítők munkásságának kitárgyalása
- másolási és egyéb védelmek kikerülése, rip-készítés, letöltött tartalmak konvertálgatása, szerkesztése
- iPhone topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Windows 10
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Analóg fényképezés
- További aktív témák...
- Honor Magic8 Lite 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Joy-Con szerviz, "Hall Effect" kar beépítés, Ginfull TMR
- Hp Zbook Fury 15 G7 Core i9 10885H 64Gb Ram 1Tb NVMe Nvidia T2000 4Gb Boltból Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- iPhone 15 Pro 128GB 87% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest








köszi, hogy megnéztétek
ott ui az AC3Filter-rel át lehet alakítani a hangot Dolby Digital-ba (AC-3) realtime..
és árba ugyanannyi!
koncsik
