-
PROHARDVER!
Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló
Új hozzászólás Aktív témák
-
MoP_FX 57
őstag
Na akkor már csak azt nézd meg, hogy a deep sleep be van-e kapcsolva:
pmset -gStandby legyen 1, ha nem:
sudo pmset -a standby 1Továbbá legyen mondjuk 2 óra a limit (vagy amennyit jónak látsz):
sudo pmset -a standbydelay 7200
(másodperc)2 óra után fogja így kiírni a memória tartalmát, és lekapcsolni azt.
-
MoP_FX 57
őstag
-
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #28404 üzenetére
Mi indokolná a Mac Prót? 100%-on van a CPU/GPU kihasználtság, miközben megakad az egér? (hozzáteszem, hogy még ilyen esetben sem kellene megakadnia az egérnek, mert az egérkezelő függvénynek realtime/high priority processnek illene lennie, aminek mindig juttat az ütemező erőforrás-szeletet, no matter what)
Ha nem, akkor nyilván nem a hardver fogyott el alóla. Utána esetleg megnézném, hogy csökkentett felbontás mellett mit csinál. Aztán Bootcamppel W7/8.1 alatt, urambocsá' akár egy emulált Win is elég lehet. -
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #28397 üzenetére
Nem hiszem, hogy a hiba benned lenne. ~500k-ért cserébe én sem kívánnám napi szinten „bétatesztelni” a Yosemite-t. Sajnos sokan rendelkeznek azzal a hibás prekoncepcióval, hogy OS X-en a kerítés is kolbászból van. Sajnos, ez még a szoftver- és hardverminőségileg sokak által etalonnak tekintett PPC-érában sem volt így. Az utóbbi időben viszont érezhetően elkezdett esni a színvonal. Ez az egész felgyorsított életciklus-modell, a „majd patch-eljük” hozzáállás, a hangsúlyt vesztett desktop computing vonal elég elkeserítő, de ez van. Valószínűleg egyébként a néha önálló életet élő kurzor, akadozó effektek csak a jéghegy csúcsa, és egyébként is komoly gondok lehetnek az OS X ablakozási alrendszerével.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #28347 üzenetére
Két dolgot megnézhetnél, feltételezve, hogy az elemekben van szufla:
1) WiFi routert kapcsold ki, vagy tedd másik csatornára.
2) Ahogy nézem, ennek az egérnek a hasán van egy mozgatható takarólemez a szenzornál, ami egyben a kikapcsoló is. Rögzíteni kellene egy darab szigetelőszalaggal, hogy ne mozoghasson/lötyöghessen. -
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #28340 üzenetére
Azért nehogy már Mac Pro kelljen ahhoz, hogy a 3rd party egér rendesen működjön OS X alatt.
Van ott valami bug a GUI-ban, ami miatt szívsz, és az OS X csapatot meg nem különösebben izgatja valószínűleg. (igazából olvasva a hozzászólásokat elég sok bug lehet Yosemite GUI-jában) -
MoP_FX 57
őstag
Na, így már mindjárt más, hogy vannak konkrét adatok. Én is kimértem a móka kedvéért a 2012-es, alapórajelű i7-3770-emen:
Single-Core Score: 3238
Multi-Core Score: 12746Ha ideális skálázódást veszünk figyelembe, akkor plusz két maggal / plusz négy végrehajtó szállal olyan 19k körül lenne a multim, ami kb. a hatmagos MP szintje. Ezért írtam azt, hogy a processzor-résztől nem esek hasra. A duál GPU kiszerelés a nyálcsorgató, a lebegőpontos erő nagy része oda koncentrálódik, csak ahhoz kell egy olyan alkalmazás, ami használja is.
-
MoP_FX 57
őstag
Én pusztán arra célzok, hogy elég nagy overkill 1-1,2 milliós gépet ajánlani alkalmi videókonvertálásra, főleg annak a tükrében, hogy az általa használt alkalmazás nem valószínű, hogy GPU-gyorsított lenne. Onnantól meg a gép árának a felét gyakorlatilag kidobta az ablakon. Teljesen jó a mostani 2500K alapú gépe akár OS X-szel, akár W7-8-cal.
Más: Némi ellentmondást vélek felfedezni a 89-es és 87-es kommented között. Most akkor hogy viszonyul egymáshoz a '10-es MP és a rMBP a saját mérésed alapján?
