Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz erdoke #59 üzenetére

    ''Yamaha CRW F1-es írom van, tudja az ún. Audio Master Quality üzemmódot (vagy valami hasonló a neve). A pitek méretét a lehető leghosszabra veszi (amit a szabvány még megenged), így egy 74 perces CD-re azt hiszem 67 percet tud írni.''

    A lehető leghosszabbra vevés nem trükk, egész eccerűen audio CD-hez kétféle szabványos sebesség létezik: 1,2 és 1,4 m/s. Mivel természetesen CLV-ről van szó, ezért a kapacitás fordítva arányos a letapogatási sebességgel. Tehát a 74' lemezre 63' 26'', míg a 80'-esre 68' 34'' fér. Nem lehet túlságosan elterjedve az 1,4-es sebesség a préselt lemezek között sem, én egy pár lemeznél láttam olyat, mintha elég jól tele lenne gyártva (préselt lemeznél sem lehet mindig jól látni) és mégis egy óra körül volt a jétékidő. Szerintem a mai játékosok szervorendszere nem igényli igazán a minden határon túli pithosszabbítást (és az ezzel együttjáró játékidő-rövidítést), ha igen, azt a játékost ki kell dobni.

    Ami az írási sebességet illeti: régen tényleg egytértelmű volt, hogy a lassabb a jobb, a mai íróknál már az is fícsör, ha képesek 4x írni... A minőség főleg azon múlik, mire írsz (nem kell minden takony lemezt megvenni, csak mert tíz forinttal olcsóbb, mint a márkás), meg azon, jó stratégiája van-e a pörkölőnek az adott lemezhez az adott sebességen. Pl. lehet, hogy bizonyos író bizonyos lemezzel 16x-nál jobb eredményt ad, mint 4x-nél. Vagy csak olyan kicsi a 4x minőségelőnye, hogy nem éri meg a 20 perc vs. 5 perc írásidő alapján. (Ilyen volt nekem a Plextor 48/24/48-ason megírt Taiyo Yuden-féle slim tokos Verbatim. Mindkét írás nagyon jól sikerült, de olyan kicsi volt a különbség, hogy arra tényleg nem érdemes húsz percet várni.)

    Aki meg mp3-ból ír audio CD-t, az ne törje a fejét, hogy 16x vagy 32x sebességen lesz-e jobb a minőség. ;] (Bocs a rossz májért.)

    (OFF: A Yuden lemezeivel eddig még nem volt problémám, pedig több, mint nyolc éve írom őket, manapság már DVD-ket is.)

    Lyukak: elvileg a BurnProof olyan kis ''lyukkal'' folytatja, ami bőven alatta van a pithossznak, meg hát akkor minek van a C1 meg a C2 a CD-n, ha az asztali játékos ezzel sem birkózik meg?
    Azzal kapcsolatban, hogy számít-e a lyuk: hiba szempontjából ugyanúgy számít adatnál mint audiónál; sőt adatnál jobban, mert ott tényleg jó lenne, ha bitről-bitre visszakapnánk az eredeti jelet. Szép dolog a hibajavítás, de ha már az sem segít, akkor jön a hibaelfedés, amit audiónál lehet, hogy meg sem hallunk, de adatnál azért ciki lehet... :) Ezért nem is használnak ilyesmit, gondolom...
    Ami adatnál nem számít (sőt, audiónál sem annyira, ha rippelünk) az a jitter. Audio lejátszásnál nem jó, ha nyávog a zene, ezt már a hanglemez idején megtanulhattuk. (Sőt a túl nagy jitter adattévesztést is okozhat.)

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák