Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    válasz Den #18 üzenetére

    Bármelyik kártyának lehet sz@r drivere.

    - Az nVIDIA kártyáknál ez legtöbbször abban nyilvánul meg, hogy egyszerűen nem is megy vele némelyik 3D játék (amit az nVIDIA hívek a játékokra szoktak kenni), vagy pl. artifactek látszanak DVD-zés közben.
    - Az S3 Savage3D-nél tetszőleges tünet előfordulhat, a Savage2000-nél meg egy rakás textúra hiba mutatkozhat (már ha egyáltalán megy vele a játék, mert hogy nagggyon sok nem is megy).
    - A 3Dfx-es kártyák közül a régebbiek (V1, V2) egyáltalán nem is mennek az újabb és gyorsabb gépekben (pl. Athlon), de az újabbaknak (V3, V5) is meggyűlhet a bajuk némely játékkal, vagy oprendszerrel.
    - Matrox G400, G450-nél jó esélyünk van még Windows-ban (2D-ben) is textúra kezelési hibákkal találkozni (a más eszközökkel való inkompatibilitásokat nem is említve).
    - Még az ATi kártyák a legjobbak, ugyanis szinte minden megy rajtuk. Az oly sokak által emlegetett sz@r driverek többnyire csak arra vezetnek, hogy egy-egy funkció hiányzik, vagy a megvalósítása nem tökéletes minőségű. A működőképtelenség szinte mindig annak a következménye, hogy balfék módon próbáltuk meg installálni a drivert (tehát nem úgy, ahogy fentebb leírtam).

    Ami az SB Live 5.1-et illeti. Csak azért nem tapasztaltál vele gondokat, mert a jelek szerint egyszerű a konfigod. Kevés nagyteljesítményű eszközt használsz a PCI buszon. (Csakhogy a komolyabb gépeknél előfordul, hogy a hangkártya mellett kell még a gépbe alaplapi IDE RAID vezérlő, SCSI vezérlő, 100 Mbit-es hálókártya, FireWire vezérlő, stb. Ilyenkor egyszer csak fel szokott bukkanni egy olyan adatátviteli bizonytalanság az SB128/SB Live kártyák mellett, amit csak a kártya cseréjével lehet megoldani.)

Aktív témák