-
MoP_FX 57
őstag
válasz Menslee #21476 üzenetére
Az egész beszélgetés onnan indult, hogy: „A lényeg, hogy ha megy egy videó konvertálás, akkor mellette minden gördülékenyen menjen tovább...”.
Ezt foglalja magában a kettes pont, és igen, így megnő a kódolás ideje, mondjuk 60-ról 60,5 percre. De magát az OS-t sosem fogod tudni kizárni, mert ugyebár nem batch OS-sel nyomulunk, hanem preemtív multitaskinggal. Egy valag cucc fut a háttérben, aminek mindenképpen kell idő.A hármas pont egy extrém példa, de nálam egy encode eltart akár 12-14 órát is. Ha egy fél órát-órát lövöldözni támad kedvem, akkor nem fogok várni, csak belekalkulálom, hogy szumma 15-30 perccel tovább fog tartani.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz Menslee #21472 üzenetére
Természetesen megvannak a korlátai, de egy feladatütemezőnek meg pont az a feladata, hogy elkendőzze az éles határokat.
NT kernelben például így néz a TigerCat által vázolt forgatókönyv:
1) Elindítom a processzorigényes feladatot, pl. x264 encoder, 100%-ra terheli mind a 8 logikai processzort
2) Az ütemező nem engedi a konvoj-hatás kialakulását, és szépen adagolja az időszeleteket más folyamatoknak is, természetesen a nagy löketű feladat kárára, de teljesen reszponzív marad az OS
3) Elindítok egy másik erőforrás-igényes folyamatot, pl.: valami könnyedebb játék, az ütemező egyensúlyozni kezd a játék és az x264 között, mindkettő megy, csak nyilván lassabban, az OS továbbra is reszponzív maradEgy szó mint száz, attól, hogy a fizikai erőforrás 100%-on van, még nem kell összetojnia magát az OS-nek, és ez magszámtól független.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #21458 üzenetére
Szerintem a legokosabb az lenne, ha első lépésben te próbálnál meg okosabb lenni a gépednél.
Az affinitást be kellene állítani kézzel arra az x264 encoder frontendre.
Mondjuk az első fizikai és logikai magot kezdetben, a többit meghagynád magadnak.
Pl.: [link] vagy gugli 'set cpu affinity in os x' -
MoP_FX 57
őstag
válasz brumi1024 #21339 üzenetére
Puff neki, ezt sem gondoltam volna, köszi.
(#21350) Ragnar95: Nagyon kíváncsi leszek, hogy mikorra lesz belőle kézzelfogható termék, mert látszólag az Intel rendesen megszenved a 14 nanós gyártástechnológiával:
Intel Delays Introduction of Core M “Broadwell” Processors Further.
Intel Postpones Launch of High-End “Broadwell-K” Processors to July – September, 2015. -
MoP_FX 57
őstag
válasz tigomigocika #21314 üzenetére
Abban nincs hiba, úgy kell csatlakozni, hogy elérd a megosztott állományokat.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz tigomigocika #21309 üzenetére
Akkor ezt kellene végigzongorázni: [link]
-
MoP_FX 57
őstag
válasz tigomigocika #21306 üzenetére
Van jelszó beállítva a felhasználóhoz a Windowsos gépen?
-
MoP_FX 57
őstag
válasz galaktikus #21271 üzenetére
Chrome + AdBlock for Youtube kiegészítő
-
MoP_FX 57
őstag
válasz CharlieDrop #21253 üzenetére
Nem biztos, hogy jól fejeztem ki magam, ezért még egyszer leírom a gondolatmenetemet Pro vs. Air témában.
Tegyük fel, hogy egy GPGPU alkalmazást futtatsz, ami egyaránt 100%-ra tudja terhelni a CPU és GPU magot. Továbbá vegyünk egy buta, statikus TDP kiosztást, ahol 50-50%-ot kap mindkét erőforrás. (egyaránt 100%-os terhelés mellett ez nem is állhat messze a valóságtól)
Ebben az esetben az Air 7,5-7,5 W-tal, míg a Pro 14-14 W-tal tud gazdálkodni. A plusz Wattot magasabb frekvenciára tudja váltani, tehát nagyobb számítási teljesítményt tud leadni, mivel egyéb technológiai különbség nincsen.
Ezzel szemben a valóság nagyjából úgy fest, hogy az Air iszonyú nagyot tud boostolni a CPU-n (1,4->2,7=93%), míg a Pro relatíve keveset (2,6->3,1=19%), ezért végeredményben nincs nagy különbség. Ha viszont az Airre közben ráengednél valami GPU-intenzív taszkot, akkor elkezdene valószínűleg nyílni az olló a Pro javára, mert a 15 W-ból allokálni kellene a GPU számára is egy jelentős szeletet.Nem hiszem, hogy önmagában a CPU számítása nagyobb lenne...
Másra valók, nem is érdemes őket annyira összehasonlítani.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz CharlieDrop #21251 üzenetére
Bele, pont ezért írtam, hogy pontosabban kellene ismerni a turbo boost policyt, mert akár a CPU egymagában is megkaphatja a TDP keret 80-90%-át, annak pedig már látszania is kell a számítási teljesítményen.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz CharlieDrop #21246 üzenetére
Hát remélem, hogy a grafikát azért nem a CPU számolgatja szoftveres módban.
Egyébként meg nyilván jóval több pixele van, de ez csak akkor számít, ha valódi grafikát kell mögöttük számítani, nem pedig csak az asztal objektumait kvázi változatlan állapotban újrarajzolni. 3D-s játék vagy teljes képernyős effekt esetén persze, hogy lineárisan nő a komplexitás, nem véletlenül, hogy itt szokott dadogni a Pro. -
MoP_FX 57
őstag
Én a Wikiről nézegettem az infókat a legutolsó modellek alapján. Nyilván az igazán precíz összehasonlításhoz ismerni kellene a részletes turbo boost policyt. Értelemszerűen a 15, illetve 28 W-ba a CPU és GPU fogyasztásnak együtt kell beleférnie. Az Airnél látszik is, hogy van olyan policy, amely a GPU-t nagyon elnyomja, és a TDP keret szinte teljes egészét a CPU-nak adja.
-
MoP_FX 57
őstag
Ezek szerint a sebességét benéztem.
Viszont sokkal gyorsabbnak érződik számolásnál, mint az Air.Szinte biztos, hogy van olyan forgatókönyv, ahol a Pro rendesen el tud húzni. Ahogy nézem az Airben lévő processzor 15 W TDP-vel rendelkezik és 1,4 GHz alapórajellel, amit tud boostolni 2,7 GHz-re. Ezzel szemben a Pro-ban lévő processzor 28 W TDP-vel bír 2,6 GHz-es órajel mellett, melyet 3,1 GHz-re tud növelni. Ezen felül a GPU tud tovább boostolni 20%-kal. Más műszaki difit nem látok, ugyanaz a 2/4 konstrukció. Nyilván, ha az Airben lévő processzor nem ütközik TDP limitbe, akkor gond nélkül fel tud gyorsulni a Pro közelébe. Egy GPGPU-s alkalmazásnál, ahol egyaránt kell hajtani a CPU-t és GPU-t, ott már valószínűleg látszana a Pro TDP előnye. Azonos technológia mellett a majd 50% TDP előnynek látszania is illik valahol.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz ielektros #20965 üzenetére
Na meg is van:
A cserealkatrészre, a cseretermékre, illetve a megjavított Apple Termékre az eredeti Apple Termék jótállásának fennmaradó időtartama, vagy a csere, illetve a javítás időpontjától számított kilencven (90) nap időtartamú jótállás közül az vonatkozik, amelyik Önnek hosszabb jótállást biztosít.Forrás: [link]
-
MoP_FX 57
őstag
válasz vasi89 #20696 üzenetére
A RAM hiánya ott fog feltűnni először, amikor kevés lesz. Abban a pillanatban, amikor már nem elég az általad futtatott feladatokhoz, onnantól elkezd drasztikusan nőni a kemény laphibák száma, ami azt jelenti, hogy a CPU olyan memória-lapokra hivatkozik, amik nincsenek a memóriában, ezeket be kell hozni újra. Ehhez viszont valamit ki kell lapozni, majd azt nagy eséllyel később újra visszahozni. Ez az ismert vergődés jelenség. Merevlemeznél ez ugye kritikus, SSD-nél már nem annyira, de még az is egy nagyságrenddel lassabb, mint a memória. A lapozást majd talán a memrisztornál elfelejthetjük, ahol a memória és háttértár egybeolvad.
Ehhez jön még hozzá, hogy a retinás gépeknél maga a rasztertár is jóval nagyobb, ami a memóriába képződik le. Aztán négyszer annyi pixel RGB-jének kiszámításához is jóval több erőforrás kell.
(#20700) ielektros: Hát ez így nem teljesen tisztességes összehasonlítás, mert kikötve teljesen eltérő rajzolási területek lehetnek, ebből következőleg nem feltétlenül kell őket szinkronban újrarajzolni sem.
[ Szerkesztve ]
-
MoP_FX 57
őstag
válasz CharlieDrop #20690 üzenetére
A natív felbontást leskáláztatod oldalanként kettővel kisebbre. 13 col esetén 2560x1600 -> 1280x800.
Az eredmény az lesz, hogy csak negyedannyi pixelre kell kiszámítani az RGB-t, amivel nyilván levegőhöz fog jutni a hardver. -
MoP_FX 57
őstag
válasz CharlieDrop #20686 üzenetére
Megveszed a retinát, aztán csinálhatsz egy kettő-osztásos leskálázást, ugyanoda lyukadsz ki, csak frissebb hardverrel.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz Viszlát #20583 üzenetére
Persze, mellbevágó lenne a különbség, de sajnos nem lehet a szőnyeg alá söpörni, hogy közben az MS is iterálgatott tovább, és eggyel pokolian be is talált.
(#20584) biker: Ezért is írtam, hogy számos más elv mellett, egy alap SRTF algoritmus simán ki is éheztetné a nagy löketű feladatot. Elég masszív heurisztika dolgozik ott a háttérben.
Igazság szerint én már-már nosztalgiával gondolok azokra az időkre.
Mekkora durranás volt a batch OS után a kooperatív, aztán a preemtív multitasking.[ Szerkesztve ]
-
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #20578 üzenetére
Valószínűleg azért, mert az OS X feladatütemezője is egyfajta 'Shortest Time Remaining First' elven működik (több más elv mellett persze), tehát az alacsony lökető feladatokat preemtíven beütemezi a nagy löketű feladatok elé (ebből következően azok szinte úgy futnak, mintha nem lenne terhelés), tehát nem alakul a klasszikus konvoj-hatás, és reszponzív marad az OS.
Én egyébként talán az XP-s időkből emlékszem utoljára ilyenre, amikor egy Prime95 vagy XviD enkóder teljesen megette az egy fizikai magot, és az OS teljesen használhatatlanná vált.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #20561 üzenetére
Tegnap konvertáltam pár órát és rendesen melegedett a masina, viszont meglepetésemre a rendszer full terhelés alatt is tökéletesen használható volt...
Én leginkább azon csodálkozom, hogy ezen meg vagy lepődve. 2 fizikai mag + HT és korszerű preemtív OS ütemező, ezt illik hoznia.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz M@trixfan #20554 üzenetére
A virtualizált megoldással csak a felszínes dolgokat fogja látni és azt sem teljeskörűen.
A nyilvánvaló kötekedésen kívül nem látom a problémádat igazán. Természetesen nem lesz hardveres gyorsítása a grafikához, és nem lesz teljes értékű. De nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy egy olyan ember, aki még nem használt OS X-et, az ismerkedhessen a GUI-val, a beépített programokkal, OS X-es alternatívákat kereshessen és próbálhasson ki a megszokott Windows-os alkalmazásaihoz, mielőtt elkölt vakon egy jelentősebb összeget. Erre pedig tökéletes egy előretelepített virtuális gép, amit percek alatt össze lehet lőni.
A komment további részére:
Én direkt nem mentem el abba az irányba, hogy konkrétumokkal bombázzak bárkit is pro vagy kontra.
Nem akarok senkit meggyőzni egyikről sem, csak nem árt elgondolkozni minden leendő switchernek, mielőtt az érzelmei és a hirtelen felindulása elragadják.Abszolút megértem és elismerem, hogy vannak olyan szakterületek, amelyhez kiváló az OS X. Nem vitatom egy percig sem. Itt nem erről van szó. Alap felhasználásról, kezdőknek. Egy olyan átlagemberben, aki egyik napról a másikra átül a Windows elől az OS X elé nem az a kérdés fog megfogalmazódni, hogy a color management miért ilyen vagy miért olyan, hanem az, hogy az eddig használt, megszokott „ingyenes” shareware Total Commandere helyett miért kellene a Forkliftet 30 dollárért megvennie, és a többi.
-
MoP_FX 57
őstag
válasz apple87 #20525 üzenetére
OSX rendszer sokkal jobb mint egy windows?
Nem, ilyenbe nem is érdemes magadat beleringatni, mert csalódás lesz. Nem sokkal jobb, nem is jobb, inkább más. Eltérő szemlélet, eltérő rétegeknek.
Megvannak a saját erős és gyenge oldalai. Ugyanúgy van benne rendesen bug, meg-megfagyhat, komplett hülyeségeket csinálhat. Nem csodaszer.
A kérdés mindig, hogy neked mi kell, egyáltalán tetszik-e. El tudod-e a fogadni a Windows-hoz képesti hátrányait, megérnek-e annyit a vélt vagy valós erényei.
Ehhez pedig már régen feldobhattál volna virtuális gépre egy pre-installed image-et, és nyomkodhattad volna unalomig. [tedd meg most, ha eddig nem] -
MoP_FX 57
őstag
-
MoP_FX 57
őstag
válasz TigerCat #19950 üzenetére
Egész pofásan fest ez a Yosemite. Azért remélem, hogy a bugfixekre is ráfeküdtek, nemcsak a redizájnra.
De a 10.10-es elnevezés felett nehezen tudok napirendre térni... Amennyiben ezen a vonalon haladnak tovább, akkor maga az inkrementum is lecsökken számtanilag, ami meg úgy marketing szempontból sem annyira ideális, de hát lelkük rajta.[ Szerkesztve ]
-
MoP_FX 57
őstag
válasz M@trixfan #19944 üzenetére
Nem kétlem, hogy lehet értelmes dologra használni. Csak gyanítom, hogy a leendő switcher nem abban a reményben venné a gépet, hogy a szövegszerkesztőn túl mást nem nagyon érdemes megnyitnia majd, főleg nem egymással párhuzamosan. Persze lehet várni, hogy a gép újra benyalogassa azokat a memórialapokat, amiket egy perce lapozott ki a taszkváltás miatt az amúgy is tetű lassú lemezről, csak ott fog elmenni a kedve az egésztől.
SSD-vel és plusz (sok) memóriával már mindjárt más lenne a leányzó fekvése.
-
MoP_FX 57
őstag
No igen, de ez már egyéni preferencia kérdése. Kinek mi az elsődleges szempont.
Nyilván, aki itt érdeklődik, annak bejön az Apple-féle dizájn és ökoszisztéma, és Apple gépet szeretne birtokolni, de nagy koppanások lehetnek. Példának okáért a korábban linkelt Macbook 2 GB memóriával és 120-as HDD-vel iszonyat karcsú 2014-ben, gyakorlatilag a használhatatlanság határát súrolja. Az az újonc, aki ilyennel kezdi az almás pályafutását, az alapból elég vaskos kompromisszumot köt, és valószínű, hogy erősen fog szentségelni a használat közben. Továbbá sajnos az OS X sem csodaszer, bár innen-onnan erősen ezt sugallják. -
MoP_FX 57
őstag
Ez itt egy i7-3770, olyan 20% a CPU-kihasználtság VLC mellett. Nyilván nem gyenge hardver, de csak a dekódolást végzi, illetve a VLC csővezetéket nem ismerem pontosan, de MPC-HC alatt nálam a CPU dekódol, aztán tolja át az adatot a GPU-nak renderelésre. A renderelés jellemzően a nagyobb meló, főleg ha image up/downsampling is van, márpedig az itt van, na meg nembeszélve az igazán brutál chroma upsampling custom algoritmusokról, amikkel brutál PQ javulásokat lehet elérni a gyári, jellemzően kötséghatékony megjelenítéshez képest.
Számomra ez az igazán fájó pont az OS X-ben, se MPC-HC, se LAV Filters, se MadVR, na majd talán egyszer. -
MoP_FX 57
őstag
Megy ez tökéletesen Windows 7-esen is HD4000-rel.
VLC default állapotában szemre teljesen folyékonyan játssza.
MPC-HC, LAV decoderrel, MadVR rendererrel olyan 9-10 ms-os average frame rendering time-mal játssza, ami 33.3 ms-os frame interval mellett értelemszerűen teljesen optimális.
Nálad valami más baj lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple MacBook Pro Touch bar 15" A1990 2018 Silver (EMC 3215) 15"4 2880 x 1800 - 16GB - 256GB SSD -
- Apple Macbook Pro 13 Touch Bar 2019, i5 1.4 GHz, 8 GB
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 48GB/512GB SSD Magyar billent Azonnal átvehető.
- ÚJ Bontatlan MacBook Pro 16 M3 Pro 12CPU/18GPU 18GB/512GB SSD Magyar billentyűzet Azonnal átvehető.
- Hibátlan Apple MacBook Pro 14" 16/500 2021 M1 Pro Chip ! 3 Hó Jótállás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest